Váš spoluhráč Jan Platil před utkáním v Mostě tvrdil, že tři body z něj jsou pro vás povinností. Tak lehké to ale nebylo. Souhlasíte?
Vzhledem k našim letošním výsledkům s Mostem bych neřekl, že to byla povinnost. S přihlédnutím k vývoji situace jsme tam ale rozhodně pro tři body jeli. Naše poslední zápasy jsou hodně podobné. Řekl bych, že hrajeme celou dobu na jednu bránu. Potom se soupeř dostane po nějakých šesti minutách k nám a pokaždé to hodně smrdí. V obranné fázi máme problémy neustále. Mostu jsme minimálně dva góly doslova darovali, což nás vždycky hodně srazí. Pořád hrajeme a pak dostaneme gól úplně z ničeho. To se na týmu hodně projeví, i když tentokrát jsme to naštěstí zvládli a přivezli tři body.

Už jste to naznačil. Bylo psychicky hodně náročné vyrovnat se s faktem, že domácí dokázali třikrát vyrovnat vaše vedení?
Dostáváme laciné góly a ty nás strašně srážejí do kolen. Většinou totiž inkasujeme z našeho tlaku. To jsou věci, kterých se musíme vyvarovat. V našem obranném pásmu to hoří. Ať chceme, nebo ne. Když nejsme schopni soupeři odskočit o více gólů, tak musíme hrát lépe ze zajištěné obrany.

Most mohl vyrovnat i počtvrté, protože pouhých třináct vteřin po vašem čtvrtém gólu jel domácí Písařík trestné střílení, ale naštěstí nedal.
To jen dokreslilo obrázek zápasu. Tři minuty před koncem dáme gól, řekneme si, že se soustředíme na obranu, a patnáct vteřin potom nám jede Písařík sám na branku a je z toho trestné střílení. To už je taková naše klasika.

Jak vypadal váš vítězný gól na 4:3?
Venca Skuhravý vystřelil, já jsem si najel před branku a puk spadl přímo přede mě. Jenom jsem do toho plácl. Žádná krása to nebyla, ale o to byl gól důležitější.

V Mostě jste letos odehrál několik zápasů na střídavý start z Litvínova. Měl jste proti svým bývalým spoluhráčům zvýšenou motivaci?
Je pravda, že v Mostě znám celý tým. Ale motivaci si myslím, že mám pokaždé stejnou. Vždycky se hraje o tři body. Nebral jsem to jako nějaký zvláštní zápas. Jestli vyhrajeme v Mostě a nebo teď v Ústí nad Labem, to vyjde úplně nastejno.

Oficiální informace uvádí  110 diváků. Jak se hraje před takovou kulisou?
Bylo tam pár platících diváků a dva psi… Most už o nic nehraje a tak to tam i lidi berou. Ale zdá se mi, že tam diváci nechodili nikdy. Hokej tam nemá žádnou tradici. Ze začátku také ten zápas vypadal jako nějaký přátelák. Ale nebyl a každý si to v sobě musel srovnat.

Nekladl Most vzhledem ke svému beznadějnému postavení v tabulce až nečekaně houževnatý odpor?
S klukama jsem tam před zápasem mluvil a říkali, že teď hodně trénují. Zápasy play out už berou vyloženě jako přípravu na baráž. Myslím si, že tam nemají až tak špatný kádr. Jejich problémem bývají černé pětiminutovky, během kterých zápas ztratí. Řadu utkání prohráli o gól nebo o dva. Projevuje se určitá nevyzrálost mladých hráčů, kteří jsou v dospělé kategorii teprve prvním nebo druhým rokem. Nezkušenost je znát.

V sobotu hrajete v Ústí nad Labem. Očekáváte jiný, i když stejně důležitý zápas jako v Mostě?
Asi to zase nebude žádná hokejová krása. Čekám spíše znovu velký boj. Možná Ústí bude hrát trochu více hokej než Most, protože ten vyloženě bránil v pěti lidech na červené čáře. Tak u nás ale hrálo naposledy i Ústí. Možná teď doma bude chtít hrát více hokej. Ale spíše na nás zase budou čekat, protože mají nahráno o malinko více než my. V této situaci je pro obě strany každý bod dobrý. Nečekám žádné gólové hody a lahůdku pro diváky.

Na jihu Čech jste na hostování z Litvínova. Sledoval jste marný boj vašich bývalých spoluhráčů o postup do předkola play off extraligy v přímém souboji v Praze na Slavii?
Ten zápas jsem přímo neviděl, ale poslouchal jsem v autě rozhlasovou reportáž. Není šťastné nechávat osud celé sezony na poslední zápas. Přitom měli předtím domácí zápas s Kladnem, kde stačil jeden bod a všechno vypadalo jinak. Bodovat mohli i v předposledním utkání ve Vítkovicích. Kluci ví nejlíp sami, proč to tak dopadlo. Mně nepřísluší dělat chytráka. Oni sami jsou určitě naštvaní dost.

Blíží se závěr sezony. Máte už jasno o té příští?
Mám smlouvu v Litvínově ještě na příští rok. Otázkou je, jestli tam zůstanu. Tyhle věci budeme řešit až po sezoně. Sám nevím. Ještě je na to dost času.

Existuje varianta, že byste zůstal na jihu Čech?
Abych pravdu řekl, nikdy jsem si nemyslel, že se ještě do Budějovic vůbec někdy vrátím, když jsem odtud odcházel. A stalo se. Člověk nikdy neví. Musel bych mít křišťálovou kouli, abych věděl co bude. Rozhodne se v průběhu dubna. Uvidíme. Nechci předbíhat.