Písecký klub navázal spolupráci s nedalekou Radomyšlí, kde působili písečtí odchovanci. „Osmdesát procent hráčů v našem týmu působilo minulou sezonu v mužstvu Radomyšle," přibližuje Jindřich Setikovský, trenér píseckého mužstva.

Favorité proti sobě

Písek hned na úvod bude hostit David servis České Budějovice, papírově zřejmě největšího favorita krajského přeboru a také týmu, který se v posledních dvou letech vždy dostal do finále. „Postupu do druhé ligy bychom se nebránili, to už není tajemství. Nejdřív ale musíme soutěž vyhrát," říká na startu ročníku Jiří Fedur, kouč českobudějovického týmu.

„David Servis hodně posílil, mají tam Bombice z Chomutova a další dva nebo tři hokejisty, kteří ještě loni hráli extraligu, takže pro mě je to největší favorit krajské ligy," říká Jindřich Setikovský.

Pro jeho tým bude konfrontace s favoritem hned v prvním kole zajímavá. Leccos možná napoví. „Chceme co nejrychleji vybojovat druhou ligu. Nemůžeme mít jiné ambice. Ale uvědomujeme si, že po sportovní stránce to nemusí vyjít. Musíme být trpěliví. Nic si nemalujeme růžově. Víme, že musíme projít složitou cestou a právě David servis má asi v současnosti lepší mužstvo než my," říká Zdeněk Ščasný, předseda Písku.

Pokud by se v budoucnu Písku podařilo postoupit do vyšší soutěže, plán je takový, že by se Radomyšl jako jeho farma zapojila zpět do krajského přeboru.

Vedle Písku a David servisu však na úspěch budou pomýšlet i další protivníci. Zejména pak například celek Lokomotivy Veselí nad Lužnicí, loňského vítěze přeboru. „Minulá sezona se nám velice povedla. Letos je prvním cílem postup do play-off. Je nám totiž jasné, že sezona bude daleko složitější a náročnější vzhledem k připojení se Písku a velice silnému David servisu," předpovídá Patrik Máca, předseda oddílu.

Na čelní pozice budou určitě pomýšlet také ve Strakonicích či Vimperku. „Soutěž se každý rok zkvalitňuje. My si letos dáváme za cíl semifinále play-off," je konkrétní Pavel Předota, předseda Vimperku.

Do letošního krajského přeboru zasáhne dvanáct účastníků. Ve tříbodovém systému se v základní části střetnou každý s každým dvoukolově, celkem tedy odehrají dvaadvacet zápasů. Prvních osm týmů postoupí do play-off, které se bude hrát na dvě vítězná utkání. Vítěz postoupí do kvalifikace o postup do 2. ligy.

Účastníci přeboru

HC Slavoj Český Krumlov
HC David servis Č. Budějovice
TJ Jiskra Humpolec
IHC Písek
HC Strakonice
TJ Hluboká nad Vltavou
HC Vimperk
OLH Spartak Soběslav
TJ Božetice
HC Žirovnice
HC Tábor B
TJ Lokomotiva Veselí n. Lužnicí

Program 1. kola

Veselí n. L.      –          Žirovnice
Č. Krumlov     –          Humpolec
David S. ČB    –          Písek
Soběslav         –          Strakonice
Vimperk          –          Tábor B
Božetice          –          Hluboká n. Vlt.