Hokejisté HC Slavoj Český Krumlov jdou do bojů v krajské lize opět pod taktovkou kouče Kamila Šťastného, u kterého si však fandové zelenobílých barev na přídomek hrající trenér budou muset nějakou dobu počkat…

„V pondělí jsem byl na operaci. Naštěstí to s kolenem dopadlo nejlépe, jak mohlo. Vazy ani menisky poškozené nebyly, jen nějaká ta chrupavka. Sportovat tedy budu zase dál,“ raduje se trenér, kterého jsme zastihli v poloze ležmo v domácím ošetření. A co se vlastně stalo? „Byl jsem si zahrát fotbal za krumlovské béčko. V koleně mi ruplo a už to bylo,“ říká.

Medvědi nastupují do nové sezony s vizitkou jihočeského vicemistra. S jakým to bude kádrem?

„Tým je téměř stejný jako v minulé sezoně. Odchody nejsou téměř žádné, což je pozitivní. Ohledně příchodů musím v první řadě zmínit Míru Lukeše, který sice již před časem končil kariéru, ale znovu dostal chuť a je zase s námi. To je velké plus. Takového hecíře a bojovníka potřebuje každý manšaft! Co se týká mladíků, tak Hakl s Michalcem už s námi hráli v minulé sezoně. Teď jsme kádr ještě doplnili o další dva kluky z juniorky a nově přišel obránce Svoboda, který naposledy hrál v David servisu,“ sype ze sebe jména kouč Šťastný a ke stávajícímu kádru ještě dodává: „Kvůli práci a škole moc nepočítám s Klímou, kterého budeme využívat asi jen sporadicky. A Fučík jde na půlroční školní stáž do zahraničí, takže u něj to vypadá na pauzu. Začínat pak někdy v únoru, to asi nemá cenu,“ ví trenér.

Byl kormidelník slavojáků spokojen s předsezónní přípravou, kterou medvědi zakončili vítězným zápasem (7:3) s Hlubokou?

„Trénovali jsme v rámci možností. Do přípravy jsme zařadili i nějaké novinky, hlavně v posilovně, takže to bylo zajímavé. S úrovní i účastí jsem byl spokojen. Negativní je samozřejmě náš zimák, kde to je v současných teplotách těžké. Myslím, že z tohoto pohledu máme asi nejhorší stadion v kraji a tedy i nejobtížnější podmínky. Ale jak to zlepšit, to už je otázka pro někoho jiného…“ nevyhýbá se kouč ani kritickému tónu.

Vicemistr z minulé sezony rozhodně nemůže mít nízké cíle ani v dalším ročníku, který medvědi rozehrají v neděli na Vysočině, a to na ledě loňského outsidera v barvách pelhřimovského béčka.

„Osobně mám vždy ty nejvyšší ambice, ale na druhou stranu musím být i realista. Soutěž je kvalitní a nikdo v ní nemá dopředu nic jistého. Pochopitelně chceme opět hrát nahoře! Budeme se tedy soustředit na to chytit začátek a držet se pokud možno v popředí. V play off pak bude záležet na mnoha faktorech, na které je teď brzy. A první zápas v Pelhřimově? Mám zprávy, že tamní tým by snad měl být o něco lepší, než ten, který loni byl jen do počtu. Nesmíme si ovšem dovolit žádné podcenění!“ burcuje kouč Kamil Šťastný, který ještě zvažuje zda se spolu se svými hráči k premiéře na Vysočinu s berlemi vůbec vydá…