Samotný vstup do utkání byl z vaší strany malinko rozpačitý. Chvilku vám trvalo, než jste se rozkoukali na ledě extraligového soupeře?
Olomouc na nás vletěla a prvních deset minut jsme se skutečně trochu hledali. Byl tam možná až přehnaný respekt ze soupeře. Dalších deset minut už jsme ale byli lepším celkem. Po první třetině jsme si také v kabině řekli, že se s nimi dá hrát a rozhodně je to hratelný soupeř. Po zbytek utkání to byl vyrovnaný hokej.

Byla z vaší strany nejlepší pasáží utkání druhá třetina, kdy se zdálo, že máte navrch?
Souhlasím. Na olomouckých hráčích bylo vidět, že jsou z toho dost nervózní. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme dobře bránit střední pásmo a čekat na nějaký brejk. To se nám celkem dařilo. Dlouho to bylo 2:2 a bylo jasné, že rozhodne, kdo udělá chybu nebo dostane gól. Nakonec jsme ho dostali my.

Byla to poměrně laciná branka, navíc bylo už pouhých sedm minut do konce zápasu.
Byla to škoda a už jsme na ten gól nestačili zareagovat. Nepřivezli jsme ani bod. Každopádně jsme si dokázali, že s těmito soupeři hrát můžeme.

Olomouc hrála celou sezonu extraligu. Bylo to znát na úrovni hokeje?
Bylo. Olomouc hodně držela puk na hokejkách a v některých pasážích zápasu si domácí hráči byli hodně jistí. Byl to rozhodně rychlejší hokej než v první lize.

Hovořil jste o až přehnaném respektu v úvodu zápasu. Byl daný tím, že máte v týmu spoustu mladých hráčů, kteří podobné zápasy ještě nezažili a nemají tak dostatek zkušeností?
Zkušenosti nám určitě chybí, ale na druhou stranu kde jinde je nasbírat? Já hraji také svou první baráž.

Dal jste vyrovnávací gól na 2:2, když jste těsně před gólmanem tečoval střelu Dušana Žovince. Je to vaše role, pohybovat se při přesilovkách v předbrankovém prostoru?
Bavili jsme se tom, že naše přesilovky už začínají mít soupeři trochu přečtené. Hráli jsme to dolů a já jsem vracel puk před branku na Roka Pajiče. Teď jsme to změnili. Obránci si vyměnili postavení, aby mohli střílet rovnou z voleje. Já chodím před branku a Michal Švihálek je mezi kruhy lehce odstoupený na případnou dorážku. Povedlo se mi puk tečovat a byl z toho gól, za který jsme byli rádi.

Nyní hrajete dvakrát doma. Hned ten první zápas se Slavií, to bude asi velký hokejový svátek. Těšíte se?
Těšíme se hrozně moc. Věřím, že bude vyprodáno a užijeme si to jak my, tak i fanoušci. Rozhodně nebudeme chtít naše fantastické diváky zklamat.

Slavia se letos v extralize trápila. Sledoval jste průběžně její výkony?
Abych se přiznal, tak moc ne. Extraligu jsem sledoval, ale rozhodně jsem se nezaměřoval zrovna na Slavii. Některé věci už jsme si ukazovali na videu, takže zhruba víme, co by měla hrát. Pro nás se každopádně nic nemění. Musíme hrát naši hru a od toho se bude všechno odvíjet.

Překvapilo vás, že byla Slavia letos v extralize až takhle dole?
Překvapilo. Start do sezony měli dobrý a nějakou chvíli dokonce vedli tabulku. Potom však na ně přišla krize a propadli se až dolů. Sice občas nějaký zápas vyhráli, ale ta krize se pořád prohlubovala. Skončili poslední, ale rozhodně tam mají hodně kvalitní hráče: Bednáře, Vlasáka, teď přišel i Venca Pletka. Nebude to nic lehkého, přesto jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát. Jinak bychom tam nemuseli ani chodit.

Může se zpackaná sezona podepsat negativně na psychice vašeho soupeře?
Rozhodně. Slavia je pod tlakem, protože musí extraligu udržet. Myslím si, že její hráči budou nervózní. My naopak do baráže jdeme po dvou vyhraných sériích v play off. V tomto směru máme trošku navrch. Oni mají zkušenější hráče, což my nahradíme bojovností a tvrdostí.

V úvodním kole baráže Slavia vyhrála nad Chomutovem 2:1. Co jste říkal tomuto výsledku?
Můj tip před zápasem byla výhra Chomutova. Možná nakonec rozhodlo domácí prostředí. Zápas jsem ale neviděl, takže ho nemohu nějak hodnotit.