Utkání bylo věnováno centru Arpida a domácí celek se představil ve slušivých speciálních vánočních červených dresech bez reklam. Na úvod zazpívaly děti z Apridy spolu se zpěvákem Pekařem a pak už se jelo naostro.

Do domácí branky se opět postavil Strmeň a poprvé za Motor naskočil útočník Michnáč. Lépe ale začali hosté. Už ve 4. min. Popelkovu střelu domácí gólman jen vyrazil a T. Doležal dorážkou poslal Zubry do vedení.

Jihočeši ale včas zabrali a ještě do první přestávky předvedli naprosto brutální obrat ve skóre. První třetinu vyhráli 4:1!

Nejprve vyrovnal nevídanou dělovkou z voleje od modré přímo do šibenice kapitán Pýcha. Podruhé překonal Petráska prudkým švihem Kloz a na 3:1 zvýšil po šikovné individuální akci Gilbert.

Čtvrtý gól přidal po závaru před přerovskou klecí důrazný Prokeš. To už bylo na zkušeného brankáře hostí moc a nahradil ho Šimonů.

Ale Zubři se jen tak vzdát nechtěli a hned v úvodu druhého dějství snížil svižnou střelou Moučka – 4:2.

Výborný hokej ale pokračoval. Domácí Kloz napálil břevno, Gilbert v potyčce vysvlékl z dresu Čípa a sklidil větší aplaus, než když dal gól. A pak se Budvar arénou rozezněla Pátá. V přesilovce se totiž z voleje famózně trefil Šimánek a ještě před druhou sirénou zvýšil už na 6:2 šikovnou tečí Kloz.

I ve třetí třetině hokej fanoušky bavil. Hostující Číp nastřelil v oslabení tyč a pak znovu předvedl v přesilovce své šikovné ruce kanadský forvard Gilbert – 7:2. Goiš snížil, ale domácí Christov v oslabení a M. Novák v přesilovce upravili na konečných 9:3. Motor využil šestou početní výhodu v utkání!

Branky a nahrávky: 13. Pýcha (Šimánek), 16. Kloz (Pýcha, Šimánek), 17. Gilbert (Michnáč, Kloz), 18. Prokeš (Babka, Beránek), 26. Šimánek (Pýcha), 36. Kloz (Plášil, Pýcha), 48. Gilbert (Plášil, Michnáč), 53. Christov, 55. M. Novák (Pýcha, Šimáenk) – 4. T. Doležal (Popelka, Weinhold), 22. Moučka (Číp, Kubeš), 51. Goiš (Weinhold). Vyloučení: 8:9 (navíc dom. Gilbert a Beránek 10 min., Pavel 5+do konce, Allen 10+do konce host. Krisl 5+do konce), využití: 6:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Grech, Valenta – Belko, Tvrdík. Diváci: 6011.

ČEZ Motor: Strmeň – Suchánek, Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavel, Allen – Holec, Venkrbec, Christov – Babka, Kloz, Beránek – Michnáč, Gilbert, Karabáček – Šimánek, Prokeš, M. Novák. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor ČB): "Odehráli jsme výborné utkání proti jendomu z nejlepších týmů soutěže. Parádně nám zahrály speciální formace. Využili jsme šest přesilovek, což nepamatuji. Odehráli jsme tentokrát  dobře celých šedesát minut."

Jakub Grof (Přerov): "Utrpěli jsme těžkou porážku. Šestkrát jsme inkasovali v oslabení, což by se stávat nemělo, ale stalo. Pro nás je ale dnes důležitější než hokej, že náš kapitán podstoupil úspěšně v Praze těžkou operaci."