Na severu Čech to přitom na podobný propadák dlouho rozhodně nevypadalo. Ještě v polovině zápasu byl stav vyrovnaný 2:2.  „První třetinu jsme odehráli podle našich představ. Měli jsme odskočit o nějaký gól a zápas by vypadal jinak," je přesvědčen asistent trenéra a sportovní ředitel klubu Radek Bělohlav.

Ve druhé třetině už to ze strany hostí nebylo úplně ono. „Vstoupili jsme do ní podobně, ale asi jsme si mysleli, že už to půjde samo.  Začali jsme hrát profesorský hokej a nedohrávali jsme hlavně útočné akce úplně přímočaře. Ve druhé třetině jsme hráli dvě přesilovky, ale vystřelili jsme celkem snad jenom třikrát na branku, z čehož byl jeden gól. To je strašně málo," zlobí se Bělohlav. „A soupeř se najednou zvedl. Dal tři minuty před druhou přestávkou gól na 3:2 a od toho se pak zbytek zápasu odvíjel," dodá.

Poslední moment, kdy mohl Motor se zápasem něco udělat, byla podle Bělohlava hned první minuta třetí třetiny. „To jsme měli gólovku, ale neproměnili ji a místo vyrovnání jsme z protiútoku dostali gól na 4:2. Tím jsme zápas definitivně ztratili," konstatuje.

Vzhledem k průběhu celého utkání je konečný výsledek pro Jihočechy snad až příliš krutý. „Byly tam chyby, ze kterých se musíme poučit. Těžko říct, jestli nám může uškodit, že jsme dostali nějaké dva góly navíc, které už padnout neměly. Důležité je se z chyb poučit," zdůrazní.

Obránce Lukáš Chmelíř v rozhovoru pro Deník po střetnutí v Chomutově doslova uvedl: „Teď nám zase trochu spadne hřebínek." Bělohlav s jeho slovy víceméně souhlasí. „První třetina byla z naší strany opravdu perfektní. Ve druhé už to ale bylo vidět. Přestali jsme se tlačit do branky. Byly tam náznaky šancí, které jsme si sami pokazili tím, že jsme přestali bruslit. Nebyly z toho pak ani střely na branku, natož góly. Nevím, jestli to bylo přímo podcenění těchto situací, ale v každém případě jejich nedohrání, ze kterého se musíme poučit."

Třikrát inkasovali Jihočeši na severu Čech v početní nevýhodě. „V přesilovkách jsme nedokázali pokrýt hráče soupeře. Oslabení hrajeme trochu jinak a vůbec se nám to nepovedlo. Dostali jsme tak dva góly, což zápas vlastně rozhodlo," nebyl Bělohlav spokojen s výkonem svých svěřenců.

Při zranění Ondřeje Bláhy je jasnou gólmanskou jedničkou týmu Hynek Kůdela. A přestože inkasoval osm branek, trenér ho za výkon v Chomutově chválí. „Chytal výborně a naopak nás podržel hlavně ve druhé třetině. Ve třetí třetině už většinou inkasoval po rozebrání naší obrany. Ty branky nešly na vrub gólmana," stojí za Kůdelou.

Přesto vzhledem k vývoji zápasu trenéři na střídačce přemýšleli o tom, že by poslali do branky mladého Gábu, pro nějž by to znamenalo premiéru v první lize. „Uvažovali jsme o tom," připustí Bělohlav. „Nechtěli jsme ale střídáním dát najevo, že tolik inkasovaných gólů bylo Hynkovou chybou. Spíše jsme čekali na jeho instinkt, jestli třeba odjede sám z branky. V tom případě bychom tam Gábu poslali. Nechali jsme to něm  a bylo to v pohodě. On sám dobře ví, že odchytal dobrý zápas," stojí si Bělohlav za svým.

V sobotu nečeká Jihočechy v Prostějově nic jednoduchého, ale pokud se chtějí v tabulce držet nahoře, povinnost jim velí bodovat. „Prostějov naposledy vyhrál v Havířově a je to tým, který u nás přes porážku odehrál výborné utkání. Vyhráli jsme jen se štěstím. Doufám, že jsme se poučili ze zápasu v Havlíčkově Brodu, kde jsme zachránili bod až v posledních sekundách. Ale to bylo málo. Podobné soupeře bychom chtěli porážet, i když hrajeme venku," má jasno.

Trenéři nemohou počítat se zraněným brankářem Bláhou a také obráncem Žovincem. Do hry už se po delší době vrací další bek Parýzek. „Ještě uvidíme, jestli pojede s námi. Určitě s námi poprvé pojede Adam Přibyl. Také proto, že naši kluci pojedou s juniorkou," vysvětluje kouč. Za juniorku nastoupí poprvé po zranění Marek a vypomůže také Švec. Prokeš je bohužel nemocen a Rob pojede s áčkem do Prostějova.