Brusle a hokejku ale po skončení uplynulé sezony pověsil zřejmě už definitivně na hřebíček a okamžitě se přeorientoval na dráhu funkcionáře. V HC Mountfield plní novou roli asistenta sportovního manažera a do své funkce se pustil se skutečně maximálním elánem.

Jak vlastně došlo k vašemu tak bleskovému přerodu z hráče ve funkcionáře?

Bylo to opravdu hodně rychlé. Už před minulou sezonou jsem avizoval, že to bude poslední v mé hráčské kariéře. Od toho se všechno odvíjelo. Když potom přišla nabídka na post asistenta sportovního manažera, tak jsem neváhal ani chvilku. Možnost zůstat u něčeho, co jsem dělal dvacet let, jsem považoval za obrovskou šanci. Už jsem nechtěl kvůli jedné nebo dvěma sezonám chodit někam hrát, i když nějaké nabídky ještě byly. Tohle je úplně jiná motivace a je to práce, která mě zatím neskutečně baví.

Probíhala jednání o vaší případné  funkcionářské kariéře již v průběhu sezony?

S tehdejším generálním manažerem panem Jounem jsme se o tom bavili už před minulou sezonou, že když skončím s aktivním hraním  a nabídka přijde, tak budu rád a určitě o ní budu přemýšlet. Během sezony se ale nic neřeší. K tomu došlo až po jejím skončení.

Hokej už vůbec hrát nebudete, nebo si třeba se svými bývalými spoluhráči Martinem Štrbou a Lubošem Robem zahrajete krajský přebor v David servisu?

O tom nepřemýšlím. Po tolika letech už jsem se těšil, že skončím. Extraligu jsem začal hrát v roce 1993 a už jsem toho začínal mít opravdu dost. Jsem rád, že jsem se rozhodl skončit.

V poslední sezoně už se vám často stávalo, že jste zůstal v roli třináctého útočníka nebo jste se vůbec nevešel do sestavy. Bylo obtížné se ztotožnit s touto úlohou?

Už když jsem se vracel z Karlových Varů, tak jsme před sezonou byli s trenéry na této roli domluveni, takže jsem to bral bez problémů.

Co obnáší vaše nová funkce asistenta sportovního manažera?

V tuto chvíli je to prakticky totožné s rolí sportovního manažera. Připravuje se nová sezona, kontaktují se hráči. Ten hokejový koloběh je pořád stejný.

Stále ještě nemáte nového trenéra ani sportovního manažera. Bude se jednat o jednu osobu, podobně jako to funguje třeba v případě Josefa Jandače na Spartě?

To je v řešení. Vize by ale   taková být měla.

Jméno nového trenéra ještě prozradit nemůžete?

Stejně jako hráčům, tak i trenérům běží ještě platné smlouvy, takže zatím nemůžeme nic prozradit.

Určitě ale jednáte s užším okruhem kandidátů. To můžete potvrdit?

To v každém případě. Poté, co skončili oba trenéři u prvního týmu, je to jedna z klubových priorit.

Je pro vás složité jednat z pozice manažera s hráči, se kterými jste třeba ještě před týdnem seděl v kabině?

Beru to i ze svého pohledu. Když jsem byl vyměněn  do Slavie nebo do Varů, tak se se mnou také nikdo nemazlil. Bohužel takhle to v hokeji chodí. Doba je těžká a některým hráčům už jsem musel oznámit, že v týmu budou končit. Jsou nastavena určitá finanční pravidla a s některými hráči už jsme to museli řešit. Tak to bohužel je a tak to i beru.

Ale není asi lehké něco podobného oznámit hráčům, se kterými jste třeba ještě nedávno nastupoval v jednom útoku?

Musím to říct tak, jak to cítím. Je třeba zohlednit jak hráčské kvality, tak i finanční podmínky. Hráč to buďˇ vezme, nebo ne. Můžeme se rozejít v dobrém nebo také ve zlém. Ale tak to je. Několik let jsem nosil kapitánské céčko, takže i v kabině jsem kolikrát musel být tím nepříjemným. Není to pro mě něco úplně nového.

Chystáte podobný radikální řez kádrem, jak proběhl před dvěma lety?

I s majitelem klubu jsme se shodli, že máme předraženou a příliš starou čtvrtou pětku. Tam musejí hrát mladí hráči. Chtěli bychom, aby v ní byli hráči do nějakých dvaadvaceti let.

Ke změnám dojde i v realizačním týmu?

Ano. Trenérem gólmanů se stává Roman Turek. Na tomto postu vystřídá Ladislava Gulu, jenž se bude věnovat už pouze funkci vedoucího mužstva. I když se to nezdá, tak tato role vyžaduje spoustu práce. Láďa chodil s týmem  na led a pak toho měl opravdu hodně. Řeší ubytování nových hráčů, hotely, sportoviště pro přípravu a řadu dalších věcí. Tomu se bude věnovat na sto procent.

Roman Turek bude trenérem gólmanů pouze u prvního týmu, nebo bude působit i u mládeže?

Roman by měl být stoprocentně u áčka a zároveň by měl být marketingovou tváří klubu. Máme představu, že by jednou v týdnu dělal speciální tréninky i pro naše gólmany v mládežnických týmech. Gólman je základním stavebním kamenem každého týmu a chceme si je vychovávat. Pomoci by to mělo i Kubovi Kováři v áčku, který je stále ještě mladým gólmanem.

Na postu maséra skončil Petr Bezpalec. Kdo ho nahradí?

S největší pravděpodobností Petr Cirkl. Hokej sám hrával,  byl výborným cyklistou a naposledy působil jako masér a kustod v Rakousku a cyklistického profesionálního týmu. Zkušenosti má a Pavel Vlašic by ho měl jako současný první masér brzy do nové práce zaučit.
Hodně nahlas se hovoří o tom, že na postu asistenta trenéra by měl nastoupit Radek Bělohlav. Můžete tuto informaci potvrdit či vyvrátit?
K trenérské otázce se zatím nemůžeme vyjadřovat. O nových trenérech se stále ještě jedná.