Tahákem pokračování oblastních hokejových soutěží mládežnických kategorií byl souboj třetího s prvním týmem krajské ligy juniorů.

Zasloužená remíza

KL junioři: Č. Krumlov – Strakonice 4:4 (2:2, 2:1, 0:1). Utkání soupeřů z medailových příček KL slibovalo pěkný útočný hokej a přítomní diváci museli být po skončení utkání spokojeni s předvedenou hrou. Úvod vyšel lépe domácím, kteří důrazným napadáním a rychlým bruslením dělali hostující obraně značné problémy. Medvědi si vypracovali několik vyložených šancí, ale již tradičně je opět zahodili. Přesto skóre utkání otevřel v 10. minutě v početní převaze Hakl po střele Šítala a přihrávce Vopátka – 1:0. Hosté se však z úvodního tlaku domácích postupně otřepali a hned svou první větší šanci v 15. minutě proměnili ve vyrovnání na 1:1. O minutu později si vybral domácí brankář slabší chvilku a lehká střela mu zapadla za jeho záda – 1:2. Domácí ale ještě v téže minutě z protiútoku stačili trefou Fučíka srovnat na 2:2.

Druhá třetina nabídla opět velmi pohledný hokej. Medvědi šli ve 23. minutě podruhé v zápase do vedení po akci Vaška, který přesnou přihrávkou vybídl Hakla ke skórování – 3:2. Domácí pak znovu zatlačili hosty do jejich obranné třetiny, ale opět nepřesná muška slavojáků uchránila hosty od dalších branek. Strakoničtí pak dostali ve 37. minutě výhodou přesilové hry pěti proti třem, ale pozorná hra trojice medvědů nedovolila hostům skórovat. Vyrovnat se tak „dudákům“ povedlo ve 39. minutě – a bylo opět srovnáno 3:3. Ještě do konce druhé třetiny ovšem domácí díky střele Procházky a dorážce Klausera strhli potřetí v utkání vedení na svou stranu – 4:3.

Poslední třetina nezačala pro domácí vůbec dobře. Už po šestnácti sekundách hry totiž hosté využili chybu obrany Slavoje a srovnali na 4:4. Nakonec se ukázalo, že to byla poslední branka utkání. Oba soupeři se nadále snažili strhnout vítězství na svou stranu, šance se střídaly na obou stranách, ale dobré výkony brankářů a vychýlená muška útočníků se podepsaly na už nezměněném skóre utkání. Nakonec se tedy zrodila zasloužená dělba bodů mezi předními aktéry krajské ligy juniorů.

Sestava Slavoje: Matiko (Válek) – Hakl, Vašek, Vopátek, Žák, Šítal, Brož, Procházka, Fučík, Šimek, Klauser, Lovčík, Klíma a Schieszl. Trenér: R. Marek.

Dvě kola před koncem soutěže figurují krumlovští junioři na třetím místě o čtyři body za druhými Rokycany. Zítra se medvědi představí na ledě poslední Soběslavi.

Zrcadlo výsledků

Další výsledky mládežnických celků HC Slavoj v regionálních soutěžích:
KL dorost: Č. Krumlov – Strakonice 3:2.
Žákovské ligy – 8. třída: HC Lužnice – Příbram / Č. Krumlov 2:10, 7. třída: HC Lužnice – Příbram / Č. Krumlov 5:8, 6. třída: Příbram / Č. Krumlov – Lužnice 1:11, 5. třída: Příbram / Č. Krumlov – Lužnice 10:5, 4. třída: Lužnice – Č. Krumlov 12:5, 3. třída: Lužnice – Č. Krumlov 7:6 a 12:4.

Roman Fučík