Polovina uplynulé sezony vyšla hokejistům HC Mountfield parádně a okupovali dokonce nejvyšší příčky extraligové tabulky. Pak ale přišel herní i výsledkový propad, který sice Jihočechy nepřipravil o účast v play off, ale poměrně hladké čtvrtfinálové vyřazení od Liberce bylo zklamáním.

Majitelé klubu se rozhodli zareagovat a přichystali změny na trenérské lavičce, ve vedení klubu i v hráčském kádru. „Byli jsme spokojeni s první polovinou sezony, kdy jsme se pohybovali i na první příčce tabulky. Od poloviny prosince ale začaly naše výkony klesat a nemohl být spokojen nikdo z nás ani z našich diváků,“ posteskl si generální ředitel firmy Mountfield a.s., majitele a generálního partnera klubu Ivan Drbohlav.

Představenstvo klubu se rozhodlo posílit klubový management, aby řízení denního chodu klubu bylo plně v jeho kompetenci. Do pozici generálního manažera klubu tak s okamžitou platností přichází současný předseda představenstva klubu Zdeněk Blažek, jenž se tak nyní bude věnovat v plném rozsahu také každodennímu životu, potřebám klubu a jeho příznivců.

Dosavadní generální manažer František Joun přechází na post obchodního a marketinkového ředitele. „Franta Joun je mimořádně pracovitý člověk, ale měl trochu svázané ruce. Této funkci se bude věnovat na sto procent a zaměří se na to, co je mu vlastní. To znamená styk se sponzory a ekonomickou stránku klubu,“ zdůrazní Drbohlav.

V tomto oddělení bude obchodní stránku zastupovat další bývalý českobudějovický obránce Petr Míšek a marketingovou oblast pak Radek Papáček.

Změny čekají také vedení sportovního úseku. Z postu sportovního manažera odchází Josef Zajíc a ve funkci hlavního trenéra již nebude pokračovat František Výborný. „Oběma samozřejmě děkujeme za jejich odvedenou práci. Zejména u Františka Výborného se po dvou a půl letech spolupráce jednalo o těžké rozhodnutí. On sám už ale cítil potřebu odpočinku a bez nového trenéra by vize změny také jen těžko nastala,“ uvedl Ivan Drbohlav.

Ve vedení sportovního úseku klub nyní plánuje více využít své bývalé hráče.   Klub využije služeb brankářské osobnosti Romana Turka, který mimo jiné vytvoří také marketingovou tvář klubu. Nově vytvořenou funkci asistenta sportovního manažera obsadí Petr Sailer. Personální obsazení pozic sportovního manažera, hlavního trenéra a asistenta trenéra je momentálně v jednání.

Změny proběhnou  také v hráčském kádru. „Představenstvo samozřejmě nemůže dávat dohromady mužstvo. To je věc trenéra a sportovního manažera. Oproti současnému kádru se ale dá očekávat řada změn,“ ujistil Drbohlav.