Krajská liga – 16. kolo: HC Slavoj Český Krumlov – TJ Sokol Radomyšl 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Na Zlatou neděli v podvečer sehráli hokejisté krumlovského Slavoje poslední letošní utkání krajské ligy, v němž na domácím ledě hostili ambiciózního nováčka z Radomyšle.

Krumlovští medvědi po patrně nejlepší hře v tomto ročníku prodloužili bodovou sérii už na tři poslední utkání a stále jsou ve hře o postup do čtvrtfinálové osmičky.

Zápas brankářů

Slavojáci chtěli kvalitnímu soupeři oplatit prohru z prvního vzájemného zápasu (1:4), ale začátek patřil hostům. Hned v úvodu si krumlovský gólman Bednařík připsal první těžký zákrok a i v dalších minutách ukazoval, že se na těžké utkání dobře vyspal. Hrál se oboustranně rychlý důrazný hokej, a tak se do koncovky dostávali i medvědi. Po pasu Lukeše se před branku dral Vondrouš, ale v tísni nedal.

Od 7. minuty měli domácí výhodu první přesilovky, před brankou hostujícího Myslivce bylo několikrát hodně horko, ale stav se neměnil. V polovině třetiny nevyužili úvodní početní výhodu při vyloučení Heidekera ani hosté. A když si pak Bednařík při strhující bitvě hrané ve stylu nahoru a dolu připsal excelentní zákrok proti samostatnému nájezdu hostujícího Burkoně, tak se šlo do kabin po první siréně za bezbrankového stavu.

Do druhé dvacetiminutovky vstupovali domácí s krátkou početní výhodou, kterou ještě nevyužili. Velkou šanci měl po jejím skončení R. Uhlíř, ale bekhendem padajícího brankáře nepřehodil. Kouzlo hostujícího Myslivce tak odčaroval až ve 23. minutě druhý domácí útok. Kotouč v rohu vybojoval důrazný Vondrouš, předložil mezi kruhy Zdeňku Uhlířovi, který přízemní ranou od tyče do branky načal gólový účet – 1:0.

I další minuty pak patřily nabuzeným medvědům. V jasné pozici však Lukeš nepřehodil ležícího brankáře, při hře ve čtyřech potom po akci Heidekera netrefil odkrytou svatyni hostů ani R. Uhlíř, a tak se od poloviny třetiny začala stěhovat iniciativa na hole hráčů Radomyšle. Bednařík se měl co otáčet a připsal si několik dalších výborných zákroků, z nichž nejtěžší byl ten při sólovém nájezdu Růžičky. V závěru této části ale medvědi znovu zvedli hlavy a minutu před druhou sirénou přidali důležitý druhý gól. Do brejku se dostali Vodička s Lukešem a posledně jmenovaný opakovanou dorážkou pálil nechytatelně pod břevno na nadějných 2:0.

Oboustranně vynikající hokej pak pokračoval i v poslední třetině a medvědi do ní vstoupili nejlépe, jak to jen šlo. Už po pětapadesáti vteřinách po zámku druhé pětky Slavoje pálil od modré Migl a Lukeš šikovnou tečí zvýšil už na 3:0. O dvě minuty později ujel v oslabení Brůha a nastřelil tyč. Kdo si však myslel, že tento vývoj hosty zlomí, ten se šeredně mýlil. Do sedla však hosty paradoxně vyhoupla chyba jednoho z nejzkušenějších domácích hráčů. Ve 46. minutě Ulman svým výhozem nešťastně trefil nohu křižujícího Migla, od kterého se puk odrazil za záda bezmocného Bednaříka. Branka byla připsána Jungbauerovi – 3:1.

Hosté výrazně ožili a o chvíli později musel Bednařík vytáhnout další skvělý zákrok při tutovce Růžičky. V 50. minutě však už ani domácí čaroděj mezi tyčemi nestačil na dorážku Burkoně – a medvědi vedli už jen o branku 3:2. Naštěstí hned vzápětí se domácím naskytla možnost přesilové hry, kterou po ukázkové bratrské spolupráci a nahrávce od Romana už za třináct vteřin využil Zdeněk Uhlíř – 4:2.

A v závěru drama gradovalo. Už klidnější medvědi předvedli několik ukázkových kombinací, ale střely Štěpána i Lukeše z bezprostřední blízkosti pro změnu kryl výborný Myslivec. To však už Českokrumlovské nemrzelo, neboť se po výborném výkonu mohli radovat z cenného skalpu kvalitního protivníka.

„Radomyšl tady jasně ukázala, že mužstvo složené z hráčů bývalého druholigového Písku a ligových juniorů má vysokou kvalitu a není klasickým nováčkem. Jsem proto velmi rád, že jsme těžký zápas po nejlepším výkonu v sezoně zvládli na jedničku, a to po stránce herní i z pohledu morálky. Měli jsme pouze tři vyloučení a oslabení důrazem a rychlým pohybem ubránili.

Vynikající výkon podal brankář Bednařík, z trojice mladých juniorů se mi tentokrát nejvíc líbil Svoboda. Potěšili mě ale třeba i Vondrouš s Matláškem, kteří zvládli obranné úkoly a zapojovali se i do ofenzívy. Soupeře jsme napadali už ve středním pásmu a pohybem i důrazem se dostávali do šancí. Za celkově herně i takticky zvládnutý zápas ovšem chválím celé mužstvo. Měli jsme tam kromě gólů ještě plno dalších šancí po vypracovaných pěkných akcích, které jsme už i díky výbornému brankáři hostů ale nedali.

Teď nás čeká těžká série zápasů venku, ale pokud zopakujeme podobný výkon, nejsme určitě bez šancí,“ odhodlaně říká krumlovský trenér Jiří Kučera a závěrem si ještě povzdechne: „Mám perličku. Když jsme před zápasem přišli do kabiny, tak nám začala téct voda na hlavu. Jsem rád, že se s tím kluci srovnali a na jejich výkonu se to nepodepsalo…“

Fakta – branky: 23. Z. Uhlíř (Vondrouš), 39. Lukeš (Vodička), 41. Lukeš (Migl), 51. Z. Uhlíř (R. Uhlíř, Štěpán) – 46. Jungbauer, 50. Burkoň (Šimoník), vyloučení 3:6, využití 1:0, sledovalo 120 diváků.

Sestava Slavoje: Bednařík – Brůha, Malák, Ulman, Migl, Heideker, Svoboda – Štěpán, R. Uhlíř, Hakl – Matlášek, Vodička, Lukeš – Vondrouš, Z. Uhlíř, Brož (od 21. Perník), připraveni byli L. Fučík a náhradní brankář Vojta.

Až v lednu

Českokrumlovští medvědi se rozloučili s odcházejícím rokem na jedničku a vítězně. O prodloužení bodové série a znovuoživení nadějí na play off budou nyní usilovat až po Novém roce.

Další utkání je čeká v neděli 9. ledna 2011, kdy se představí na půdě suverénního lídra ze Strakonic, kterému se pokusí oplatit prohru 3:4 ze svého ledu.