Kde byly podle vás hlavní příčiny porážky v Benátkách?
Byli jsme lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit šance, které jsme si vypracovali. Vedli jsme 1:0, ale ve třetí třetině nám domácí bohužel dali dva góly a už jsme na to nestačili reagovat.

Trenér Prospal byl značně rozzlobený. Nedošlo z vaší strany pod vlivem příznivého vývoje zápasu k jistému uspokojení?
Nevím, jestli to bylo uspokojení. Už jsme si ale asi mysleli, že těch posledních dvacet minut nějak dohrajeme. To se nám nepovedlo a doplatili jsme na to.

Zlobil se trenér opravdu hodně?
Zlobil. Místo volna jsme měli trénink.

Nenarušil vám neplánovaným tréninkem plány?
To ne. Nic jsem v plánu neměl. To bylo v pohodě.

Trénink to ale byl výživný.
To byl. Věděli jsme, že to nebude lehký trénink. To se také potvrdilo. Zabruslili jsme si dobře a dost (úsměv).

Před zápasem v Benátkách jste měli na kontě šest vítězství v řadě. Mohlo přece jen dojít k určitému podvědomému podcenění?
Mohlo se to stát. Na druhou stranu jsme věděli, že Benátky budou kousat. Mají mladý tým. Samozřejmě jsme tam ale jeli s tím, že chceme vyhrát. Bohužel se nám to nepovedlo.

Porážka jistě zamrzí, ale pohled na tabulku, kterou vedete o šest bodů před druhým Vsetínem, určitě zahřeje.
Pochopitelně jsme rádi, že jsme první, ale do konce sezony zbývá ještě strašně moc zápasů. Pořád musíme vyhrávat. Každopádně je to ale lepší, než kdybychom teď byli třeba pátí.

Ve středu jste měli volný los, v sobotu hrajete v Prostějově, ale pak následuje osmidenní reprezentační přestávka. Nevypadnete trochu ze zápasového rytmu?
Je to trošku jiné, než když se hraje pravidelně, ale není to zase takový problém. Alespoň více potrénujeme.

Vy osobně jste spokojen s tím, kolik prostoru na ledě dostáváte?
Určitě. Snažím se hrát, jak nejlépe umím. Hodně vytěžovaný jsem především při oslabení, na které chodím pravidelně.

Vám vyhovuje hra v početní nevýhodě?
Oslabení jsem hrával hodně už v juniorce. Tady v Motoru i v Mladé Boleslavi. Jsem na to zvyklý.

V sobotu nastoupíte v Prostějově, který se netají velkými ambicemi. Co čekáte od tohoto utkání?
V Prostějově jsem ještě nikdy nehrál. Hráli jsme proti tomuto týmu doma poslední přátelák před sezonou a našem ledě jsme odehráli i vzájemné utkání v první čtvrtině soutěže. Víme, jaký je to soupeř, a musíme se na něj dobře připravit. Bude to těžký zápas. To je jasné.

Prostějovští měli vždycky výborné přesilovky. Jste si toho jako specialista na oslabení vědom?
Víme o tom. V celku soupeře jsou zkušení hráči, kteří přesilovky umí sehrát skutečně velmi dobře. Speciálně na to je třeba se opravdu dobře nachystat.