Byl to hokej, který se musel narvanému stadionu líbit. Bohužel v něm ale favorizovaní hosté tahali za kratší konec. Domácí fanoušci vyburcovali své miláčky k nevídanému výkonu a je třeba objektivně uznat, že domácí celek měl navrch. Poměr střel na branku 39:20 o tom vypovídá asi nejlépe. Navíc i na zblokované pokusy zvítězil Vsetín 20:12. Jeho převaha byla citelná.

Natěšený nováček soutěže sevřel aspiranta na postup do baráže od úvodních minut do kleští a za nasazení, které udržel po celý zápas, si tři body zasloužil. To uznal i asistent trenéra poražených Luboš Rob starší. „Z domácí strany tam bylo obrovské nasazení. Nesrovnali jsme se s hektikou zápasu. Na stadionu byla bouřlivá atmosféra a nám nenavazovala kompaktnost mezi útokem a obranou. Nefungovala nám rozehrávka a nedostali jsme se do kloudného zakončení. Hráli jsme jenom dvě přesilovky. Nechali jsme se unést hektikou zápasu. Měli jsme potvrdit určitou hokejovost, kterou jsme ale nepotvrdili,“ konstatoval po utkání.

V letošní sezoně se Motoru ještě nestalo, aby ho někdo zatlačil tak, jako se to podařilo právě Valachům. Pokud by takhle hrávali častěji, tak by museli být v tabulce rozhodně výš než na současné jedenácté příčce. „Neuhrávali jsme puky na mantinelu. Když jsme se dostali do třetiny domácích, tak jsme se tam neudrželi na kotouči. Málokdy to z naší strany končilo střelou. Tím jsme se dostávali pod určitý tlak,“ připustil Rob.

Na začátku třetího dějství Jihočeši přece jen přidali, začali soupeře přehrávat a zdálo se, že vyrovnání by nemuselo být neřešitelným rébusem. Velké šance si však nevytvořili. „Byl to spíše optický tlak,“ přikývne asistent. „Měli jsme z ničeho nic dvě tutovky v první třetině. V takovém utkání je třeba je využít. Podobné možnosti jsme měli i ve druhé třetině. To jsou momenty, kdy je možné zápas otočit. Bohužel jsme tyto nabídky nevyužili a pak už jsme se do toho nedostali.“
Krátce před zápasem vypadl ze sestavy první centr Rok Pajič, kterého zradila natažená třísla. „Musíme být schopni na takovou věc zareagovat. Neměl by to být problém,“ zdůrazní.

V brance hostí nastoupil David Gába. Tři góly sice inkasoval, ale přesto podal výborný výkon a spoustu dalších složitých situací vyřešil. „Nasazení Gábiče bylo dopředu plánované. V lednu už bude dostávat více prostoru Petr Kváča jako gólman číslo jedna. Gábič ale zachytal velmi dobře. V brankáři problém rozhodně nebyl,“ ocenil Rob kvalitní výkon malého kouzelníka v brance.

Vsetín je pro Luboše Roba srdeční záležitost. V závěru aktivní kariéry zde odehrál dvě sezony a zažil i úspěšnou baráž proti Ústí nad Labem. „Potkal jsem tady spoustu známých a dýchla na mě nostalgie. Atmosféra je tady pořád parádní. Připomněl jsem si, jak jsem za Vsetín hrával. Na stadionu je hodně míst na stání, což atmosféře zápasu určitě pomáhá,“ ocenil kromě výkonu domácího týmu i spontánní a vytrvalé povzbuzování ze strany vsetínských fanoušků.

Atmosféra na Lapači byla skutečně mimořádná a zastínila i Budvar arénu, kde sice chodí velké množství diváků na každý zápas, ale letos se zde zdaleka tolik nefandí. Hukot na vsetínském stařičkém stadionu mohou českobudějovičtí příznivci Valachům momentálně jen závidět.