Atraktivitu duelu podtrhoval fakt, že na led lídra přijel soupeř s pětizápasovou vítěznou šňůrou v zádech. První vzájemný duel dospěl až do nájezdů, tentokrát byl výsledek jasný, ale rozhodlo se až v posledním dějství.

Č. Krumlov – Strakonice 9:3 (0:1, 3:2, 6:0)

Už po šestnácti vteřinách dostali domácí výhodu první přesilovky, kterou ale nevyužili. Hosté byli v této činnosti úspěšnější a šli brzy do vedení. Od prvních minut se hrál oboustranně rychlý, výborný a důrazný hokej, který v prostřední části gradoval pěti góly v rozmezí sedmi minut. V závěrečném dějství však už kralovali slavojáci, kteří šesti zásahy pokořili soupeře bezmála dvoucifernou nadílkou.

„Strakonice mají mladý tým, který se viditelně zvedá. I díky soupeři se tak hrál opravdu dobrý hokej, který se musel divákům líbit. Jsem rád, že v našich nohách se neprojevila páteční dohrávka, zlepšili jsme rozehru, snažili se hrát jednoduše, postupně si vytvořili tlak a v poslední třetině jsme už jasně dominovali. Našly by se i nějaké chyby, ale za parádní výsledek chválím celý manšaft. Zase jsme se přiblížili prvnímu fleku po základu, což je náš cíl," řekl spokojený hrající kouč Slavoje Kamil Šťastný.

Fakta – branky: 25. R. Uhlíř (Šťastný, Vondřich), 29. Čížek, 32. M. Lukeš (R. Šulčík), 32. M. Lukeš (R. Šulčík), 42. R. Uhlíř (Andrýsek, Čížek), 44. R. Šulčík (Čížek, M. Lukeš), 47. R. Šulčík (M. Lukeš), 50. R. Uhlíř (Vondřich, Andrýsek), 51. R. Šulčík (P. Šulčík, Malovec), 56. Unger (Klíma, Svěchota) – 6. Čadek (Vráblík), 30. Čadek (Vráblík), 31. Dlouhý (Ruda), vyloučení 5:5, využití 2:1, 200 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Čížek, Malovec, Andrýsek, Cifreund, Gallistl, Machálek – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík – Šťastný, R. Uhlíř, Vondřich – Svěchota, Unger, Klíma.

Krumlovští hokejisté si čtrnáctou výhrou pojistili první příčku, kde mají nyní před druhým Veselím už třináctibodový náskok. V příštím kole medvědi zavítají v neděli na led průběžně osmé Soběslavi, kterou doma zdolali vysoko 8:1.