Úvodní dva duely ve skvělé atmosféře téměř vyprodané Budvar arény přinesly pořádné bitvy. Tu první vyhráli 4:3 Jihočeši, druhou stejným poměrem soupeř.

Nerozhodný stav Jihočechům stoprocentní spokojenost rozhodně nepřinesl. „Spokojeni být nemůžeme. Samozřejmě jsme chtěli vést 2:0," zdůrazní asistent trenéra a sportovní ředitel klubu Radek Bělohlav. „První zápas jsme zvládli. Ve druhém jsme udělali hrubé chyby, které byly tvrdě potrestané. Šance, které jsme soupeři nabídli, tak využil z více než padesáti nebo šedesáti procent. To Třebíč prostě umí," připouští.

Druhý zápas byl z pohledu Motoru o dost jiný než ten pondělní první. „Moc jsme se přizpůsobili hře soupeře. Nedokázali jsme hrát to, co jsme si předsevzali, a na ledě jsme to nedokázali realizovat," posteskl si.

Semifinálová série z Třebíčí má úplně jiný charakter, než měla čtvrtfinálová s Benátkami nad Jizerou. „Je to úplně jiný hokej," přikývne Bělohlav. „Věděli jsme to a musíme na to ještě více reagovat. Například tvrdost ze čtvrtfinále musíme přenést také do semifinále," připomíná mimořádně důrazné duely s Benátkami.

Třebíč rozhodně tak tvrdě jako liberecká farma nehraje. „To je pravda. Třebíč má svou hru postavenou na individualitách. Ty také druhý zápas rozhodly v přesilovkách."

Přesilové hry budou zřejmě klíčovým prvkem semifinálové série. To si Bělohlav dobře uvědomuje. „Je jasné, že se budeme snažit co nejméně faulovat a nepouštět soupeře do přesilovek. Také Třebíč na to zareagovala a poučila se, protože první zápas ztratila právě v přesilových hrách. Ve druhém utkání měli hosté šest vyloučených, ale my jsme přesilovku nedokázali využít ani jednu. Soupeř proměnil dvě, což rozhodlo," konstatuje Bělohlav.

Přesilovky budou podle něj rozhodovat i nadále. „Teď jedeme ven a nesmíme udělat v každém utkání deset faulů," apeluje na své svěřence.

Horácká Slavia ovládá hru v početní výhodě výborně, přesto se prý její přesilovky ubránit dají. „Každý den se tím zabýváme. V úterním utkání padly oba góly hostí ne po nějakých kombinacích, ale jeden po naší hrubé chyby a druhý po individuální akci hráče Třebíče. Nacvičené signály soupeře jsme jinak zvládli. Góly jsme dostali po našich individuálních chybách," zdůrazní.

Do sestavy Motoru se vrací slovinský útočník Rok Pajič, kterému mu byl prominut jeden duel z pětizápasového trestu a bude připraven do hry. „Vrací se na své místo v prvním útoku. Centr lajnu tvoří a věříme, že ji dostane na vysokou úroveň," těší trenéra návrat zkušeného forvarda.

Do zápasu by rád naskočil také obránce Dan Růžička, jenž se vrací po dlouhodobém zranění. „Určitě s námi pojede. Dlouho nehrál zápas, takže uvidíme, jakou roli mu přisoudíme," nechce Bělohlav předbíhat.

Mimo hru tak zůstávají zranění obránci Mucha s Chmelířem a útočník Prokeš.

Zápasy na ledě soupeře se podle Bělohlava nebudou moc lišit od těch v Budvar aréně. „Nemyslím si, že by to mělo být nějak výrazně jiné. I když bude hrát Třebíč doma, tak se do nás asi nějak moc tlačit nebude. Pokud ano, tak by to asi byla naše výhoda. Odehráli jsme letos proti Třebíči už hodně utkání a ty zápasy si jsou hodně podobné. Vyhrává vždy ten, kdo je v těchto duelech trpělivější. Alespoň tak mi to připadá," říká Radek Bělohlav před pátečním třetím pokračováním semifinálového thrilleru.