Chomutov je ambiciózní klub. Zavládlo po minulé sezoně velké zklamání, když jste po dvou sezonách v extralize sestoupili zase o patro níž?
Bylo to obrovské zklamání. Prakticky celou druhou polovinu sezony jsme se připravovali na baráž. Byl to pro nás vrchol sezony, věděli jsme, o co budeme hrát, přesto jsme to ale nezvládli.

Kádr vašeho týmu prošel po nevydařené sezoně očekávanou, ale skutečně mimořádnou obměnou. Neměl jste obavu, že můžete v klubu také skončit?
Hned po skončení sezony probíhaly osobní pohovory a každému hráči zvlášť bylo  řečeno, co se bude dít. Mě vedení klubu informovalo, že se mnou počítají a budu pokračovat, takže mi normálně dál běží smlouva.

Do kdy ještě máte v Chomutově platný kontrakt?
Do konce letošní sezony a na tu příští mám ještě opci.

Stanovilo vám vedení klubu jako jediný cíl okamžitý návrat do extraligy?
Přesně tak. Okamžitý návrat do extraligy. O ničem jiném se u nás nemluví.

Vstup do sezony ale z vaší strany zase až tak přesvědčivý nebyl. Nečekali jste lepší začátek?
Popravdě řečeno ani ne. Bylo nám jasné, že se začíná od nuly a na začátku sezony hlavně mají všechny týmy dostatek sil. Počítali jsme s tím a věděli jsme, že to nebude jednoduché.

Bude pro vás středeční duel na jihu Čech zvláštní?
Určitě je to pro mě speciální zápas. Vracím se domů a moc se na to těším. V Budějovicích jsem se naučil hrát hokej a vždycky sem rád jezdím.

Budete shánět hodně lístků pro příbuzné a známé?
To ještě nevím, ale v hledišti jich bude určitě dost. Rodiče přijedou ze Strakonic  a dorazí i další rodinní příslušníci. Bude nás tam dost.

Vypíšete s Lukášem Květoněm za výhru proti vašemu bývalému klubu prémii do kabiny?
V každém případě. Rozhodně něco slíbíme, aby to bylo zajímavější.

Sledujete, že se Motor dostal do obrátek a vyhrál poslední čtyři zápasy v řadě?
Samozřejmě o tom víme. O to větší bude mít zápas náboj. Měl by se hrát dobrý hokej. A chceme vyhrát. To je jasné.

V Chomutově začínáte svou již pátou sezonu. To jste zažil ještě i starý zimní stadion?
Ano. Když jsem do Chomutova přišel, tak se sezona dohrávala na staré hale. Od té doby jsme v nové aréně, kde máme perfektní zázemí. Na to nemůže říct nikdo křivé slovo. Všechno je na extraligové úrovni. Možná, že takové podmínky nemají ani některé kluby z nejvyšší soutěže.

Zvykl jste si jako Jihočech i na soukromý život v Chomutově?
Hodně mi tady se vším pomohl Viktor Hübl, se kterým jsem hrál čtyři v roky v Českých Budějovicích. V Chomutově žije a když jsme se přistěhovali, tak mi se vším hodně pomohl. Pořád se na něj mohu s čímkoliv obrátit. Naši dceru dokonce ve škole učí Viktorova maminka. I rodina si tady zvykla a je tady celý rok se mnou. Jsme tady spokojeni.