V posledním kole hokejové krajské ligy kategorie juniorů se na českokrumlovském ledě představili hosté z Milevska.

Poznámku Karla Vosiky Nyní budeme smutní, ale jenom chviličku si můžete přečíst ZDE!

V partii domácího aspiranta na jednu z krajských medailí s předposledním týmem průběžného pořadí byli domácí jasnými favority, i když nenastoupili v úplně kompletní sestavě.

Českokrumlovští vyrukovali k poslednímu zápasu sezony s osmi obránci a pouze s pěti útočníky, a tak domácí trenéři museli dva obránce zařadit do útočné vozby. Milevští však na tom nebyli o mnoho lépe, když odehráli zápas pouze na dvě kompletní pětice.

Jasná záležitost

KL junioři: HC Slavoj Č. Krumlov – HC ZVVZ Milevsko 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Českokrumlovští ovšem od samotného začátku potvrzovali roli favorita, od úvodního vhazování pevně drželi otěže zápasu ve svých rukou a nedali hostům sebemenší šanci na případný zisk bodů.

V tréninkovém tempu otevřel skóre utkání už ve 2. minutě Prokeš, který zužitkoval přihrávku Konráda – 1:0. Za další dvě minuty už měli medvědi k dobru dvoubrankový náskok, když po spolupráci Vaška a R. Fučíka posledně jmenovaný upravil na 2:0. I přes řadu dalších šancí domácích se však stav do první přestávky už znovu neměnil.

Druhá třetina ovšem byla na branky bohatší a celkem se v této části přepisovalo skóre šestkrát. Nejprve hosté snížili na 2:1, ale prakticky vzápětí domácí kontrovali, když ve 26. minutě zvýšil svým druhým gólem v utkání Prokeš po spolupráci s Konrádem – 3:1.

Milevští se ještě jednou dostali na dostřel kontaktní brankou na 3:2. Medvědi ale znovu nenechali na odpověď dlouho čekat a Vodička po asistenci od Karlíka upravil na 4:2. Do konce druhé třetiny pak Českokrumlovští postupně navýšili svůj náskok až na 6:2.

Do střelecké listiny se zapsal podruhé v utkání Vodička a poté znovu Prokeš, který zkompletoval svůj hattrick – 6:2.

Závěrečná dvacetiminutovka se pak za rozhodnutého stavu už dohrávala v klidu. Hosté již neměli síly na sebemenší zdramatizování zápasu a domácí tak výši výhry v posledním vystoupení sezony ještě zvýraznili. Dvakrát přesně mířil Beránek, který uzavřel na konečných 8:2 a udělal tečku za ročníkem.

Branky Slavoje: Prokeš 3, Vodička 2, Beránek 2, Roman Fučík.

Sestava Slavoje: Válek – Šítal, Prokeš, L. Fučík, Vašek, Martin Kubeš, R. Fučík, Štádlík, Karlík, Vopátek, Jakeš, Beránek, Konrád a Vodička. Trenér: Tomáš Ulman.

Bez medaile

Českokrumlovští mladíci uzavřeli ročník 2009/2010 krajské ligy přesvědčivou výhrou nad Milevskem, která však bohužel už nic nezměnila na faktu, že slavojáci obsadili v této sezoně nepopulární „bramborovou“ čtvrtou pozici s minimálním jednobodovým odstupem za dvojicí Veselí a Soběslav – a budou tudíž letos bez medaile. Vítězem KL juniorů se suverénně stalo družstvo Rokycan.

Roman Fučík, Karel Vosika