Domácí se museli obejít bez zraněného útočníka Gulaše, do sestavy se naopak vrátil uzdravený Podlešák.

První vyloženou šanci zápasu měl liberecký Bortňák, který se ocitl sám před Kovářem, ale domácí brankář stačil zasáhnout. Na druhé straně byl blízko gólu Kotalík, jehož bekhend stačil Pinc zkrotit na poslední chvilku. Dvě minuty před první sirénou uhodili hosté. Českobudějovická čtvrtá řada propadla v útočném pásmu a po rychlém brejku Bartovič přesně naservíroval kotouč Nedvědovi, jenž našel jedinou mezírku u Kovářovy tyče.

Krátce po zahájení druhé dějství bylo vyrovnáno. Po nahození Kolarze se před brankou prosadil Kašpařík a poprvé překonal Pince. Ve 25. min. bylo ještě veseleji. Kašpařík ideálně předložil kotouč Šimánkovi a ten potvrdil, že sólové nájezdy jsou jeho specialitou.

Z vedení se však Jihočeši radovali pouhé dvě minuty. Jihočeši ztratili kotouč v útočném pásmu. Při dalším rychlém brejku a přečíslení Krejčíkovu střelu Kovář ještě vyrazil, ale na Kudrnův pokus reagovat nemohl. Další pohromu Kovář zažehnal. Při sólu Vantucha se vyznamenal.

Druhá třetina nabídla výrazně zajímavější podívanou než první. Libereckou obranou se protáhl Červený a jeho střele chyběly centimetry. Skončila bohužel jen na tyči. Krátce před druhou sirénou nastřelil tyč i liberecký Vantuch. Kotouč se však nešťastně odrazil do Kovářových zad a od nich několik málo centimetrů za brankovou čáru…

Do závěrečného dějství stáhla domácí lavička hru jen na tři útoky a hra Mountfieldu nabrala vyšší obrátky. Šimánkovu střelu Pinc vykopl jen s vypětím všech sil a s pomocí tyče. Domácí tlak s přibývajícím časem sílil. Libereckou brankovou konstrukci orazítkoval také Kotalík.

Necelé dvě minuty před koncem sáhla domácí střídačka ke hře bez brankáře, ale Liberečtí už tři body i s notnou dávkou štěstí uhájili.

HC Mountfield - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Kašpařík (Kolarz), 25. Šimánek (Kašpařík, Kotalík) - 18. P. Nedvěd (Bartovič, Jar. Kudrna), 27. Jar. Kudrna (Krejčík), 40. Vantuch (Vak). Vyl. 5:6, využ.0:0. Rozhodčí: Smitka, Šindler – Jindra, Pouzar. Diváci: 4226.

Mountfield: Jak. Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz – Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Pletka, Langhammer, Podlešák – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.

Liberec: Pinc – Čakajík, Výtisk, Trončinský, Holub, Kajínek, Derner, Štich, Pavlů – Jar. Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič – Bortňák, Vak, Vantuch – Bárta, Urban, Dušek – Kica, Bulíř, Krejčík, Bulíř, Kica. Trenéři Kalous a Pešán.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Soupeř potvrdil svou sílu. Dvakrát dokázal potrestat naše individuální chyby. Třetí gól byl hodně šťastný. Prohra nás samozřejmě mrzí, ale hrál se v každém případě kvalitní hokej.“

Filip Pešán (Liberec): „Hrál se atraktivní a až do konce dramatický zápas. Nebyli jsme lepší, ale šťastnější. Vyhráli jsme hlavně díky bezchybnému Pincovi v brance.“