VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 09:37

Ministr kultury v Krumlově: Znovu se řešilo otáčko

Český Krumlov – Žádná unáhlená rozhodnutí a žádná velká gesta, tak se staví nový ministr kultury, Antonín Staněk (ČSSD), k debatě na téma otáčivého hlediště. V sobotu ministr, který je ve funkci teprve od konce června, vyrazil v doprovodu ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové do Českého Krumlova, a téma otáčka nemohlo chybět.

12.8.2018

Oslava 100.výročí vzniku republiky v Chlumci

Chlumec - V pátek 10. srpna se v naší malé obci Chlumec konal hudební festival u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné republiky. V 17 hodin se před obecním úřadem shromáždili místní občané i lidé z blízkého okolí.

10.8.2018

EXKLUZIVNĚ: Při tréninku protančili tři taneční páry bot

České Budějovice - Seznámili se při tanečních a od té doby spolu Eva a Josef Stehlíkovi tančí 35 let.

10.8.2018

OBRAZEM: Hostínské divadelní léto přináší známé herecké tváře

Hostín - Ve čtvrtek 9. srpna začalo v Hostíně u Kovářova Hostínské divadelní léto tentokrát francouzskou komedií Byt na inzerát.

10.8.2018

Mezinárodní hudební festival zakončí oslava výročí republiky

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zakončí sobotní večer k oslavě výročí sto let republiky.

8.8.2018

Hudebníci vzdají hold kolegovi

Český Krumlov – Další z lahůdek Mezinárodního hudebního festivalu je na programu v pátek od 19.30 v českokrumlovské zámecké jízdárně.

7.8.2018

Maškarní sál ovládne 18. století

Český Krumlov – Do dávných časů se vydá ve čtvrtek publikum Mezinárodního hudebního festivalu.

7.8.2018

OBRAZEM: V klášteře zněly písně spjaté s Otcem vlasti

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival nabídl v neděli pestrou hudební mozaiku v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je David Eben.

7.8.2018

V Krumlově zpívali jako v Las Vegas

Český Krumlov - Swingový večer ve stylu Las Vegas nazvaný Keep Swinging oživil v sobotu na Mezinárodním hudební festivalu Pivovarskou zahradu.

5.8.2018

Kam se můžete vydat v neděli za zábavou na Krumlovsku

Českokrumlovsko - V Brloze si užijete pouť a v Krumlově se večer vydejte na poučnou procházku.

4.8.2018

Kam se můžete vydat na Krumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Můžete se vydat za muzikou, na den indické kuchyně nebo třeba na volejbal.

3.8.2018

Tábor opět hostí festival Komedianti v ulicích

Tábor - Mezinárodní festival pouličního divadla Komedianti v ulicích se koná od pátku do neděle na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích. Osmý ročník festivalu nabídne publiku zdarma to nejlepší z domácí tvorby pouličního divadla a nového cirkusu, unikátní představení souborů ze zahraničí, světovou premiéru, koncerty i hravé dílny.

2.8.2018

Rozmanitý víkend na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – Mezinárodní hudební festival připravil sobotní večer 4. srpna v duchu swingu a ve stylu Las Vegas.

2.8.2018

České hrady začínají

Rožmberk nad Vltavou – Hudební letní festival Hrady CZ už počtrnácté veze na památky spoustu muziky. Zavítal na hrady Točník, Kunětická hora, Švihov. V Jihočeském kraji se koncerty, které se konají v pátek a v sobotu, uskuteční na hradu Rožmberk nad Vltavou.

1.8.2018

Mezinárodní hudební festival nabízí hned dva zážitky za jednu cenu

Český Krumlov – Program 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je v plném proudu. Jaromír Boháč, ředitel festivalu, láká na kouzelné prostředí města. „Festival využije opět krás Českého Krumlova jako interiéry tak exteriér,“ slibuje. V Pivovarské zahradě ve čtvrtek 2. srpna vystoupí kapela Hradišťan a Jiří Pavlica na koncertě s podtitulem Hudební dialogy: O lásce, čase a naději.

1.8.2018

Cimrman se opět potká s Křižíkem. Neúspěch járovky připomene obraz

Jindřichův Hradec – Jindřichův Hradec letos slaví 725 let od doby, kdy byl povýšen na město.

30.7.2018

Komentovaná prohlídka k výstavě dud

Strakonice - Muzeum středního Pootaví připravilo na čtvrtek 2. srpna komentovanou prohlídku k výstavě: Dudy ze sbírek Jeroena de Groota.

30.7.2018

OBRAZEM: Francisextet na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – V úterý 31. července vystoupí v Maškarním sále na 27. Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov soubor Francisextet.

29.7.2018

OBRAZEM: Na Mezinárodním hudebním festivalu vzdali poctu Leonardu Bernsteinovi

Český Krumlov - V sobotu 28. července vystoupili v České Krumlově broadwayské hvězdy Christiane Noll, Dee Roscioli, Hugh Panaro a Darius de Haas, aby na muzikálovém večeru vzdali poctu americkému dirigentovi a skladatelovi Leonardu Bernsteinovi.

29.7.2018

Kam můžete v neděli vyrazit za zábavou na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na poutě nebo na řezbářskou vernisáž.

28.7.2018

Kde se můžete v sobotu pobavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Sobotní letní den nabízí slavnosti, pouti, divadla, muziku a mnohé činnosti vodních záchranářů si můžete vyzkoušet v Dolní Vltavici při mezinárodních závodech v plavání.

28.7.2018

OBRAZEM: Historii rodiny Hrušínských odhaluje výstava na faře

Planá nad Lužnicí – Výstava s názvem Rodina Hrušínských a Planá nad Lužnicí je pro veřejnost otevřena v Muzeu a galerii Fara.

28.7.2018

OBRAZEM: Broadwayské hvězdy na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Na sobotním koncertu 28. července čeká návštěvníky 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov Muzikálový večer.

27.7.2018

OBRAZEM: Boris Andrianov zahraje na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Moskevský rodák violoncellista Boris Andrianov zahraje v pátek 27. července na 27. Mezinárodním festivalu Český Krumlov. Po předních světových pódiích vystoupí i v zámecké jízdárně.

26.7.2018

EXKLUZIVNĚ: Divadlo na vsi začalo bizarní historkou

Zahorčice - Po premiéře se v pátek 27. července náves v Zahorčicích změní znovu v jeviště. Místní, Boršovští a obyvatelé Slavče tam totiž budu od 20 hodin hrát hru Honzíkova cesta 1968.

26.7.2018

OBRAZEM: Objevené možnosti dvojportrétu

Dobrohoř - V pozvolna  se profilující galerii a výstavní síni na zámku Dobrohoř, ve Starém městě pod Landštejnem, nabízí její majitel a provozovatel po kvalitních výstavách Jiřího Nepasického a Aleše Lamra výstavu pozoruhodnou tím spíše, oč méně je u nás jméno gruzínského malíře Gely Samsonidseho známo.

25.7.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu nechybí ani Wihanovo kvarteto

Český Krumlov - Ve středu 25. července se v Českém Krumlově na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov představí Wihanovo kvarteto, přední smyčcový kvartet vzniklý v roce 1985.

25.7.2018

Carmen Fantasy by Gypsy Devils, Pocta Leonardu Bernsteinovi a Javier Perianes

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července kroky festivalových návštěvník zamíří do Zámecké jízdárny, kde se uskuteční tanečně-hudební představení inspirované slavnou operou G. Bizeta s názvem Carmen Fantasy by Gypsy Devils.

25.7.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí Cigánski Diabli

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července vystoupí na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov slovenské seskupení hudebníků Cigánski Diabli, kteří nejsou folklorní romské amatérské seskupení, ale profesionální skupina muzikantů s hudebním vzděláním.

24.7.2018

OBRAZEM: Výstava v Křemži představuje díla Prácheňské umělecké besedy

Křemže – Výstavu rozličných výtvarných děl si můžete prohlédnout v sále křemežské radnice. Svou tvorbu tam představují místní a Prácheňská umělecká beseda. Vernisáž se tedy setkala s velikým zájmem.

24.7.2018

Novohradské divadlo bojuje o památkářský křišťál

Jižní Čechy - O cenu Památky děkují usiluje v Jihočeském kraji kostel v Zátoni a divadlo novohradského Nového zámku

24.7.2018

OBRAZEM: Houslový koncert mladých umělců

Český Krumlov - Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí v úterý 24. července Miroslav Ambroš, jenž studuje od roku 2006 na Hudební fakultě AMU a byl žákem Josefa Suka, absolvent houslového kurzu v kanadské Ottawě a oceňovaný umělec.

23.7.2018

OBRAZEM: Na mezinárodním hudebním festivalu vystoupily hvězdy vážné hudby

Český Krumlov – Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má za sebou slavnostní galavečer se sólisty, který se uskutečnil v sobotu 21. července.

23.7.2018

OBRAZEM: Dobou od války ke vzniku republiky vás provede muzeum

Český Krumlov - Příběhy vojáků z regionu, kteří bojovali v legiích; obrázky, jak za první světové války a během vzniku republiky žily jejich rodiny a mnoho dalších zajímavostí, které jinde jen tak neuvidíte, přináší nová výstava Regionálního muzea v Č. Krumlově.

17.7.2018

Nenechte si ujít zahájení výstavy ke vzniku republiky

Český Krumlov – Sté výročí ukončení první světové války a vznik Československé republiky připomene nová výstava, kterou dnes otevře českokrumlovské Regionální muzeum.

12.7.2018

Výstava nabízí kvíz i vysušené houby

České Budějovice - Co desítky. Možná stovky hub, ať už na obrázku nebo v reálu čekají na návštěvníky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. 

11.7.2018

OBRAZEM: Četlo se hezky česky. A pak se povídalo o cestování po Indočíně

Český Krumlov /VIDEO/ - Tradiční čtení Hezky česky s Jaroslavou Dominovou, které pravidelně pořádá Městská knihovna Český Krumlov, se tentokrát zvrtlo ve dvouhodinové povídání o cestování.

11.7.2018

OBRAZEM: Hradec navštívili tanečníci ze Zimbabwe

Jindřichův Hradec - Dvanáctičlenná africká hudební, taneční a divadelní skupina zavítala do Evropy na své už osmnácté turné.

9.7.2018

OBRAZEM: Vladimír Mišík s ETC roztančili Černou v Pošumaví

Černá v Pošumaví /VIDEO/ - Velkolepé dvoudenní oslavy uspořádala pro své obyvatele i pro turisty Černá v Pošumaví, slaví 750 let od první písemné zmínky.

7.7.2018

Upálení mistra Jana Husa si připomněli lidé v Rennerových sadech

Strakonice – V pátek 6.července se sešli lidé a zástupci tří církví ve Strakonicích v Rennerových sadech, aby společně uctili památku mistra Jana Husa, který byl upálen před 603 lety.

4.7.2018

Krásu barokního světa v knižní grafice uvidíte ve Vyšším Brodě

Vyšší Brod - O expozici na téma barokní knihy a barokní knižní grafiky obohatilo letošní prohlídkovou trasu Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě.

4.7.2018

Mlýn připomene Husa zpěvem, ohněm i filmem

Tábor – Plánujete si program na páteční husovský večer? Volbou může být návštěva Housova mlýnav údolí Tismenického potoka v Táboře.

3.7.2018

OBRAZEM: Na Malši plují hvězdy

České Budějovice - Prázdniny v Českých Budějovicích tradičně zahajuje festival Múzy na vodě.

2.7.2018

Malše se těší na múzy

Jižní Čechy - Prázdniny v Českých Budějovicích tradičně zahajuje šestidenní festival Múzy na vodě.

1.7.2018

OBRAZEM: Krumlovským zámkem se nesl jazz

Český Krumlov /VIDEA/ - Na domácí půdě se představil Jazzband knížecí Schwarzenberské gardy v rámci 32. ročníku Festivalu komorní hudby.

1.7.2018

OBRAZEM: Na vernisáží v Kaplici nechyběla autorka Iva Hüttnerová

Kaplice - Pohodové obrázky herečky a malířky Ivy Hüttnerové si můžete prohlédnout v Kaplici.

1.7.2018

Karel Jordán sepsal osudy tří mužů, kterým učaroval Orient

Tábor - Pochopit geopolitické, kulturní a náboženské „zákruty“ Blízkého východu a východního Středomoří je pro běžného Evropana nadmíru krkolomný úkol.

1.7.2018

Ochotníci se sjeli na piknik do Volyně

Volyně – Ve Volyni se koná do soboty 7. července velký piknik. Piknik divadelní. Přesněji celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla.

27.6.2018

Zahradní slavnost otevře památník

Sezimovo Ústí  - Čtvrteční zahradní slavnost v areálu vily druhého československého prezidenta odstartuje sezonu v Památníku Edvarda Beneše.

26.6.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Kriminální román napsal pro babičku

Jindřichův Hradec - Mladík z Jindřichohradeckého knihkupectví Martin Stručovský si oblíbil po fantasy také žánr drsné americké detektivky. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT