Ve středu však spolu se svými spoluhráči musel překousnout domácí porážku 2:3 se Spartou Praha, která přetrhla sérii pěti vítězných zápasů v řadě. V pátek čeká Jihočechy další těžký zápas v Brně s Kometou (18).

Se Spartou jste udělali především v defenzivě nezvyklé množství individuálních chyb. Kde vidíte jejich hlavní příčinu?
Vznikalo to vždy z dost jednoduchých situací, kdy nám třeba z rohu vyjel hráč před branku a zakončil. To se nám stalo při třetím gólu a samozřejmě to byla naše chyba. Podobné si byly všechny tři góly, které jsme dostali.

Ani jednou jste se v průběhu zápasu nedostali do vedení. Nemělo to negativní vliv na psychiku vašeho týmu?
To si nemyslím. Hrajeme pořád stejně bez ohledu na čas a stav. Pořád chceme dát co nejvíce gólů a zápas vyhrát.

Hodně prostoru na ledě tradičně dostávala řada hráčů z NHL.
Když už tady ty kluky máme, tak je musíme co nejvíce využít. Jsou tady nejlepší a mají nejvíce zkušeností. Právě oni nejčastěji rozhodují zápasy. Máme samozřejmě čtyři lajny, gól může dát kterákoliv, ale je naprosto v pořádku, že nejvíce času ve hře dostávají kluci z NHL.

Měli jste za sebou sérii pěti vítězství v řadě. Neuškodila vám reprezentační přestávka?
Asi to tak je. Pauza je vždycky s otazníkem, jestli pomůže, nebo uškodí. Je třeba se poprat s tím, že se ten týden nehraje. Musíme se rychle vrátit zase do zápasové rytmu.

Jako týmu reprezentační přestávka neprospěla, ale vám asi pomohla, když jste měl před ní zdravotní problémy. Je to tak?
Zranění to bylo nepříjemné a bolestivé, ale právě během týdne, kdy se nehrálo, to odeznělo. Teď s tím nemám už sebemenší problém. Pauza nám pomohla především tím, že jsme si mohli odpočinout. Program před ní byl hodně zhuštěný a byli jsme už malinko přetažení. Prohra samozřejmě mrzí, ale jeden zápas nic neřeší a do konce sezony je ještě daleko. Chceme udělat co nejvíc bodů a postoupit do play off.

Spartu trénuje Josef Jandač a působí tam i někteří bývalí českobudějovičtí hráči. Připravovali jste se na tento duel nějak speciálně?
Na každé utkání se připravujeme stejně. Na videu si rozebíráme situace ze hry naší i soupeře.

V extralize máte odehraných už téměř padesát utkání, ale na premiérový gól stále čekáte. Přitom právě proti Spartě jste k němu neměl zase až tak daleko.
Projel jsem do útočného pásma a pořád jsem sledoval obránce Sparty, kdy na mě vystartuje a já nahraji Lukáši Květoňovi. On ale udělal oblouk na druhou stranu a až jsem se trochu lekl, že jsem se tam ocitl sám. Díval jsem se, kde má Neuvirth v brance nějaké volné místo. V poslední chvíli mi ale do střely někdo sáhl, takže zakončení to nebylo povedené.

V závěru zápasu jste se dostávali do tlaku, ale přibrzdila vás dvě vyloučení. Nebyla v dané situaci trochu zbytečná?
Škoda ta byla. Vyloučení přišla po takových osekáváních, která možná zbytečná byla, možná ne. V zápalu hry hraje každý nejlépe, jak umí. V závěru utkání by se to ale stávat nemělo. To je pravda.

V závěru sparťané vyhozeným kotoučem trefili multifunkční kostku nad ledem a přestože rozhodčí nejdřív signalizovali dvouminutový trest, nakonec svůj verdikt změnili. Proč?
Kostku skutečně trefili, ale hráč Sparty stál už ve středním pásmu, takže pravidla neporušil. Trest by dostal pouze v případě, kdyby stál v obranném pásmu.

Středečnímu extraligovému kolu předcházela schůzka trenérů s rozhodčími. Řešili jste před zápasem nějaké její závěry?
Trenér Bělohlav nás upozorňoval, že se bude více trestat simulování. Řešili se tam nějaké zákroky z minulých zápasů, jinak jsme se tím nějak víc nezabývali.

Čeká vás utkání v Brně, kde se před vyprodaným hledištěm moc nevyhrává. Co od tohoto klání očekáváte?
Brno je rozjeté, vyprodáno bývá každý zápas a diváci svému týmu hodně pomáhají. Kometa tam soupeře dostává pod tlak, ale my nemůžeme jet s tím, že budeme čekat, co s námi provedou. Musíme hrát náš hokej a soupeře k ničemu moc nepouštět. Je třeba si vytvářet šance a nějaké proměnit. Kometa není zvyklá doma prohrávat. Proto je třeba dát hned v první třetině nějaké branky.