Ve vyrovnané bitvě se činily obrany, které k utkání přistoupily velice zodpovědně. První třetina žádnou branku nenabídla, ale hned na začátku té prostřední Lokomotiva potrestala velkou chybu soupeře a zásluhou Čápa se dostala do vedení. Vajgar byl v této části hry aktivnější, střelecky se však neprosadil a vyrovnat se mu povedlo až ve třetí dvacetiminutovce, kdy se v 44. minutě trefil V. Tržil. O tři minuty později však Veselí udeřilo podruhé a obětavou hrou bez chyb ve zbytku duelu Vajgaru už další změnu skóre nedovolilo.

Druhý zápas finálové série hrané na dvě vítězství je na programu v neděli 17. března na hradeckém stadionu (17) a pokud Vajgar uspěje, o krajském přeborníkovi se bude rozhodovat až za týden v neděli 24. Března ve Veselí nad Lužnicí.

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – Vajgar Jindřichův Hradec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a asistence: 21. M. Čáp (Mikeska, Nehoda), 47. R. Benda (L. Míchal) – 44. V. Tržil (Heřmánek).

Rozhodčí: T. Svoboda, J. Stach – P. Bělohlav ml., Němec. Vyloučení: 3:3. Diváků: 800.

Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Beran, Chlaň – M. Čáp, Mikeska, Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, J. Míchal, Marcilis, Bůžek.

J. Hradec: Jágr – Popelka, Ištvánik, Jon, Chmel, Procházka, T. Tržil – V. Tržil, Lazorišák, Mazanec, Heřmánek, Košťál, Havelka, Stach, Kalvas, Gurka, Janeček, Jindra, Kubín.