Mistrovský ročník 2009/2010 hokejové krajské ligy mužů pro hráče prvního týmu českokrumlovského Slavoje skončil semifinálovým vyřazením od Božetic už před bezmála dvěma týdny, přesto se k účinkování medvědů v uplynulé sezoně vrátíme spolu s kormidelníkem Janem Rosickým.

Nad očekávání

V předchozích sezonách se Českokrumlovští umisťovali ve spodních patrech a loni museli o osmičku bojovat až do poslední chvíle. Proto medvědi nevstupovali do další sezony s nijak přehnanými ambicemi.

„Předchozí ročníky nemohu příliš hodnotit, protože jsem u mužstva nebyl ani ho detailně nesledoval. Naším prvořadým cílem bylo hlavně vybojovat účast v play off, a to se podařilo více než s přehledem. Při tom se složení mužstva příliš nezměnilo,“ připomíná kouč Rosický.

Vzápětí se pouští do podrobnějšího rozboru základní části: „První fáze sezony byla tak trochu nad očekávání. Musím přiznat, že jsme si vůbec nemysleli, že budeme po základní části první, navíc s náskokem a už několik kol před koncem. A co k tomu vedlo? Do týmu přišli kvalitní obránci Vachulka a Chaloupka, i když ten po půlce zase odešel. Plusem bylo samozřejmě i posílení na brankářském postu zkušeným Lukešem.

Velice důležitý byl potom povedený start do sezony. Podařilo se nám vyhrát těžký zápas na horkém ledě Velké Radouně, kdy jsme otočili výsledek v náš prospěch. Tým si začal věřit a poznal, že jsme schopni hrát s každým. Dobré bylo, že v základu se trvale usadili mladíci a vedle zkušených rostli zápas od zápasu.

Hodně vylétl Fučík, už druhou sezonu odehrával vysoký standard Heideker, dále tu byli Brůha, Malák, Unger, Svěchota. To všechno jsou mladíci, kteří se prosazují. V tomto mužstvu prostě perspektiva je,“ pevně věří kormidelník Jan Rosický.

Medvědi sehráli v základní části řadu vynikajících partií a zároveň ovládli statistiky nejproduktivnějších hráčů, kde měli v desítce hned čtyřnásobné zastoupení.

„Když mám zmínit naše nejpovedenější vystoupení v základní části, tak to paradoxně budou oba zápasy se Strakonicemi. V obou jsme sice s obhájcem prohráli, ale tyto zápasy měly opravdu vysokou úroveň. Tam bylo vidět, že se utkávají momentálně asi nejlepší mužstva v kraji.

A naše hráčské statistiky? Roman Uhlíř vyhrál kanadské bodování v základní části, Míra Lukeš byl druhý, v desítce jsou ještě Tomáš Ulman a Tomáš Štěpán. Všichni jsou to hráči, kteří opakovaně potvrzují příslušnost ke špičce krajského přeboru. Tam je základ úspěchu tohoto týmu,“ má jasno lodivod medvědů.

Stop v semifinále

Medvědi po vítězství v základní části ve čtvrtfinále play off nejprve hladce ve dvou zápasech vyřadili Vimperk.

„Tohoto soupeře jsme v sezoně porazili v součtu se dvěma přípravnými duely vlastně dohromady šestkrát. Dá se říci, že jsme proti Vimperku celkem hladce splnili roli favorita,“ ohlíží se kouč.

V semifinále se do cesty slavojákům postavil ambiciózní a z exligového Milevska posílený tým Božetic, který medvědům vystavil stopku.

„Zápasy s Božeticemi se nesly v nervózní atmosféře. Tento soupeř nám herně nesedí, což se ukázalo už v základní části a potom i v samotném semifinále. Naším plánem bylo hrát zodpovědně, jít do vedení a pak z psychické výhody těžit.

Bohužel, v obou zápasech tomu bylo naopak. To ještě zvýšilo naší nervozitu, přišly neadekvátní reakce hráčů na verdikty rozhodčích – a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Je to bohužel pryč,“ ještě není Rosický definitivně smířen.

Bronz se počítá

Titul vítěze základní části a následné semifinálové vyřazení přisoudilo českokrumlovským medvědům v krajské lize 09/10 konečný bronzový stupínek.

„Po vítězství v základní části jsme letos chtěli víc a pomýšleli na finále. Bohužel, nepovedlo se. Je ale třeba vidět i kvalitu soupeře, který měl rovněž vysoké ambice (pozn. – Božetice vyhrály první finále ve Strakonicích). Já mám dobrý pocit z toho, že jsme rozhodně nic neodevzdali. A s odstupem času říkám, že ani třetí místo není špatné a určitě má cenu,“ zdůrazňuje Jan Rosický.

A jaká bude budoucnost prvního týmu Slavoje, samotného kouče a potažmo celé krumlovského hokeje?

„Od druhého zápasu na ledě Božetic jsme se s hráči prakticky neviděli. Mám jen signály, že nikdo ze starších kluků končit nebude a chce ve Slavoji pokračovat. S hráči bych se chtěl ještě sejít a sezonu s nimi rozebrat.

Vše se ale bude konkrétně řešit až na valné hromadě oddílu (pozn. – ve čtvrtek 18. března), kdy by všichni měli říci více. Toto jednání bude asi zlomem, i co se týká budoucnosti celého krumlovského hokeje.

A já osobně? Měl jsem s výborem Slavoje domluvu na jednu sezonu a považuji tuto dohodu, i přes odstoupení vedení, za platnou a s dalším rokem na lavičce už nepočítám.

Závěrem bych proto chtěl poděkovat všem hráčům za jejich přístup. Do tréninků i samotných zápasů šli vždy s velkou chutí a odváděli maximum. Samozřejmě nemohu zapomenout na všechny, kteří mi při trénování pomáhali, v čele s asistentem Jiřím Kučerou, v neposlední řadě pak členům vedení, kteří finančně i materiálově zajišťují chod klubu,“ uzavírá naše posezonní zastavení trenér Jan Rosický.