Řídící orgán Sdruženého okresního přeboru hokejistů rozhodl minulý týden vzhledem k zajištění regulérnosti soutěže, ekonomickým podmínkám startujících týmů a nedostatku volných termínů na zimních stadionech o zrušení nadstavbové části.

Posledním zápasem soutěžního ročníku 2013/14 tak byl duel mezi béčky budějovického David servisu a krumlovského Slavoje, který se hrál na ledě Hokejového centra Pouzar ve Čtyřech Dvorech.

Tento souboj ovšem už nic nemohl změnit na faktu, že zaslouženým vítězem SOP se stal tým Kuki Boys. Hlubočtí stejně jako v předchozím ročníku (ještě jako Hluboká B) tak mohli zvednout nad hlavu krásný putovní pohár předsedy OSLH, když sezonou prošli s bilancí osmi výher, jedné remízy a jediné porážky před nakonec bod ztrácejícím a celkově stříbrným béčkem David servisu České Budějovice, jež jako jediné staronového přeborníka dokázalo porazit. O další čtyři body zpět po prohře v posledním utkání skončilo béčko HC Slavoj Český Krumlov, které rovněž obhájilo bronzový stupínek z minulého ročníku.

David servis Č. Budějovice B – Slavoj Č. Krumlov B 4:3 (2:2, 0:1, 2:0), branky: Cifreund 2, Homolka, Wolf – Malák 2, Čábela.

Karel Vosika, Jan Vobr