Divizní českokrumlovský Slavoj čeká v sobotu dopoledne (10.30) další existenční zápas. S třiceti body v tabulce třináctí zelenobílí přivítají desáté Klatovy, které mají na kontě jen o tři bodíky více. Podzimní vzájemný duel vyhráli Jihočeši venku 1:0 gólem Persána a tento výsledek by jistě brali i v odvetě.

„Oproti minulém zápasu na Aritmě už bude Persán. Otazník je ale u Mravce, toho v týdnu trápila nějaká viróza. A určitě nebude Kabele, který má poraněný stehenní sval. V obraně ho zastoupí Švec, který to v Praze zvládl,“ hlásil před víkendem krumlovský kormidelník Václav Domin a dodal: „Zase je to doma o pověstných šest bodů. Věřím, že to zvládneme!“

V oblastní I.A třídě hrají v jedenadvacátém kole oba okresní účastníci áčkové skupiny před svými fandy. Desáté Větřní v sobotu v podvečer hostí deváté Prachatice, kterým má oplácet podzimní debakl 0:7.

Poslední Velešín se utká s předposledním Sedlcem, na jehož půdě v první polovině sezony schytal nadílku 1:11.

V krajské I.B třídě hrají z naší šestky doma jen dva celky – a budou v bitvách s favority usilovat o záchranářské body. Dvanáctá Zlatá Koruna se hodinu a půl po sobotním poledni pokusí o senzaci na úkor suverénního lídra z Nové Vsi u ČB (na podzim 0:5).

Předposlední Nová Ves / Brloh v neděli změří síly se čtvrtými Ledenicemi (na podzim 0:0).

Sedmnácté dějství okresního přeboru má svůj šlágr v podobě sobotní bitvy u Lipna mezi druhou Horní Planou a prvním Dolním Dvořištěm, kterou lze směle označit za zápas roku. Výsledek hodně napoví v postupové tajence. Na podzim se z nejtěsnější výhry (2:1) radovali Dvořišťští.