Krajská liga mužů – 22. kolo: TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Slavoj Český Krumlov 7:3 (1:1, 5:0, 1:2)

Souboj dvojice týmů z medailových příček tabulky krajské hokejové ligy mužů udělal tečku za první částí sezony.

Českokrumlovští medvědi v pozici už jistého vítěze základní části zajížděli v neděli na led veselské Lokomotivy, kterou v prvním vzájemném duelu v domácím prostředí rozstříleli v poměru 8:4.

Špatné začátky

Odveta začala bleskovým nástupem domácích, kteří se už po necelé minutě v čase 0:47 ujali vedení. Rychlá branka však sebevědomím slavojáků výrazněji neotřásla a v polovině třetiny bylo srovnáno, když ze spolupráce třetího krumlovského útoku vytěžil vyrovnávací trefu Zdeněk Uhlíř po přihrávce Marka – 1:1.

Za tohoto stavu se pak šlo poprvé do kabin a nic ještě nenasvědčovalo kanonádě domácích, která měla přijít po pauze.
Nástup do druhé dvacetiminutovky medvědům ale znovu nevyšel, když tentokrát inkasovali ještě rychlejší branku, a to už za necelou půlminutu. Potom se začalo hodně vylučovat, více potrestaných ovšem bylo na straně hostů.

Ti šli dokonce dvakrát do tří – a Veselští nabídnutými výhodami nepohrdli. Domácí využili dvě přesilovky a po čtvrtém zásahu Lokomotivy hosté střídali brankáře, když odstoupivšího Lukeše nahradil mezi tyčemi Bednařík. Ani on však neudržel čisté konto a do druhé sirény inkasoval dvakrát – 6:1.

I přes rozhodnutý stav medvědi sympaticky neskládali zbraně a celkový dojem si vylepšili vyhranou poslední třetinou. Po minutě hry předvedl pěknou individuální akci Zdeněk Uhlíř a svým druhým gólem v utkání korigoval na 6:2.

Veselští kontrovali sedmým zásahem, ale poslední slovo v zápase měli Českokrumlovští. Minutu před koncem po přihrávce R. Uhlíře stanovil výsledné skóre Roman Fučík trefou na 7:3.

Rosický: Výše prohry neodpovídá obrazu

Kormidelník hokejistů krumlovského Slavoje Jan Rosický po nevydařené tečce za základní částí a prohře ve Veselí hodnotil: „Výše prohry neodpovídá obrazu hry. Nebyli jsme o tolik horší, ale nevyšly nám začátky prvních dvou třetin, což soupeře nakoplo. Navíc nás ve druhé třetině, která rozhodla, srážela častá vylučování. Dvakrát jsme šli do tří a soupeř toho dokázal využít.

Ta vyloučení ale byla často hodně přísná a některým našim trestům se smáli i samotní domácí hráči. Přesto to kluci nezabalili a alespoň poslední třetinu vyhráli. Výkon nebyl špatný, jak napovídá konečný výsledek. To je ale už za námi a teď nás čeká play off a Vimperk.

V součtu s dvěma přípravnými zápasy jsme tohoto soupeře v sezoně už čtyřikrát porazili. To ale nyní nic neznamená, vyřazovací souboje jsou něco jiného a hraje se zase od nuly. Naší výhodou je, že začínáme doma. Dobré také je, že jsme kompletní a navíc by měl přijít ještě jeden obránce z Budějovic.“

Duel pod lupou

Fakta – branky: Smolík 3, Michal, Bůžek, Studnař, Čáp – 11. Z. Uhlíř (Marek), 41. Z. Uhlíř, 60. R. Fučík (R. Uhlíř), vyloučení 3:8, navíc M. Lukeš (Č. Krumlov) 10 minut osobní trest, využití 2:0, rozhodčí: Stach – Polonyi, Pražák.

Sestava Slavoje: R. Lukeš (33. Bednařík) – Homolka, Heideker, Migl, Vachulka, Brůha, Vondrouš – Štěpán, R. Uhlíř, R. Fučík – Ulman, Míšek, M. Lukeš – Brož, Z. Uhlíř, Marek. Trenér: J. Rosický.

V pátek doma

Zápasy poslední kola základní části určily osmičku účastníků čtvrtfinále play off krajské ligy. Českokrumlovští jako vítěz první fáze sezony vyzvou v pořadí osmého tradičního rivala ze Šumavy – HC Vimperk.

S tímto soupeřem dokázali medvědi v této sezoně oba vzájemné mistrovské duely vyhrát, když na domácím ledě Vimperk přestříleli v poměru 7:5 a v odvetě venku zvítězili 5:1.

Play off hrané na dvě výhry začíná již tento pátek 5. února na ledě v konečné tabulce lépe postavených celků. Odvety jsou na programu v neděli 7. února, případné třetí zápasy by se pak hrály ve středu 10. února opět na ledě v dlouhodobé části výše postaveného celku.

První duel čtvrtfinále play off mezi Č. Krumlovem a Vimperkem je tedy na programu v pátek od 19 hodin na krumlovském ledě. Výsledky i předváděná hra Slavoje v základní části jsou tou nejlepší pozvánkou pro diváky. Přijďte medvědy v pátek povzbudit na jejich cestě za kýženým postupem do semifinále krajské ligy!

Výsledky 22. kola KLM: Veselí – Český Krumlov 7:3, Velká Radouň – Humpolec 4:2, David servis Č. Budějovice – Soběslav 2:5, Vimperk – Tábor B 4:2, Strakonice – Hluboká 10:6, Božetice volno.

Pozn.: O pořadí na 4. – 5., 7. – 8. a 10. – 11. místě rozhodly při rovnosti bodů výsledky vzájemných zápasů (Božetice – V. Radouň 2:4 a 7:2, Tábor B – Vimperk 6:3 a 2:4, Humpolec – David servis ČB 4:3 a 4:4).

Dvojice pro play off krajské ligy mužů: Č. KRUMLOV – Vimperk, Strakonice – Tábor B, Veselí – Soběslav, Božetice – Velká Radouň.