Velmi vydařený víkend absolvovali hokejisté českokrumlovského Slavoje v rychle finišujícím závěru základní části krajské ligy.

Tábor B – Český Krumlov 4:7 (0:1, 3:5, 1:1)

Medvědi na ledě týmu ze středu tabulky potvrdili roli favorizovaného lídra pořadí, i když se jejich výhra nerodila lehce. Po první gólově chudé dvacetiminutovce měli hosté k dobru nejtěsnější jednobrankový náskok, o který se postaral přesně střílející Lukeš – 0:1.

Druhá třetina přinesla naopak brankovou přestřelku a celkem se průběžný stav měnil osmkrát. Navrch ovšem měli nadále zelenobílí, kteří si do poslední třetiny přinesli už třígólový odstup.

V posledním dějství se narodila dílčí plichta. V konečném součtu ovšem zaslouženou výhru slavili Českokrumlovští, kteří si při páteční nečekané remíze Strakonic s českobudějovickým David servisem upevnili vedení v průběžné tabulce.

Fakta – branky Slavoje: M. Lukeš 3, R. Uhlíř 2, Marek, Štěpán,

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Homolka, Heideker, Migl, Vachulka, Jaroš, Brůha – Štěpán, R. Uhlíř, R. Fučík – Ulman, Z. Uhlíř, M. Lukeš – Brož, Marek, Perník, připraven náhradní brankář Vojta.

Český Krumlov – Humpolec 13:3 (6:0, 4:1, 3:2)

Hosté z Vysočiny dorazili na krumlovský stadion se zpožděním, a tak nastoupili bez předchozího rozbruslení. Tím ještě víc nahráli rozjetým medvědům, kteří se od prvních minut pustili do předposledního týmu tabulky a měrou více než vrchovatou plnili roli tabulkového favorita.

Ve 3. minutě dostali domácí výhodu první přesilovky. V jasných šancích ještě neuspěli R. Uhlíř ani Štěpán, ale tři vteřiny před návratem vyloučeného hráče na led se prosadil M. Lukeš, který bombou od břevna otevřel skóre – 1:0.

I nadále se pak hrálo převážně na polovině hostů, kteří chvílemi nevěděli kam dřív skočit. V 8. minutě krásně zakombinoval druhý útok medvědů a po vybídnutí od Ulmana zavěsil M. Lukeš na 2:0. Za další minutku se mezi dvěma obránci hostů prosmýkl R. Uhlíř a zvýšil už na 3:0.

V polovině třetiny pak hostujícímu brankáři vypadla z lapačky za čáru lehká dorážka R. Uhlíře a medvědi vedli už o čtyři branky. Ve 13. minutě se pak s chutí hrající R. Uhlíř proměnil v nahrávače a jeho pas ranou z voleje zužitkoval Fučík – 5:0. Třetinu snů slavojáci podtrhli v 18. minutě, kdy po střelách R. Uhlíře a Fučíka kapitán Štěpán doklepl na 6:0.

Hned v úvodu druhé části inkasoval M. Lukeš úder holí do obličeje, ale následnou početní výhodu medvědi tentokrát nevyužili. Krátce po skončení přesilovky uháněl na krumlovského brankáře osamocený Linhart, ale Lukeš jeho nájezd kryl. Naděje na vychytanou nulu padla ve 27. minutě, kdy z plné jízdy od modré Lukeše po ledě prostřelil Komůrka – 6:1.

V polovině utkání přišel první trest pro domácího hráče. Za katr mířil na 2+2 minuty vyloučený Heideker, ale neodpustil si ještě komentář směrem k arbitrovi, a tak „vyfasoval“ trest do konce utkání.

Na led se tak dostal další mladík Svěchota a i on se zapsal do statistik utkání. Medvědi navíc sehráli dlouhé oslabení na jedničku a dokonce přidali další trefu. Rozehrávku hostů vystihl Ulman a samostatný nájezd s přehledem proměnil – 7:1.

Ve 34. minutě z prostoru mezi kruhy pálil Štěpán a od zadního mantinelu odražený kotouč pohotově vrátil do sítě na 8:1. O necelou minutku později si po přihrávce Svěchoty najel před Sochorovu branku M. Lukeš a vydařeným blafákem zkompletoval svůj hattrick – 9:1.

Diváky očekávaná desítka padla necelou minutku před druhou sirénou, kdy po souhře s Markem dal neudržitelný M. Lukeš dloubáčkem pod břevno dokonce svůj čtvrtý zásah v utkání – 10:1.

Do poslední dvacetiminutovky slavojáci vystřídali brankáře, když se mezi tyče místo Lukeš postavil Vojta. Už po necelé minutě domácí ukázkově sehráli přečíslení dvou na jednoho a R. Uhlíř se po nahrávce Štěpána stal druhým hráčem Slavoje, který se v zápase mohl radovat z hattricku – 11:1.

Ve 45. minutě bleskovou kombinaci zelenobílých na jeden dotek zakončil Fučík – 12:1. Slavojáci už hráli hodně bezstarostně, a tak musel Vojta o chvíli později řešit sólový nájezd Kavky. V polovině třetiny však už kapituloval po střele Siřištěho – 12:2.

Tři minutky před koncem se ještě Roman Uhlíř srovnal s Miroslavem Lukešem a svojí rovněž čtvrtou brankou zaokrouhlil víkendový účet medvědů na přesných dvacet zásahů do černého – 13:2.

Poslední slovo si však vzali hosté, kteří minutu před závěrečnou sirénou využili početní výhodu při vyloučení Brůhy a trefou Váchy upravili na konečných hodně divokých 13:3.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 5. M. Lukeš (Marek), 8. M. Lukeš (Ulman, Marek), 9. R. Uhlíř (Fučík), 11. R. Uhlíř (Heideker), 13. Fučík (R. Uhlíř), 18. Štěpán (R. Uhlíř, Fučík), 29. Ulman (M. Lukeš), 34. Štěpán, 34. M. Lukeš (Svěchota), 40. M. Lukeš (Marek), 41. R. Uhlíř (Štěpán), 45. Fučík (R. Uhlíř), 57. R. Uhlíř (Fučík, Štěpán) – 28. Komůrka, 50. Syřiště (Hřeben, Vaněk), 60. Vácha.

Vyloučení 5:4, navíc Heideker (Č. Krumlov) do konce utkání, využití 1:1, v oslabení 1:0.

Sestava Slavoje: R. Lukeš (od 41. Vojta) – Homolka, Heideker (od 29. Ulman), Migl, Vachulka, Jaroš, Brůha – Štěpán, R. Uhlíř, R. Fučík – Ulman (od 29. Svěchota), Marek, M. Lukeš – Mertl, Brož, Perník.

Rosický: Nyní šlape úplně celé mužstvo

Kormidelník hokejistů českokrumlovského Slavoje Jan Rosický byl po výhrách v Táboře a doma nad Humpolcem pochopitelně spokojen.

„Venku jsme vedli na začátku druhé třetiny už o tři góly. Jak už to bývá, pak přišel obvyklý pocit, že je rozhodnuto, trochu se polevilo, domácí vycítili šanci a dvěma brankami se dostali do kontaktu. Naštěstí jsme našli rychlou odpověď, Lukeš dal důležitý čtvrtý gól a pak už jsme zápas kontrolovali a dohrávali v pohodě.

Doma s Humpolcem to bylo jednoznačné utkání, ve kterém jsme slabšího soupeře předčili ve všech herních činnostech. Myslím, že ani fakt, kdy hosté přijeli pozdě, tak nehrál roli. Za normální situace by to dopadlo asi stejně. Měli jsme jasnou převahu, kterou jsme vyjádřili i gólově.

I tady za dvouciferného stavu došlo k menšímu polevení, ale to bylo pochopitelné. Za oba zápasy bych chtěl pochválit hlavně Miroslava Lukeše a Romana Uhlíře, kteří střelecky manšaft táhli.

Nyní ale šlape úplně celé mužstvo, což je před play off dobré. Už jsme jistě první a necháme se překvapit, kdo na nás při vyrovnaném stavu kolem osmičky vyjde.“

Ještě dvakrát

Českokrumlovští medvědi si v závěru minulého týdne připsali dvě přesvědčivé výhry, do sítě soupeřů nasázeli úctyhodných dvacet gólů a ziskem čtyř bodů si pojistili post lídra tabulky.

Dvě kola před koncem základní části tak mají jistotu kýženého a pro play off výhodného prvního místa. Slavojáky ještě čeká domácí zápas s Božeticemi (neděle 24. ledna od 17.30), kterým mají oplácet prohru z prvního vzájemného duelu, a v posledním kole pak výjezd na led Veselí.