Favorizovaný hlubocký SKH v čele s nejproduktivnějším hráčem soutěže Stanislavem Bednaříkem podlehl na svém ledě týmu Sharks – Zambelli Český Krumlov po jedenadvacetigólové přestřelce v poměru 7:14.

Hosté sice dorazili do podzámčí na poslední chvíli, a tak se začínalo se zpožděním, když ale vyjeli na led, tak hned zaskočili favorita gólem už po dvanácti vteřinách hry.

Rychlé góly

Rychlé branky v úvodu všech třetin byly tentokrát žraločí specialitou. Českokrumlovští hokejisté totiž skórovali v jednotlivých dvacetiminutovkách po dvanácti (I.), třinácti (II.) a jedenadvaceti (III.) sekundách!

I díky tomu hosté tahali za delší konec a Hluboká v oslabené sestavě vedla jen jednou, to když Poborský po Bauerově přihrávce otočil skóre na 3:2.

Ve 22. minutě utkání hlubocký Karel Vácha vyrovnal na 4:4 – a pak už byli hosté vždy o krok napřed. Do konce druhé části odskočili na tříbrankový rozdíl.

Ve třetí třetině žraloci dokonali trhák čtyřmi góly v řadě – a o vítězi prvního semifinále play off bylo definitivně rozhodnuto. Domácí ještě korigovali, ale symbolicky poslední slovo měl hostující Michal Petrášek, jenž pečetil nečekanou a doslova senzační výhru Krumlovských na konečných 7:14.

Oba týmy měly k dispozici dvě pětky a šly do boje v oslabeném složení. Na postu gólmana hostující Válek předčil domácího Šrámka.

Odveta se hraje 14. února na Zimním stadionu v Českém Krumlově (9.45 hodin).

SKH Hluboká nad Vltavou – HC Sharks-Zambelli Český Krumlov 7:14 (3:3, 2:5, 2:6), branky: Poborský 3, Povišer, Michalec, K. Vácha, Kalina – R. Fučík 4, Žák 3, T. Petrášek 3, M. Petrášek 2, Konrád, Drábek – průběžný stav série 0:1.

Druhá série play off mezi David servisem ČB B a Slavojem ČK B začne v neděli zápasem na stadionu v Krumlově (9). Odveta se hraje 14. února v budějovické Budvar aréně (19.45, II. plocha).