Medvědi vyrazili na daleký výjezd na Vysočinu s jasným cílem oplatit nepříjemnému soupeři porážku z vlastního kluziště, což se jim ale nepodařilo…

Humpolec – Č. Krumlov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

O výsledku prakticky rozhodla už první dvacetiminutovka. V její polovině se během jedné minuty prosadily oba týmy, ale v závěru tohoto dějství domácí z využitých přečíslení dvěma slepenými góly odskočili na 3:1.

V dalších dvou třetinách měli medvědi převahu, snížili na rozdíl gólu, ale Humpolečtí i s notnou dávkou štěstí a díky výkonu brankáře Zoura už nejtěsnější náskok udrželi. Krumlovským nepomohla ani krátká hra bez brankáře v úplném závěru.

„První třetina nám utekla a pak už jsme jen marně doháněli manko. Už prostě nemáme takový manšaft jako loni, kdy jsme každý zápas v klidu dávali sedm osm branek. Na každý gól se hrozně nadřeme,“ posteskl si krumlovský hrající kouč Kamil Šťastný a ještě dodal: „Inkasovali jsme laciné góly z nájezdů. Potom jsme sice byli lepší, ale domácí dobře bránili a výborně jim chytal gólman. My zase nedali pár tutovek téměř do prázdné, několikrát zvonily tyče – a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Sami jsme si zbytečnou prohrou zkomplikovali situaci v tabulce, která je neskutečně našlapaná!“

Fakta – branky: 9. Jelínek (Baxa, Brázda), 17. Bambula (Prokop), 18. Dolejš (Jelínek) – 9. Svěchota (Šimek, Šťastný), 33. Fučík (Břečka), vyloučení 5:2, využití 0:1, rozhodčí: Hamr – Smrž, Soukup, 180 diváků.

Sestava Slavoje: Pícha – Andrýsek, Břečka, Machálek, Šimek, Gallistl – Kadlec, Krcho, Vondřich – Svěchota, Šťastný, Fučík – Berný, Unger, Řepa.

V letošní domácí premiéře aktuálně čtvrtí slavojáci změří v neděli 21. ledna od 17 hodin na svém ledě síly s nyní pátým a bodově vyrovnaným Vimperkem. První vzájemný souboj této sezony Krumlovští na Šumavě vyhráli nejtěsnějším poměrem 5:4.

„Čekají nás teď hodně důležité zápasy a bylo by dobré zase nastartovat šňůru. V první řadě je třeba doma porazit Vimperk. S Pelhřimovem to budou povinné body a něco musíme uhrát i v Táboře a v Soběslavi,“ přeje si trenér Šťastný, který vítá i rozšíření kádru medvědů. „Snad se dáme do kupy. Z budějovického David servisu teď přichází Stodolovský a dva mladé kluky bychom měli mít i z DDM.“