Domácí celek trápí v posledních dnech marodka. Mimo hru je hned trio obránců Vráblík, Bohunický a Růžička, k dlouhodobě zraněnému útočníkovi Mikyskovi se nově přidal také Heřman, jehož trápí rameno. Jeho místo v elitní formaci Motoru zaujal mladík Prokeš, do obrany trenéři znovu povolali v Táboře hostujícího Semráda.

Domácí sice začali očekávaným náporem, z úvodního tlaku však branku nevytěžili a skóre se tak trochu nečekaně poprvé měnilo na druhé straně. Ve 4. min. Sztefek až příliš lehce obehrál Muchu, položil si i Bláhu v brance a s přehledem zasunul.

Už o pouhé dvě minuty později ale bylo vyrovnáno. Zkušený Vladimír Škoda prokázal velkou důslednost a v avizované výhodě zaznamenal svůj premiérový letošní gól.

Jihočeši měli i nadále navrch, šancí na jejich kontě přibývalo, především ta Žálčíkova doslova volala po gólu, ale tu největší měl v závěru první třetiny hostující Pechanec. Bláha však jeho sólo zlikvidoval fantastickým semaforem.

„První třetina z naší strany nebyla špatná. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký gól navíc," hodnotil úvodní část hry útočník Ladislav Marek, jenž se pro utkání nevešel na soupisku Motoru. „K ničemu jsme Havířov moc nepouštěli, u nás v pásmu se hosté vůbec neudrželi. Havířov měl dvě šance a z nich dal jeden gól. My jsme dali také jeden, ale příležitostí jsme měli možná pět," vyprávěl.

Rozehrané to měl podle něj jeho tým velmi dobře. „Máme mnohem více ze hry, jenom se to chce ještě více tlačit do branky," konstatoval útočník, jenž by raději hrál než komentoval zápas pro Deník. „Samozřejmě bych byl radši na ledě, ale snažím se to brát tak, jak to je. Počkám si a věřím, že má šance přijde," doufá.

Po změně stran ale hra dlouho nemohla nabrat patřičné tempo. Až přišla 28. min., kdy Žálčík přesnou přihrávkou zpoza branky vyzval Roba a ten nedal Svobodovi v brance Havířova šanci zasáhnout.

Třetí gól měl na hokejce Nouza, jeho dorážka však brankou neskončila a znovu se potvrdilo, že stále hledá svou loňskou střeleckou pohodu. Uklidňující branka tak přišla až dvě minuty před druhou sirénou a byl to velký moment Lukáše Žálčíka. Přebruslil obránce Ostrčila obral ho o kotouč a své sólo zakončil přesnou střelou.

„Začátek druhé třetiny byl opatrný. Soupeře jsme ale přehrávali a do ničeho jsme ho nepouštěli," všiml si z novinářské tribuny zraněný útočník Martin Heřman.

Za mimořádně důležitý moment považoval druhý Robův gól. „Obě branky zaznamenala třetí lajna, která hraje v posledních zápasech opravdu výborně. Sprint Lukáše Žálčíka při třetím gólu, to byla nádhera," chválil Heřman své spoluhráče.

Recept na tři body měl pro zbytek utkání jasný. „Soustředit se na hru dozadu a nikam se nehnat, abychom soupeře nepouštěli do přečíslení. Máme natolik zkušený tým, abychom si to pohlídali," věřil svým spoluhráčům.

Jemu samotnému vystavilo stopku zraněné rameno. „Stalo se mi to při zápase v Benátkách. Nemělo by to ale snad být nic vážného. Věřím, že do týdne bych měl být v pořádku," přeje si.

Jeho spoluhráči však nechtěli ponechat nic náhodě. Hned krátce po startu třetí třetiny se po Nouzově akci prosadil podruhé v utkání Rob a bylo rozhodnuto.

V závěru zápasu si ještě spravil chuť také vyhlášený ostrostřelec Tomáš Nouza, který projel celé kluziště a všem ukázal, že góly naštěstí ještě střílet nezapomněl.

V samotném závěru ještě uzavřel hattrick Luboš Rob.

ČEZ Motor České Budějovice – HC AZ Havířov 2010 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Škoda, 29. Rob (Žálčík), 38. Žálčík, 42. Rob (Nouza), 55. Nouza (Kolamnn), 60. Rob (Zíb) – 4. Sztefek (Pechanec).
Vyloučení: 5:7, využití: 1:0.
Rozhodčí: Bejček – Jílek, Šperl. Diváci: 4341.
ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Kříž, Suchánek, Kolmann, Zíb, Žovinec, Semrád – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Jos. Straka, Prokeš – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Škoda, A. Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (Motor): "Jsme šťastni, že jsme ze tří zápasů ve čtyřech dnech vytěžili všech devět bodů. Dnes to byl týmový výkon. Odmakaný a trpělivý. Odměnou nám byly góly ve třetí třetině."

Martin Janeček (Havířov): "Chtěli jsme hrát poctivou obranu, ale vydrželi jsme to jen první třetinu. Ve druhé jsme přistoupili na hru soupeře, ale tomu jsme vůbec nemohli stačit. Na to nemáme kvalitu. V závěru už byla jenom otázka, kolik dostaneme gólů."