Dvě přestávky jsou novinkou letošní prvoligové sezony a na jihu Čech je přivítali. „My jsme byli dokonce jejich hlavními iniciátory a tyto pauzy jsme chtěli," říká sportovní ředitel klubu a asistent trenéra Radek Bělohlav. „V letošní sezoně jsou dvě a šiknou se nám," přikyvuje.

V průběhu přestávky Motor poctivě trénoval. „Měli jsme tam třífázové a jednou dokonce čtyřfázový blok. Teď nás čeká měsíc zápasů a věřím, že na něj budeme dobře připraveni," je přesvědčen. „Pauza se nám hodila," dodá.

Týdenní odpočinek přišel mužstvu vhod i z psychického hlediska. Mohlo tak alespoň vstřebat dvě nečekané kontumace, které ho sesadily z čela tabulky. „Kontumace byly nepříjemné, to je prostě fakt," bez rozpaků Bělohlav přiznává. „Ale věřím, že se z toho dostaneme. Možná to mělo vliv i na naši následnou prohru v Kadani. Ale musíme zase zabojovat a dostat se zpátky do hry o první místa. Uděláme všechno pro to, aby se nám to podařilo," slibuje.

S týmem se připravuje také nová posila slovenský útočník Michal Chovan, jenž na jih Čech přišel na měsíční zkoušku. „Dlouho netrénoval, takže na tom musíme trochu zapracovat. Ale nemá žádnou nadváhu nebo něco podobného. Je výborný bruslař a s největší pravděpodobností ho zapojíme hned do zápasu se Šumperkem," informuje Bělohlav.

Na týmové marodce zůstává nadále obránce Lukáš Bohunický se zraněním v dolní části těla. „Sundali mu sádru a začíná s rehabilitací. Potom bude muset dohnat tréninkové manko. Je to ale pořád ještě daleko. Pokud bude do měsíce připraven, tak to bude dobré," uvádí trenér ke zdravotnímu stavu slovenského beka.

Mimo hru zůstává také další bek Dan Růžička. „Obnovil si zranění zad," konstatuje Bělohlav. Naopak k dispozici už bude útočník Mikyska. „Počítáme s ním do sestavy proti Šumperku," přikyvuje.

Šumperk je posledním celkem tabulky, který letos paradoxně boduje více venku než na domácím stadionu. „Loni to měl Šumperk opačně. U nás nebude mít co ztratit a nečeká nás nic lehkého. První letošní vzájemný zápas na šumperském ledě jsme rozhodli až v jeho závěru. Nesmíme se hlavně přizpůsobit soupeřově hře. Vždycky se lépe hraje, když přijede Slavia nebo Jihlava. To ocení i diváci. Musíme ale diktovat tempo hry i proto těmto týmům, což je základ úspěchu," nabízí recept na úspěch s papírově slabším protivníkem.