Hluboká - Č. Krumlov 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Po nezdaru ve Strakonicích chtěli medvědi bodovat na kluzišti hlubockých rytířů, které doma rozstříleli v poměru 9:3, ale potvrdit roli předního týmu krajské ligy se jim nepovedlo. Od začátku se hrálo pěkně od podlahy a trestná lavice byla neustále v permanenci. Už v první pětiminutovce měli hosté krátkou dvojnásobnou výhodu, kterou ale nevyužili. Krátce po polovině třetiny však přesně zakombinovali Lukeš s R. Uhlířem a na konci akce do odkryté branky pálil krumlovský kapitán Štěpán na 0:1. Vzápětí hosté přežili přesilovku domácích při vyloučení Ulmana, ale krátce po jeho návratu na led od modré překonal Vojtu přesně střílející Hejda – 1:1. V závěru třetiny se krumlovský gólman blýskl při nájezdu Masničky a dorážce Milera.

I druhou třetinu rozehráli domácí v početní výhodě, ale bez efektu. Na druhé straně ve 24. minutě ujel Z. Uhlíř, ale Dašek jeho střelu vyrazil. Při vyloučení Ungera si na Vojtovi vylámali zuby domácí Šimek a Šťastný. Po polovině utkání hráli další přesilovku slavojáci a po střele obránce Matláška hosté podruhé v zápase vedli – 1:2. Jejich radost ale vydržela jen chvíli, když si nahození Maurenze zpoza branky srazil Vojta do sítě na 2:2. Ve 34. minutě byl vyloučen Ulman, za chvíli jej následoval Štěpán – a domácí hráli necelou minutu v pěti pro třem. Touto výhodou nepohrdli a Šťastný poprvé převážil misku na stranu rytířů – 3:2.

V úvodu poslední třetiny měli dvojnásobnou přesilovku i hosté, ale vytěžili jen Z. Uhlířem nastřelené břevno. Štěstí pak stálo i při Vojtovi, když Šťastný z gólové pozice pálil do tyče. V 52. minutě už byl Svobodný přesnější a domácí odskočili na 4:2. V 54. minutě se do nájezdu dostal Svěchota, ale znovu pálil jen do tyče. Za další minutu už byl krumlovský útočník úspěšnější a trefou na 4:3 vrátil medvědy do zápasu. Čas však nezadržitelně plynul a Krumlovští v čase 58:40 sáhli ke hře bez brankáře. Domácím se ale podařilo ujet do brejku a Šimek do prázdné klece upravil na konečných 5:3.

„Vyrovnané utkání bylo hodně vyhecované. Větší tvrdostí nás soupeř zaskočil a rozhodčí jejich fauly často přehlížel. S naším výkonem určitě spokojený být nemohu. Opět jsme měli moc vyloučených. Třináct dvouminutových trestů a trest ve hře pro Zdeňka Uhlíře v poslední minutě, to je strašné. Po první třetině jsme si v kabině říkali, že se nenecháme zbytečně vylučovat, ale víc než deset minut jsme pak hráli v oslabení. Zápas se potom lámal na začátku třetí třetiny, kdy jsme nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři,” viděl utkání krumlovský kouč Jiří Kučera.

Fakta – branky: 14. Hejda (Žlůva), 33. Maurenz (Švec), 35. Šťastný (Žlůva, Šimek), 52. Svobodný (Masnička), 59. Šimek (Šťastný) – 11. Štěpán (Lukeš, R. Uhlíř), 32. Matlášek (R. Uhlíř, Štěpán), 55. Svěchota (Migl), vyloučení 14:13, navíc Hejda (H) 10 minut osobní trest, Z. Uhlíř (ČK) trest ve hře, využití 1:1, rozhodčí: Drha – Jirovský, Kuchár, sledovalo 130 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Homolka, Heideker, Ulman, Vondrouš, Migl, Marek (od 21. Gallistl) – Lukeš, Vondřich, Příchovský (od 41. Vodička) – Matlášek, R. Uhlíř, Štěpán – Unger (od 41. Brož), Z. Uhlíř, Svěchota, připraven náhradní brankář Bednařík.

V tabulce třetí Krumlovští hostí v neděli 4. prosince od 17.30 hodin na svém ledě průběžně devátý Vimperk, s nímž první vzájemný zápas v sezoně vyhráli v poměru 6:3.