Domácí trenéři vyslali do boje vítěznou sestavu z pondělního prvního duelu. Pouze z novinářské tribuny tak sledoval zápas obránce Ján Mucha, jenž je jedním z několika marodů v domácím týmu. „Věřím klukům, že postoupí dál a na baráž už budu připraven," přeje si. Pomohl nám tak alespoň zápas okomentovat.

Aktivněji začali tentokrát hosté. Čechovu velkou šanci ještě Bláha ustál, ale v 11. min. poprvé kapituloval. Při své první přesilovce Horácká Slavia rozebrala domácí obranu a Pekr zamířil přesně do horního růžku.

Jenže na vyrovnání se čekalo pouhých třicet vteřin. Výbornou práci odvedl Švihálek, předložil kotouč Přibylovi, jenž zblízka prostřelil Horčičku a zaplněná hala poprvé jásala.

Podruhé v první třetině však putoval za kart domácí bek Semrád a i podruhé Třebíč početní výhodu zužitkovala. Tentokrát i s patřičnou dávkou štěstí, když Holíkovu střelu od modré tečoval jeden z domácích obránců a kotouč obloukem přeletěl do branky bezmocného Bláhu.

„Třebíč má výborné přesilovky, což se potvrdilo. Ze dvou dali dva góly, i když ten druhý byl po naší chybě," všiml si Mucha. „Hlavně ale ten druhý zákrok Martina Semráda nevypadal jako faul. Soupeře dohrál a rozhodně nemusel jít ven," považoval verdikt sudích za přísný.

Nejtěsnější vedení hostí po první třetině bylo zasloužené. „Proti pondělku byla první třetina plynulejší, nehrálo se tolik přesilovek. Soupeř má více vyložených šancí. My si sice vytváříme tlak, ale zatím to není to pravé," zhodnotil Mucha úvodní třetinu.

Také ve druhém dějství byla aktivita hlavně na třebíčských hokejkách. Hned v jeho úvodu nastřelil kanonýr Havel z úhlu tyč a Slávia pak hrozila i dál především v přesilovkách, kdy musel svůj tým podržet gólman Bláha. Byl to právě on, kdo držel Motor v kontaktu, protože převaha soupeře byla místy více než citelná.

„Hosté se lépe pohybují a z toho také vyplývají jejich šance. My hůř bruslíme a tak se málo dostáváme do šancí. Drží nás ve hře výborný Blažena v brance. Flintu do žita ale neházíme. Musíme se zlepšit a pak je určitě šance," řekl Mucha ke druhé třetině.
Na jeho slova došlo hned v první minutě třetí třetiny. Nouza našel přesným pasem Straku a ten své sólo zakončil ukázkovým blafákem.

Jenže radost netrvala ani minutu. Domácí obrana nechala před Bláhou volného Rašku a Třebíč opět vedla. Krátce poté přidal další gól do rozhozené obrany Motoru Havel a to už bylo zlé.

Domácí bojovali i za nepříznivého stavu, ale soupeř kontroloval svůj dvoubrankový náskok. Až čtyři minuty před koncem vykřesal jiskřičku naděje kontaktním gólem kapitán Straka.

Závěr byl hektický, domácí power play znásobila přesilovka, ale hosté už pro ně důležitou výhru ubránili.

Branky a nahrávky: 11. A. Přibyl (Švihálek, Vaniš), 41. Jos. Straka (Nouza, Bláha), 57. Jos. Straka (Bohunický) – 11. Pekr (Zdráhal, Vodný), 13. Holík (Havel), 42. Raška (Zdráhal, Vodný), 44. Havel (Erat). Vyloučení: 6:6 (navíc host. Vodný a Dolníček 10 min.), využití: 0:2. Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Guth, Rittich. Diváci: 6371. Stav série: 1:1.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Semrád – Kuchejda, Rob, Boháč – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, A. Přibyl, Švihálek – Švec, Trummer, Pašek. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Soupeř využil hned první dvě své přesilovky. V tom nás předčil. Nehráli jsme jednoduše a málo jsme stříleli. Nedostávali jsme se tolik do šancí. Po gólu na 2:2 jsme nedokázali déle udržet nerozhodný stav. To byl klíčový moment zápasu."

Jiří Mička (Třebíč): „Stáli jsme před těžkým úkolem, protože jsme chtěli odjíždět za stavu 1:1. Celý zápas jsme byli lepší, tentokrát se hrálo hodně pět na pět, což nám vyhovovalo. Vítězství jsme ubojovali."