Martin Heřman přišel na jih Čech po roce a půl v Kazachstánu, předtím nasbíral v extralize 172 startů v plzeňském dresu, ale až jeho vizitka v českobudějovických barvách diváky definitivně přesvědčila, že jde o velmi kvalitního hráče. „S Plzní jsme vedli relativně hodně dlouhé jednání, teď už ale můžeme definitivně potvrdit, že jsme se s Martinem Strakou domluvili na Heřmanově přestupu do Motoru," informuje generální manažer Stanislav Bednařík.

Heřman začínal sezonu skromně ve třetí až čtvrté formaci, jeho místo se ale brzy ukázalo na křídle elitního útoku s Tomášem Nouzou a Josefem Strakou. „Loni jsme si Martina vyzkoušeli a jasně se ukázalo, že i když to není původem Jihočech, je připraven se prát za ?M? na dresu do roztrhání těla," vysvětlil Bednařík další důvody, které vedli k podpisu víceletého kontraktu.

Právě Heřmanova absence v baráži kvůli zranění ze závěru play off se ukázala jako velmi výrazná. Vždyť v základní části první ligy byl Heřman v první desítce kanadského bodování a v play off se dostal v tomto směru až na vynikající čtvrté místo.

Také on sám měl po povedeném ročníku velký zájem o setrvání na jihu Čech. „Uplynulá sezona byla opravdu vynikající. Mohl jsem hrát se skvělými spoluhráči před vynikajícími diváky, byl jsem opravdu moc spokojený, proto jsem ohromně šťastný, že se podařilo dotáhnout můj přestup a že můžeme s týmem pokračovat v tom, co jsme v uplynulé sezoně začali," usmíval se po podpisu smlouvy sedmadvacetiletý křídelník.

Obávaný útok Nouza – Straka – Heřman, který v uplynulé sezoně nasbíral neskutečný počet 266 kanadských bodů, tak může směle pokračovat dál…