VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.12.2018

Krumlovští studenti nazkouší operu z Terezína

Český Krumlov - Dětskou operu Brundibár, která se za druhé světové války hrála v ghettu v Terezíně a nacisté ji zneužili k propagandě o životě v něm, nastudují studenti českokrumlovského gymnázia s kolegy z partnerských škol z rakouského Rohrbachu a bavorského Untergriesbachu.

1.12.2018

Kde se můžete v sobotu pobavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na lidový jarmark v Horní Plané, na koncert do klášterního kostela v Českém Krumlově nebo si dejte zimní výšlap krásně zasněženou přírodou na Granátník.

29.11.2018

Bude Ludvík XIV. a Take 6

Český Krumlov – Vstupenky na 29. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov (MHF), který se bude konat od 19. července do 20. srpna 2019 si budete moci pořídit už od pondělí 3. prosince.

25.11.2018

Kam se můžete v neděli vydat za zábavou

Českokrumlovsko - Na krumlovském zámku je blešák a večer v Českém Krumlově koncertuje Aneta Langerová.

24.11.2018

Kde se můžete v sobotu bavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - V sobotu můžete vyrazit na šachový turnaj, degustaci vín na Zámecké slavnosti vína, den otevřených dveří v kaplické střední škole nebo třeba na obecní slavnost do Zubčic.

16.11.2018

Turisté ze Startu měli sedánek v Kájově

Kájov /FOTO, VIDEO/ - Celý rok chodíme, dnes posedíme, řekli si turisté z českokrumlovského klubu Start, se kterým na výlety vyráží milovníci turistiky a přírody z celého Českokrumlovska, a sjeli se, na popud dlouholeté členky a cvičitelky KČT Věry Pazderkové, na celodenní setkání do kájovského Konibaru, kde je přivítal také předseda klubu Vladimír Pražák.

15.11.2018

Padesát let nás učí znát ticho země

České Budějovice – Pavel Lohonka známý jako Žalman oslaví se svými fanoušky v úterý 20. listopadu v českobudějovickém Metropolu padesátileté výročí svého pobytu na písničkářské scéně.

11.11.2018

Svatého Martina doprovázely na cestě do Kaplice místo sněhu sluneční paprsky

Kaplice – Počasí spíše připomínalo jaro, do Kaplice přesto přijel Martin na bílém koni.

11.11.2018

Svatého Martina v Českém Krumlově uvítaly zástupy lidí

Český Krumlov /VIDEO/- Svatého Martina před jedenáctou hodinou dopolední vyhlížely na krumlovském náměstí davy nedočkavců. Dočkaly se, Martin přijel. A přijel na bílém koni. Sníh sice nepřivezl, slunce naopak pořádně peklo, ale měl něco lepšího: první letošní mladé víno.

11.11.2018

Kde můžete v neděli vidět svatého Martina

Českokrumlovsko - V neděli na Českokrumlovsko zavítá svatý Martin na koni.

10.11.2018

Kam se můžete v sobotu vydat za zábavou na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Můžete se pokochat Hubertskou jízdou v Červeném Dvoře, zajet si na mši svatou a divadlo či koncert do kostela sv. Martina v Polné na Šumavě, nebo si třeba prohlédnout velešínskou střední školu, kde je den otevřených dveří.

26.10.2018

Ke sto letům politické krimi

České Budějovice – Na Slovensku se stalo drama Elity, které pro Slovenské národní divadlo napsal Jiří Havelka, hrou roku. V Čechách se zatím inscenace nehrála. Změnit se to rozhodla šéfka činohry Jihočeského divadla Martina Schlegelová.

22.10.2018

OBRAZEM: Haka tanec ve Strakonicích

Strakonice – Taneční a hudební skupina z Nového Zélandu Whakaari Rotorua předvedla v sobotu 20. října na Velkém náměstí ve Strakonicích tradiční maorské tance.

21.10.2018

Z Petra Voka Václavem Budovcem

Český Krumlov – V sobotu kolem jedné hodiny potkávám před Městským divadlem Český Krumlov muže v renesančním. Není sám. V Divadelním klubu ántré pozornost upoutají dva plné stoly dvořanů.

18.10.2018

Abonentní koncerty vzpomenou na výročí

Třeboň - Festival Třeboňská nocturna podle ředitele festivalu Miloše Končického přinese koncerty, které na sebe navazují. „Spektrálně jsme to rozlišili tak, že si může každý něco vybrat. Není to vyloženě jen o vážné hudbě,“ vysvětluje Miloš Končický.

15.10.2018

Zakladatel Šupiny odešel

Jižní Čechy – V pátek 12. října v České Lípě ve věku 68 let odešel František Zborník, autor, režisér a herec, osobnost amatérského divadla, který v roce 1974 založil ve Vodňanech soubor Šupina.

10.10.2018

Slza: Snažíme se o něco víc

Lnáře /ROZHOVOR/ - Kapela Slza vyrazila na turné. V sobotu se zastaví také ve Lnářích na Strakonicku, kde od 19 h zahrají v kulturním domě.

5.10.2018

Videoklip: Filharmonici hráli v zoo

České Budějovice - Muzikanti se podívali do výběhu šelem. Jen pár dní je totiž na světě nový videoklip Jihočeské filharmonie, který se natáčel začátkem léta v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou.

7.9.2018

Filharmonici si zahráli ve filmu

České Budějovice – Před nedávnem se Jihočeská filharmonie (JF) vrátila do Českých Budějovice z Ukrajiny z Koločavy, kde se zúčastnila natáčení filmu s režisérem Vladimírem Morávkem a s herci z divadla Husa na provázku.

13.8.2018

Ministr kultury v Krumlově: Znovu se řešilo otáčko

Český Krumlov – Žádná unáhlená rozhodnutí a žádná velká gesta, tak se staví nový ministr kultury, Antonín Staněk (ČSSD), k debatě na téma otáčivého hlediště. V sobotu ministr, který je ve funkci teprve od konce června, vyrazil v doprovodu ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové do Českého Krumlova, a téma otáčka nemohlo chybět.

12.8.2018

Oslava 100.výročí vzniku republiky v Chlumci

Chlumec - V pátek 10. srpna se v naší malé obci Chlumec konal hudební festival u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné republiky. V 17 hodin se před obecním úřadem shromáždili místní občané i lidé z blízkého okolí.

10.8.2018

EXKLUZIVNĚ: Při tréninku protančili tři taneční páry bot

České Budějovice - Seznámili se při tanečních a od té doby spolu Eva a Josef Stehlíkovi tančí 35 let.

10.8.2018

OBRAZEM: Hostínské divadelní léto přináší známé herecké tváře

Hostín - Ve čtvrtek 9. srpna začalo v Hostíně u Kovářova Hostínské divadelní léto tentokrát francouzskou komedií Byt na inzerát.

10.8.2018

Mezinárodní hudební festival zakončí oslava výročí republiky

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zakončí sobotní večer k oslavě výročí sto let republiky.

8.8.2018

Hudebníci vzdají hold kolegovi

Český Krumlov – Další z lahůdek Mezinárodního hudebního festivalu je na programu v pátek od 19.30 v českokrumlovské zámecké jízdárně.

7.8.2018

Maškarní sál ovládne 18. století

Český Krumlov – Do dávných časů se vydá ve čtvrtek publikum Mezinárodního hudebního festivalu.

7.8.2018

OBRAZEM: V klášteře zněly písně spjaté s Otcem vlasti

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival nabídl v neděli pestrou hudební mozaiku v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je David Eben.

7.8.2018

V Krumlově zpívali jako v Las Vegas

Český Krumlov - Swingový večer ve stylu Las Vegas nazvaný Keep Swinging oživil v sobotu na Mezinárodním hudební festivalu Pivovarskou zahradu.

5.8.2018

Kam se můžete vydat v neděli za zábavou na Krumlovsku

Českokrumlovsko - V Brloze si užijete pouť a v Krumlově se večer vydejte na poučnou procházku.

4.8.2018

Kam se můžete vydat na Krumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Můžete se vydat za muzikou, na den indické kuchyně nebo třeba na volejbal.

3.8.2018

Tábor opět hostí festival Komedianti v ulicích

Tábor - Mezinárodní festival pouličního divadla Komedianti v ulicích se koná od pátku do neděle na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích. Osmý ročník festivalu nabídne publiku zdarma to nejlepší z domácí tvorby pouličního divadla a nového cirkusu, unikátní představení souborů ze zahraničí, světovou premiéru, koncerty i hravé dílny.

2.8.2018

Rozmanitý víkend na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – Mezinárodní hudební festival připravil sobotní večer 4. srpna v duchu swingu a ve stylu Las Vegas.

2.8.2018

České hrady začínají

Rožmberk nad Vltavou – Hudební letní festival Hrady CZ už počtrnácté veze na památky spoustu muziky. Zavítal na hrady Točník, Kunětická hora, Švihov. V Jihočeském kraji se koncerty, které se konají v pátek a v sobotu, uskuteční na hradu Rožmberk nad Vltavou.

1.8.2018

Mezinárodní hudební festival nabízí hned dva zážitky za jednu cenu

Český Krumlov – Program 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je v plném proudu. Jaromír Boháč, ředitel festivalu, láká na kouzelné prostředí města. „Festival využije opět krás Českého Krumlova jako interiéry tak exteriér,“ slibuje. V Pivovarské zahradě ve čtvrtek 2. srpna vystoupí kapela Hradišťan a Jiří Pavlica na koncertě s podtitulem Hudební dialogy: O lásce, čase a naději.

1.8.2018

Cimrman se opět potká s Křižíkem. Neúspěch járovky připomene obraz

Jindřichův Hradec – Jindřichův Hradec letos slaví 725 let od doby, kdy byl povýšen na město.

30.7.2018

Komentovaná prohlídka k výstavě dud

Strakonice - Muzeum středního Pootaví připravilo na čtvrtek 2. srpna komentovanou prohlídku k výstavě: Dudy ze sbírek Jeroena de Groota.

30.7.2018

OBRAZEM: Francisextet na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – V úterý 31. července vystoupí v Maškarním sále na 27. Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov soubor Francisextet.

29.7.2018

OBRAZEM: Na Mezinárodním hudebním festivalu vzdali poctu Leonardu Bernsteinovi

Český Krumlov - V sobotu 28. července vystoupili v České Krumlově broadwayské hvězdy Christiane Noll, Dee Roscioli, Hugh Panaro a Darius de Haas, aby na muzikálovém večeru vzdali poctu americkému dirigentovi a skladatelovi Leonardu Bernsteinovi.

29.7.2018

Kam můžete v neděli vyrazit za zábavou na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na poutě nebo na řezbářskou vernisáž.

28.7.2018

Kde se můžete v sobotu pobavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Sobotní letní den nabízí slavnosti, pouti, divadla, muziku a mnohé činnosti vodních záchranářů si můžete vyzkoušet v Dolní Vltavici při mezinárodních závodech v plavání.

28.7.2018

OBRAZEM: Historii rodiny Hrušínských odhaluje výstava na faře

Planá nad Lužnicí – Výstava s názvem Rodina Hrušínských a Planá nad Lužnicí je pro veřejnost otevřena v Muzeu a galerii Fara.

28.7.2018

OBRAZEM: Broadwayské hvězdy na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Na sobotním koncertu 28. července čeká návštěvníky 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov Muzikálový večer.

27.7.2018

OBRAZEM: Boris Andrianov zahraje na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Moskevský rodák violoncellista Boris Andrianov zahraje v pátek 27. července na 27. Mezinárodním festivalu Český Krumlov. Po předních světových pódiích vystoupí i v zámecké jízdárně.

26.7.2018

EXKLUZIVNĚ: Divadlo na vsi začalo bizarní historkou

Zahorčice - Po premiéře se v pátek 27. července náves v Zahorčicích změní znovu v jeviště. Místní, Boršovští a obyvatelé Slavče tam totiž budu od 20 hodin hrát hru Honzíkova cesta 1968.

26.7.2018

OBRAZEM: Objevené možnosti dvojportrétu

Dobrohoř - V pozvolna  se profilující galerii a výstavní síni na zámku Dobrohoř, ve Starém městě pod Landštejnem, nabízí její majitel a provozovatel po kvalitních výstavách Jiřího Nepasického a Aleše Lamra výstavu pozoruhodnou tím spíše, oč méně je u nás jméno gruzínského malíře Gely Samsonidseho známo.

25.7.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu nechybí ani Wihanovo kvarteto

Český Krumlov - Ve středu 25. července se v Českém Krumlově na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov představí Wihanovo kvarteto, přední smyčcový kvartet vzniklý v roce 1985.

25.7.2018

Carmen Fantasy by Gypsy Devils, Pocta Leonardu Bernsteinovi a Javier Perianes

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července kroky festivalových návštěvník zamíří do Zámecké jízdárny, kde se uskuteční tanečně-hudební představení inspirované slavnou operou G. Bizeta s názvem Carmen Fantasy by Gypsy Devils.

25.7.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí Cigánski Diabli

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července vystoupí na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov slovenské seskupení hudebníků Cigánski Diabli, kteří nejsou folklorní romské amatérské seskupení, ale profesionální skupina muzikantů s hudebním vzděláním.

24.7.2018

OBRAZEM: Výstava v Křemži představuje díla Prácheňské umělecké besedy

Křemže – Výstavu rozličných výtvarných děl si můžete prohlédnout v sále křemežské radnice. Svou tvorbu tam představují místní a Prácheňská umělecká beseda. Vernisáž se tedy setkala s velikým zájmem.

24.7.2018

Novohradské divadlo bojuje o památkářský křišťál

Jižní Čechy - O cenu Památky děkují usiluje v Jihočeském kraji kostel v Zátoni a divadlo novohradského Nového zámku

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT