VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.10.2018

Abonentní koncerty vzpomenou na výročí

Třeboň - Festival Třeboňská nocturna podle ředitele festivalu Miloše Končického přinese koncerty, které na sebe navazují. „Spektrálně jsme to rozlišili tak, že si může každý něco vybrat. Není to vyloženě jen o vážné hudbě,“ vysvětluje Miloš Končický.

15.10.2018

Zakladatel Šupiny odešel

Jižní Čechy – V pátek 12. října v České Lípě ve věku 68 let odešel František Zborník, autor, režisér a herec, osobnost amatérského divadla, který v roce 1974 založil ve Vodňanech soubor Šupina.

10.10.2018

Slza: Snažíme se o něco víc

Lnáře /ROZHOVOR/ - Kapela Slza vyrazila na turné. V sobotu se zastaví také ve Lnářích na Strakonicku, kde od 19 h zahrají v kulturním domě.

5.10.2018

Videoklip: Filharmonici hráli v zoo

České Budějovice - Muzikanti se podívali do výběhu šelem. Jen pár dní je totiž na světě nový videoklip Jihočeské filharmonie, který se natáčel začátkem léta v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou.

7.9.2018

Filharmonici si zahráli ve filmu

České Budějovice – Před nedávnem se Jihočeská filharmonie (JF) vrátila do Českých Budějovice z Ukrajiny z Koločavy, kde se zúčastnila natáčení filmu s režisérem Vladimírem Morávkem a s herci z divadla Husa na provázku.

13.8.2018

Ministr kultury v Krumlově: Znovu se řešilo otáčko

Český Krumlov – Žádná unáhlená rozhodnutí a žádná velká gesta, tak se staví nový ministr kultury, Antonín Staněk (ČSSD), k debatě na téma otáčivého hlediště. V sobotu ministr, který je ve funkci teprve od konce června, vyrazil v doprovodu ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové do Českého Krumlova, a téma otáčka nemohlo chybět.

12.8.2018

Oslava 100.výročí vzniku republiky v Chlumci

Chlumec - V pátek 10. srpna se v naší malé obci Chlumec konal hudební festival u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné republiky. V 17 hodin se před obecním úřadem shromáždili místní občané i lidé z blízkého okolí.

10.8.2018

EXKLUZIVNĚ: Při tréninku protančili tři taneční páry bot

České Budějovice - Seznámili se při tanečních a od té doby spolu Eva a Josef Stehlíkovi tančí 35 let.

10.8.2018

OBRAZEM: Hostínské divadelní léto přináší známé herecké tváře

Hostín - Ve čtvrtek 9. srpna začalo v Hostíně u Kovářova Hostínské divadelní léto tentokrát francouzskou komedií Byt na inzerát.

10.8.2018

Mezinárodní hudební festival zakončí oslava výročí republiky

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zakončí sobotní večer k oslavě výročí sto let republiky.

8.8.2018

Hudebníci vzdají hold kolegovi

Český Krumlov – Další z lahůdek Mezinárodního hudebního festivalu je na programu v pátek od 19.30 v českokrumlovské zámecké jízdárně.

7.8.2018

Maškarní sál ovládne 18. století

Český Krumlov – Do dávných časů se vydá ve čtvrtek publikum Mezinárodního hudebního festivalu.

7.8.2018

OBRAZEM: V klášteře zněly písně spjaté s Otcem vlasti

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival nabídl v neděli pestrou hudební mozaiku v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je David Eben.

7.8.2018

V Krumlově zpívali jako v Las Vegas

Český Krumlov - Swingový večer ve stylu Las Vegas nazvaný Keep Swinging oživil v sobotu na Mezinárodním hudební festivalu Pivovarskou zahradu.

5.8.2018

Kam se můžete vydat v neděli za zábavou na Krumlovsku

Českokrumlovsko - V Brloze si užijete pouť a v Krumlově se večer vydejte na poučnou procházku.

4.8.2018

Kam se můžete vydat na Krumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Můžete se vydat za muzikou, na den indické kuchyně nebo třeba na volejbal.

3.8.2018

Tábor opět hostí festival Komedianti v ulicích

Tábor - Mezinárodní festival pouličního divadla Komedianti v ulicích se koná od pátku do neděle na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích. Osmý ročník festivalu nabídne publiku zdarma to nejlepší z domácí tvorby pouličního divadla a nového cirkusu, unikátní představení souborů ze zahraničí, světovou premiéru, koncerty i hravé dílny.

2.8.2018

Rozmanitý víkend na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – Mezinárodní hudební festival připravil sobotní večer 4. srpna v duchu swingu a ve stylu Las Vegas.

2.8.2018

České hrady začínají

Rožmberk nad Vltavou – Hudební letní festival Hrady CZ už počtrnácté veze na památky spoustu muziky. Zavítal na hrady Točník, Kunětická hora, Švihov. V Jihočeském kraji se koncerty, které se konají v pátek a v sobotu, uskuteční na hradu Rožmberk nad Vltavou.

1.8.2018

Mezinárodní hudební festival nabízí hned dva zážitky za jednu cenu

Český Krumlov – Program 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je v plném proudu. Jaromír Boháč, ředitel festivalu, láká na kouzelné prostředí města. „Festival využije opět krás Českého Krumlova jako interiéry tak exteriér,“ slibuje. V Pivovarské zahradě ve čtvrtek 2. srpna vystoupí kapela Hradišťan a Jiří Pavlica na koncertě s podtitulem Hudební dialogy: O lásce, čase a naději.

1.8.2018

Cimrman se opět potká s Křižíkem. Neúspěch járovky připomene obraz

Jindřichův Hradec – Jindřichův Hradec letos slaví 725 let od doby, kdy byl povýšen na město.

30.7.2018

Komentovaná prohlídka k výstavě dud

Strakonice - Muzeum středního Pootaví připravilo na čtvrtek 2. srpna komentovanou prohlídku k výstavě: Dudy ze sbírek Jeroena de Groota.

30.7.2018

OBRAZEM: Francisextet na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – V úterý 31. července vystoupí v Maškarním sále na 27. Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov soubor Francisextet.

29.7.2018

OBRAZEM: Na Mezinárodním hudebním festivalu vzdali poctu Leonardu Bernsteinovi

Český Krumlov - V sobotu 28. července vystoupili v České Krumlově broadwayské hvězdy Christiane Noll, Dee Roscioli, Hugh Panaro a Darius de Haas, aby na muzikálovém večeru vzdali poctu americkému dirigentovi a skladatelovi Leonardu Bernsteinovi.

29.7.2018

Kam můžete v neděli vyrazit za zábavou na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na poutě nebo na řezbářskou vernisáž.

28.7.2018

Kde se můžete v sobotu pobavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Sobotní letní den nabízí slavnosti, pouti, divadla, muziku a mnohé činnosti vodních záchranářů si můžete vyzkoušet v Dolní Vltavici při mezinárodních závodech v plavání.

28.7.2018

OBRAZEM: Historii rodiny Hrušínských odhaluje výstava na faře

Planá nad Lužnicí – Výstava s názvem Rodina Hrušínských a Planá nad Lužnicí je pro veřejnost otevřena v Muzeu a galerii Fara.

28.7.2018

OBRAZEM: Broadwayské hvězdy na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Na sobotním koncertu 28. července čeká návštěvníky 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov Muzikálový večer.

27.7.2018

OBRAZEM: Boris Andrianov zahraje na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Moskevský rodák violoncellista Boris Andrianov zahraje v pátek 27. července na 27. Mezinárodním festivalu Český Krumlov. Po předních světových pódiích vystoupí i v zámecké jízdárně.

26.7.2018

EXKLUZIVNĚ: Divadlo na vsi začalo bizarní historkou

Zahorčice - Po premiéře se v pátek 27. července náves v Zahorčicích změní znovu v jeviště. Místní, Boršovští a obyvatelé Slavče tam totiž budu od 20 hodin hrát hru Honzíkova cesta 1968.

26.7.2018

OBRAZEM: Objevené možnosti dvojportrétu

Dobrohoř - V pozvolna  se profilující galerii a výstavní síni na zámku Dobrohoř, ve Starém městě pod Landštejnem, nabízí její majitel a provozovatel po kvalitních výstavách Jiřího Nepasického a Aleše Lamra výstavu pozoruhodnou tím spíše, oč méně je u nás jméno gruzínského malíře Gely Samsonidseho známo.

25.7.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu nechybí ani Wihanovo kvarteto

Český Krumlov - Ve středu 25. července se v Českém Krumlově na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov představí Wihanovo kvarteto, přední smyčcový kvartet vzniklý v roce 1985.

25.7.2018

Carmen Fantasy by Gypsy Devils, Pocta Leonardu Bernsteinovi a Javier Perianes

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července kroky festivalových návštěvník zamíří do Zámecké jízdárny, kde se uskuteční tanečně-hudební představení inspirované slavnou operou G. Bizeta s názvem Carmen Fantasy by Gypsy Devils.

25.7.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí Cigánski Diabli

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července vystoupí na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov slovenské seskupení hudebníků Cigánski Diabli, kteří nejsou folklorní romské amatérské seskupení, ale profesionální skupina muzikantů s hudebním vzděláním.

24.7.2018

OBRAZEM: Výstava v Křemži představuje díla Prácheňské umělecké besedy

Křemže – Výstavu rozličných výtvarných děl si můžete prohlédnout v sále křemežské radnice. Svou tvorbu tam představují místní a Prácheňská umělecká beseda. Vernisáž se tedy setkala s velikým zájmem.

24.7.2018

Novohradské divadlo bojuje o památkářský křišťál

Jižní Čechy - O cenu Památky děkují usiluje v Jihočeském kraji kostel v Zátoni a divadlo novohradského Nového zámku

24.7.2018

OBRAZEM: Houslový koncert mladých umělců

Český Krumlov - Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí v úterý 24. července Miroslav Ambroš, jenž studuje od roku 2006 na Hudební fakultě AMU a byl žákem Josefa Suka, absolvent houslového kurzu v kanadské Ottawě a oceňovaný umělec.

23.7.2018

OBRAZEM: Na mezinárodním hudebním festivalu vystoupily hvězdy vážné hudby

Český Krumlov – Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má za sebou slavnostní galavečer se sólisty, který se uskutečnil v sobotu 21. července.

23.7.2018

OBRAZEM: Dobou od války ke vzniku republiky vás provede muzeum

Český Krumlov - Příběhy vojáků z regionu, kteří bojovali v legiích; obrázky, jak za první světové války a během vzniku republiky žily jejich rodiny a mnoho dalších zajímavostí, které jinde jen tak neuvidíte, přináší nová výstava Regionálního muzea v Č. Krumlově.

17.7.2018

Nenechte si ujít zahájení výstavy ke vzniku republiky

Český Krumlov – Sté výročí ukončení první světové války a vznik Československé republiky připomene nová výstava, kterou dnes otevře českokrumlovské Regionální muzeum.

12.7.2018

Výstava nabízí kvíz i vysušené houby

České Budějovice - Co desítky. Možná stovky hub, ať už na obrázku nebo v reálu čekají na návštěvníky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. 

11.7.2018

OBRAZEM: Četlo se hezky česky. A pak se povídalo o cestování po Indočíně

Český Krumlov /VIDEO/ - Tradiční čtení Hezky česky s Jaroslavou Dominovou, které pravidelně pořádá Městská knihovna Český Krumlov, se tentokrát zvrtlo ve dvouhodinové povídání o cestování.

11.7.2018

OBRAZEM: Hradec navštívili tanečníci ze Zimbabwe

Jindřichův Hradec - Dvanáctičlenná africká hudební, taneční a divadelní skupina zavítala do Evropy na své už osmnácté turné.

9.7.2018

OBRAZEM: Vladimír Mišík s ETC roztančili Černou v Pošumaví

Černá v Pošumaví /VIDEO/ - Velkolepé dvoudenní oslavy uspořádala pro své obyvatele i pro turisty Černá v Pošumaví, slaví 750 let od první písemné zmínky.

7.7.2018

Upálení mistra Jana Husa si připomněli lidé v Rennerových sadech

Strakonice – V pátek 6.července se sešli lidé a zástupci tří církví ve Strakonicích v Rennerových sadech, aby společně uctili památku mistra Jana Husa, který byl upálen před 603 lety.

4.7.2018

Krásu barokního světa v knižní grafice uvidíte ve Vyšším Brodě

Vyšší Brod - O expozici na téma barokní knihy a barokní knižní grafiky obohatilo letošní prohlídkovou trasu Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě.

4.7.2018

Mlýn připomene Husa zpěvem, ohněm i filmem

Tábor – Plánujete si program na páteční husovský večer? Volbou může být návštěva Housova mlýnav údolí Tismenického potoka v Táboře.

3.7.2018

OBRAZEM: Na Malši plují hvězdy

České Budějovice - Prázdniny v Českých Budějovicích tradičně zahajuje festival Múzy na vodě.

2.7.2018

Malše se těší na múzy

Jižní Čechy - Prázdniny v Českých Budějovicích tradičně zahajuje šestidenní festival Múzy na vodě.

1.7.2018

OBRAZEM: Krumlovským zámkem se nesl jazz

Český Krumlov /VIDEA/ - Na domácí půdě se představil Jazzband knížecí Schwarzenberské gardy v rámci 32. ročníku Festivalu komorní hudby.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT