1. čtvrtfinále: Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Slavoj Č. Krumlov 7:4 (4:2, 2:1, 1:1)

V pátek v podvečer zamířili hokejisté českokrumlovského Slavoje na led veselské Lokomotivy.

Podobný scénář

V prvním čtvrtfinálovém utkání play off se ve Veselí opakoval scénář jako z duelu v základní části (8:4). Českokrumlovští medvědi začali lépe, v úvodu dvakrát vedli, brankově bohatá partie ale nakonec vyústila ve vysokou výhru domácího celku.

Už po necelých dvou minutách zelenobílí otevřeli skóre, když se po akci třetího útoku do střelecké listiny zapsal Mertl – 0:1. Jenomže odpověď domácích byla blesková a za další minutu bylo srovnáno. Když však za chvíli od modré napřáhl Kotek, měli medvědi podruhé navrch – 1:2. Druhá polovina úvodního dějství ale patřila domácím, kteří do první pauzy otočili až na 4:2.

Do kontaktu se mohli bojující slavojáci dostat na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy byl ve vyložené šanci podražen R. Uhlíř a pískalo se trestné střílení. K penaltě se rozjel Lukeš, ale na dobře chytajícího Anderleho nevyzrál. Domácí vzápětí zvyšovali na 5:2. Po faulu na Lukeše pak měli hosté ještě jednou výhodu trestného střílení, kterou už Brož nepohrdl a korigoval na 5:3. Jenomže domácí ještě do druhé sirény zaznamenali šestý úspěch.

Když pak už v pohodě hrající Veselští přidali v polovině závěrečného dějství sedmou branku, bylo rozhodnuto. Medvědi stačili už jen výsledek kosmeticky upravit, když poslední změnu připravil krumlovský kapitán Štěpán – 7:4.

„Hrál se průměrný hokej, protože hlavně v úvodu byla na obou mužstvech znát nervozita. Domácí se ale oklepali dřív a vyhráli zaslouženě. Soupeř byl houževnatější, ukázal větší chuť, lépe bruslil a dokázal trestat naše chyby,“ označil příčiny nezdaru v prvním čtvrtfinále krumlovský trenér Rudolf Marek.

Duel ve faktech

Branky: Marek 2, Smolík, Mikeska, Masnička, Čáp, Bůžek – Mertl, Kotek, Brož z trestného střílení, Štěpán.

Sestava Slavoje: Vojta – Heideker, Homolka, Hejda, Migl, Marek, Malák – Štěpán, R. Uhlíř, Unger – Ulman, Kotek, Lukeš – Brož, Mertl, M. Petrášek, připraveni byli ještě Tenkl, Perník a náhradní brankář Bednařík.