„Oznámení o pohřešování opětovně podala rodina, protože je během vánočních svátků nekontaktoval, což v minulosti nikdy neudělal,“ vysvětlil důvod, proč bylo pátrání vyhlášeno, policejní mluvčí Milan Bajcura. „Naposledy ho viděli v září 2023 v Českých Budějovicích. Uvedený muž  byl při posledním pátrání zjištěn ve Spolkové republice Německo.“

Výbuch plynu v Kamenném Újezdu.
Leoš Mareš sliby plní. Daroval přes 1,2 milionu učitelce z krumlovské Masaryčky

Pavel Květenský se narodil 10. července 1990. Trvale hlášený je na Českokrumlovsku a pátrání po něm jihočeská policie vyhlásila 29. ledna. Vysoký je 187 cm, má štíhlou postavu a vypadá na svůj věk, na 30 až 35 let. Vlasy má hnědé, krátce střižené, hnědé má i oči. Nebezpečný není.

Rodina a policie pátrá po Pavlu Květenském (na snímku).Rodina a policie pátrá po Pavlu Květenském (na snímku).Zdroj: PČR

„Rád cestuje za dobrodružstvím, je samotářské povahy, a proto se vyhýbá lidem, což může působit zmateným chováním,“ dodal mluvčí s tím, že další informace k pohřešovanému jsou v odkazu na webu PČR. V případě, že se pohřešovaný najde, odkaz (ZDE) nebude aktivní.

Pokud by někdo měl informace k popsanému muži a místu jeho pobytu, má se obrátit na kterékoli obvodní oddělení Policie České republiky nebo na linku tísňového volání 158.