K ohni do Katovic vyjížděli hasiči ve středu 20. března několik minut před jednou hodinou v noci. Hořel karavan, který obýval dlouhodobě jeden muž. „Po uhašení plamenů bylo nalezeno torzo lidského těla. Na místo tragické události byli proto přivoláni strakoničtí kriminalisté, kteří se připojili k vyšetřovateli hasičů. Pro objasnění příčiny úmrtí a upřesnění totožnosti osoby byla nařízena soudní pitva a taktéž bude provedena analýza DNA,“ uvedla tisková mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Na místě byl také specialista se služebním psem na vyhledávání těkavých látek a policejní pyrotechnik, při ohledání místa požářiště bylo totiž v jeho těsné blízkosti nalezeno střelivo do různých zbraní. Munici pyrotechnik zajistil a převezl k likvidaci. Příčina požáru je v šetření.

„U požáru zasahovali profesionální hasiči ze Strakonic a dobrovolní hasiči z Katovic a Strakonic. V době příjezdu prvních jednotek hořel karavan v plném rozsahu, hasiči dostali požár pod kontrolu během třiceti minut,“ dodal k zásahu tiskový mluvčí hasičů Vratislav Malý.