Bylo hodně těžké urvat první vítězství v sérii?
Bylo to hodně těžké. Třebíč je úplně jiný soupeř než Benátky. Hraje výborně střední pásmo, takže je složité se tam prosadit. Naštěstí nám hosté nabídli hodně přesilovek, i když my jsme byli také často vylučováni. Některé naše fauly nebo vyhození puku byly zbytečné. Ve třetí třetině jsme si to zbytečně zkomplikovali, ale naštěstí jsme vítězství uhájili.

Hraje se play off, zápasy jsou mimořádně důležité, ale nebylo to přece jen z obou stran až přemotivované?
Asi ano. Ale každý chce vyhrát a emoce tam prostě jsou. Vyhrávat bude ten, kdo udrží nervy více na uzdě a nebude zbytečně vylučován.

Pomohlo vám hodně, že jste ani jednou v průběhu utkání neprohrávali?
Určitě. Pokud by se hosté dostali do vedení, tak by se asi ještě více zatáhli a bylo by to ještě těžší.

Na začátku třetí třetiny jste měl za stavu 2:1 gólovou šanci, ale neproměnil. Co vám v tom momentu blesklo hlavou?
Byl to důležitý moment a mrzelo mě, že jsem nedal gól. Měl jsem to vyřešit lépe. Chtělo to asi vystřelit spíše nahoru.

O chvilku později jste ale dostal možnost na opravu a tam už jste byl přesnější.
Podruhé jsem to udělal stejně blbě, ale naštěstí jsem puk dorazil do branky. První střela byla do brankářova betonu, ale odrazilo se mi to přesně na hokejku. Pak už to nebylo tak těžké proměnit.

Přestože jste vedli už 4:1, soupeř se v závěru dotáhl na rozdíl jediného gólu a v power play vyrovnání viselo ve vzduchu. Nebáli jste se, že by to tam mohlo spadnout?
Báli. Posledních třicet vteřin jsem se na to radši ani moc nekoukal. Modlil jsem se, abychom to dohráli.

S Benátkami jste ve čtvrtfinále první zápas prohráli, přesto jste nakonec v sérii slavili vítězství. Vyhrát úvodní utkání je ale hodně důležité. Souhlasíte?
Měli jsme týden volno, takže se malinko vypadne ze zápasového tempa. Z tohoto pohledu je první zápas skutečně důležitý a jsme rádi, že jsme ho zvládli. Především pro psychiku je to strašně důležité.

Atmosféra zápasu byla skvělá, bylo téměř vyprodáno. Hrál jste někdy před větší diváckou kulisou?
Možná v Jihlavě, kam se na začátku roku vypravilo obrovské množství našich fanoušků. Atmosféra byla ale skutečně fantastická. Bylo úžasné, jak všichni tleskali a skákali.