Radouň medvědům oplatila

Jindřichův Hradec - Na ledě Velké Radouně vstoupili slavojáci do druhé poloviny základní části.

23.11.2010 1

Zatímco v prvním zápase medvědi Radouň deklasovali 8:0 (na snímku z tohoto utkání vpravo Jaroslav Malák v souboji s Gurkou), tak v odvetě na tento výsledek nenavázali.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Krajská liga – 12. kolo: HC Velká Radouň – HC Slavoj Č. Krumlov 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

A první kolo odvet se medvědům vůbec nepovedlo. Zatímco na úvod sezony zelenobílí svého soupeře na domácím ledě deklasovali v poměru 8:0, tak tentokrát rozdílem třídy prohráli.

Špatný start

O osudu důležitého souboje celků ze spodku se rozhodlo už v první třetině. Hosté se sice snažili o aktivní pojetí, ale dělali hrubé chyby v obraně, což dokázali domácí trestat. Ve 13. minutě už svítil na ukazateli stav 3:0. Když pak v závěru prvního dějství přidali domácí z využité početní výhody čtvrtou trefu, bylo prakticky po zápase.

Ve druhé třetině po změnách v sestavě se projev Krumlovských zlepšil, ale gólově se hosté prosadili pouze v dvojnásobné přesilovce, kdy na 4:1 korigoval Matlášek.

I závěrečná dvacetiminutovka patřila medvědům. Hosté si vynutili velký tlak, který korunovali ve 44. minutě trefou kapitána Štěpána na 4:2. Další velké šance už ale zůstaly bez využití, a tak poslední slovo patřilo domácím, kteří druhou využitou přesilovkou minutu před závěrečnou sirénou pečetili na výsledných 5:2.

„Rozhodla naše velice špatná první třetina, kdy jsme propadli ve všech směrech. Manšaftu chybělo nasazení i pohyb na ledě a dělali jsme hrubé chyby už ve středním pásmu a pak hlavně v obranné třetině, což domácí dokázali využít. Do druhé třetiny jsme proházeli sestavu a hra se zlepšila. Soupeře jsme začali přehrávat, ale bohužel jsme dali pouze jednu branku.

Znovu se ukázala naše bolest v proměňování šancí, což pak pokračovalo i v poslední třetině,“ rozebral nevydařené utkání kouč českokrumlovských medvědů Jiří Kučera a už se raději díval dopředu: „Příště už zase nasadíme mladíky, kteří nám teď dvakrát vinou souběžně hraných utkání juniorky chyběli. Potřebujeme hlavně oživit pohyb a bruslení.“

Fakta – branky: 3. Kalvas, 12. Kolář, 13. Schmidt, 19. Schmidt, 60. Gurka – 36. Matlášek (Migl), 44. Štěpán (Lukeš), vyloučení 7:6, využití 2:1.

Sestava Slavoje: Dašek – Brůha, L. Fučík, Migl, Kubát, Heideker, Malák – Marek, Štěpán, Tenkl – Matlášek, Svěchota, Lukeš – Brož, R. Fučík, Perník, od 21. minuty Mertl, Příchovský, připraven náhradní brankář Vojta.

Osmička uniká

Českokrumlovští zůstávají na posledním dvanáctém místě a jejich manko na celky nad nimi se zvětšuje. Na postupovou osmičku nyní ztrácejí šest bodů.

Na jedenáctý David servis ČB, se kterým sehrají v sobotu od 18.30 na druhé ploše Budvar arény další zápas, jim chybí aktuálně pět bodů. Budějovičtí navíc mají k dobru dva zápasy. My připomeňme, že v prvním vzájemném duelu medvědi s David servisem doma padli 2:3 po nájezdech.

Autor: Karel Vosika

23.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
Pavel Šporcl bude v Českých Budějovicích koncertovat 4. 12. od 19 hodin v pavilonu T1 na výstavišti. Ochotně odpovídal na zvídavé dotazy čtenářů Českobudějovického deníku.

Kam s šátkem si vybírám, říká Pavel Šporcl

AKTUALIZUJEME

V havarovaném autě u Blažejova se zranilo pět lidí

Přišlo listopadové „jaro“

Jižní Čechy – Nad naše území bude do konce pracovního týdne nadále proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Jihočeši většinou podpoří při volbě předsedy Jiřího Pospíšila

České Budějovice - Na stranickém sjezdu jihočeská TOP 09 nominuje na místopředsedu strany Pavla Klímu