Odpočatí po reprezentační přestávce začali domácí pěkně svižně. Především formace hráčů z NHL byla na ledě pořádně vidět. Michálkův utěšený pokus ale skončil těsně nad a Hanzalova bekhendová dorážka vedle.

A tak bohužel poprvé uhodilo na druhé straně. V 6. min. obrana Jihočechů vyrobila hrubici za vlastní brankou a Broš zamířil přesně nad rameno gólmana Kováře.

Naštěstí domácí rychle zareagovali a už po dvou minutách bylo vyrovnáno. Prospal jednou ze svých geniálních nahrávek zpoza branky našel Michálka a ten střelou z první propálil Neuvirtha.

Partu trenéra Draisaitla vyrovnávací gól viditelně povzbudil a druhý gól doslova visel ve vzduchu. Kotalíkova dělovka však jen cinkla o břevno a Podlešákova dorážka zase těsně minula Neuvirthovu klec.

Jenže v době největšího tlaku selhal v rozehrávce při vlastní přesilovce na útočné modré Ference, doslova vyslal do sóla Pacovského a ten vrátil Spartě vedení. Další Tonova střela už naštěstí skončila jen na tyči Kovářovy svatyně.

Zaslouženého vyrovnání se domácí celek dočkal ve 28. min. V přesilovce nejprve Ference napálil kotouč od modré do tyče a o chvilku později se trefil výstavní dělovkou z voleje Kotalík.

Jenže z vedení se Mountfield neradoval ani půl minuty. Další nepochopitelnou nedůslednost za vlastní brankou potrestal po objetí Kovářovy klece přesnou střelou Přibyl.

Domácí se nechtěli s nepříznivým vývojem zápasu smířit a jejich tlak na branku soupeře sílil. Sparta však bránila velice svědomitě. Z pozorné obrany ulétli hosté do přečíslení tři na jednoho, Hlinkovu střelu však Kovář dokázal vytěsnit mimo svou branku.

Očekávaný závěrečný tlak Jihočechů výrazně přibrzdila dvě vyloučení. Domácí dřeli, tlačili se před soupeřovu branku, ale do vyložených šancí se nedostávali. Necelou minutu před koncem zkusila českobudějovická střídačka power play, leč bez úspěchu…

Branky a nahrávky: 8. M. Michálek (Prospal, M. Hanzal), 28. Kotalík (Ference, Prospal) – 6. Broš (Sekáč), 14. Hovorka, 28. Přibyl.

Vyloučení: 3:5, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Trombík, Šír – Kostka, Lederer. Diváci: 4400.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený – Suja, Mertl, Podlešák  – M. Michálek, M. Hanzal, Prospal – Kotalík, Kohn, Šimánek – Dej, Langhammer, L. Květoň. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Sparta: Neuvirth – Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Vallin, Krstev – Ton, J. Hlinka, Pacovský – Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek – Hovorka, Broš, Sekáč – Jánský, Forman, Bahenský. Trenéři Jandač a Votruba.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Byl to jeden z těch večerů, ze kterých je třeba se poučit a rychle zapomenout. Chtěli jsme až moc a hledali jsme hodně komplikovaná řešení. Nevytvořili jsme si potřebný tlak přes všechny čtyři lajny. Navíc je třeba dodat, že na všechny tři góly jsme Spartě prakticky nahráli po našich hrubých chybách."

Jan Votruba (Sparta): „Domácí hráli hodně agresivně a dobře forčekovali, což nám dělalo po celý zápas problémy. Zvládli jsme dobře oslabení a důležité bylo, že jsme pokaždé dokázali rychle odpovědět na vyrovnávací gól soupeře. Mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavost, vyzdvihnout je třeba výkon brankáře Neuvirtha."