Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

31. Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově v pátek začínají

Český Krumlov - Třídenní dobová městská slavnost v historickém centru Českého Krumlova vypukne vypukne již tento pátek.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Páteční ohňový průvod Slavnostní pětilisté růže v Českém Krumlově.Foto: Deník/Zuzana Kyselová

Zde máte k dispozici kompletní páteční program. Nenechte si ujít nezapomenutelné zážitky!

NÁMĚSTÍ SVORNOSTI
Moderují Miroslav Mareš a Jakub Baran
15:00 - 15:15 ZAHÁJENÍ PROGRAMU – Wild Sticks - bubenická show
15:15 - 15:45 Kejklíř Pupa
15:45 - 16:30 Bohemian Bards – středověká hudba 13. - 15. století v novém a progresivním stylu
16:30 - 17:00 Karson - orientální umění, fakírské i taneční
17:00 - 17:30 Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
17:30 - 18:15 Farha - orientální tanec z Českého Krumlova
18:15 PŘÍCHOD RYCHTÁŘSKÉHO PRŮVODU - trasa: Kláštery - I. zámecké nádvoří – Latrán – Radniční - náměstí Svornosti
18:30 ZAHÁJENÍ 31. ROČNÍKU SLAVNOSTÍ - Wild Sticks Český Krumlov, Brass Quintet a další
18:45 - 21:40 LIDOVÁ HISTORICKÁ VESELICE v hospodě „U Petrova Voka“ - velkolepý program pro vladaře a jeho svatební družinu - kejklíři, hudba, tanec, šerm.
21:50 PRŮCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22:30 - 24:00 Quanti Minoris - Hrad rock, aneb středověký pouliční bigbeat

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV
KLÁŠTERNÍ DVŮR A NÁDVOŘÍ KLARISEK
15:00 - 20:00 Řemeslná ulička – vlastnoruční výroba řemeslných výrobků za klášterní mince
15:00 - 20:00 HISTORICKÝ TRH
15:00 - 24:00 UKÁZKY DOBOVÉ GASTRONOMIE – ochutnávky a prodej teplých i studených pokrmů, polévka, kaše, sladké dobroty a koláčky od klášterní pekařky
15:00 - 15:30 Krumlovští pištci – dětský flétnový soubor
16:00 - 16:30 SHŠ Grál Brno – šermířské a bubenické představení
16:30 - 17:00 Kapka – lidové písně v podání českokrumlovské kapely
17:00 - 17:30 Vojta Vrtek - kejklíř a žonglér
17:30 - 18:30 KLÁŠTERNÍ HODY aneb KRMIČKY VŠELIJAKÉ V KLÁŠTERNÍ KUCHYNI PŘIPRAVENÉ - cena: 390,- Kč/osobu - více na str. 9
19:00 - 20:30 Fimfárum – premiéra divadelní hry na motivy pohádek Jana Wericha - Divadelní klub Českokrumlovská scéna (nádvoří klarisek)
21:00 - 21:30 Radek Interholz – klasická kytara
21:30 - 22:15 K.L.A.M. – českokrumlovská kapela

NOC HUDBY NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE
22:45 - 23:15 BraAgas a El Raks Sáel - středověká světská hudba a orientální tanec
23:15 - 24:00 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století

PIVOVARSKÉ ZAHRADY
Moderuje Jiří Laštovka
16:00 - 19:00 Al Rašíd - historické zábavné atrakce: od orientu, přes gotiku, baroko a renesanci starého kontinentu až po staročeskou pouť
16:00 - 16:30 Krumlovští pištci – dětský flétnový soubor
16:30 - 17:00 Komedianti na káře - žonglérské představení „Kdo s koho?“
17:00 - 17:30 Campanello – renesanční tance ze zámku i podzámčí
17:30 - 18:00 Harcíři z Rokycan – šermířské ukázky
18:00 - 19:00 Dei Gratia - středověká hudba
19:00 - 19:30 In Flamenus – taneční vystoupení s biči
19:30 - 20:00 Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
20:00 - 21:15 Arcus - gothic music
22:15 - 22:45 PŘÍCHOD NOČNÍHO OHŇOVÉHO PRŮVODU - trasa: Horní – náměstí Svornosti – Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – Pivovarská zahrada
22:45 - 23:15 Palitchi a In Flamenus - ohňová show
23:15 - 00:30 Bohemian Bards – středověká hudba 13. - 15. století v novém a progresivním stylu

NÁDVOŘÍ PRELATURY, HORNÍ ULICE
16:00 - 17:00 Divadlo Studna Hosín – pohádka „O Všudybylovi“
17:45 - 18:45 Divadlo ŠUS - “Červená Karkulka“ - pohádka podle bratří Grimmů
19:30 - 20:00 Téměř divadelní společnost České Budějovice - pohádka „Devět jednou ranou“
20:30 - 21:30 Divadlo ELF Praha - pohádka „Jezinky Bezinky aneb Smolíček 3 x jinak“
22:15 - 23:30 Divadlo Studna Hosín - komedie delľ arte „Kozlí muž“

HOTEL RŮŽE, HORNÍ ULICE
16:00 - 16:30 Paolo Garbanzo - kejklíř a žonglér z Nového světa
16:30 - 17:00 Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století
17:00 - 17:30 La Volta - renesanční tance
17:30 - 18:00 Adorea - „Frejíři a duelanti“ - šermířské příběhy inspirované historickými událostmi
18:00 - 18:30 BraAgas a El Raks Sáel – středověká světská hudba a orientální tanec
18:30 - 19:00 Komedianti na káře - kejklířské představení
19:00 - 19:30 Radek Interholz – klasická kytara

ŠIROKÁ ULICE
10:00 - 21:00 ŘEMESLNÝ TRH
16:30 - 17:00 Petr Theimer - kejklíř na chůdách
17:00 - 17:30 Řemdih - středověká hudba
18:00 - 18:30 Šermířská skupina Taurus
19:00 - 19:45 Lakomá Barka - historizující folk a lidové písně
20:00 - 20:30 Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů
20:30 - 21:00 Bratři z Růže – šermířské ukázky

HRADEBNÍ ULICE
16:00 - 16:30 The Dark Blue Elephants
16:30 - 17:00 Dvě pohádky z Kolotoče - divadlo „Já to jsem“
17:00 - 17:30 Oživlá ulice - loutkové, hudební, obrazové a kejklířské oživení Hradební ulice - rodina Vlčkova, Marčíkova, Kolářova a Divadlo T. E. J. P.
18:00 - 18:15 Kiki Tvrdíková- provazochodkyně z Bordeaux
18:30 - 19:00 Matěj Kolář
19:00 - 20:00 Divadlo Víti Marčíka - pohádka „Sněhurka a sedm trpaslíků“
20:00 - 21:00 The Dark Blue Elephants
21:00 - 22:30 Divadlo Víti Marčíka - „Labyrint světa“
22:30 - 22:45 Kiki Tvrdíková - provazochodkyně z Bordeaux
23:00 Ukradená galerie film - Vlasta a Jan Urbanovi

SYNAGOGA ČESKÝ KRUMLOV
19:00 - 20:00 Medvíďata – českokrumlovský dětský pěvecký sbor

MĚSTSKÝ PARK, U DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ
15:00 - 22:00 DOBOVÉ LEŽENÍ V MĚSTSKÉM PARKU - dobová řemesla, vojenská jednotka, nahlédnutí do táborového života a historický program
15:00 Začátek workshopů a výcviků - přímá účast zpoplatněna
15:00 - 16:00 Šermířský trénink
16:00 - 17:30 Soutěže a úkoly pro děti, mládež a dospělé - kategorie páže, panoš a rytíř
17:30 - 18:30 Ukázky soubojů v plné zbroji, příprava hostin
18:30 - 19:00 Rožmberští předkové –zábavné a poučné představení nejvýznamnějších Rožmberků
19:00 - 20:30 Hostina urozených a Hostina neurozených
20:30 - 21:30 Taneční veselí
21:30 - 22:00 Ohňová show

NOC HUDBY V ULICÍCH MĚSTA
Pouliční hraní v podhradí
KLÁŠTERNÍ DVŮR: 22:45 BraAgas a El Raks Sáel, 23:15 Krless
ČERVENÁ BRÁNA: 23:00 Dei Gratia, 23:30 Arcus
U KONVALINKŮ: 23:00 K.L.A.M., 23:30 Fremitus Aetheris
POD ZÁMECKÝMI SCHODY: 23:00 Lakomá Barka
NA OSTROVĚ: 23:00 Amare Romane Čave

Vše o slavnostech a minulých ročnících najdete ZDE:

Pouták Slavnosti pětilisté růže.

Autor: Zuzana Kyselová

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby ve Velešíně.
17

Nebývalý zájem o voličské průkazy překvapil

Slavnostní zahájení Festivalu vína v Český Krumlov v klášterní zahradě u vinic na Tramínu.
18

V Českém Krumlově začal šestitýdenní Festival vína

Žlutý kajak zmizel i přesto, že byl schovaný v rákosí

Hůrka - Policisté pátrají po zloději, který někdy v době od 1. do 13. října ukradl z břehu lipenské přehrady, v blízkosti Jezerního penzionu v Hůrce, žlutý sportovní mořský kajak značky Necky Zoar.

Kam o víkendu na Krumlovsku za sportem

Český Krumlov-Sportovní víkend na Českokrumlovsku.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Taekwondisté uvedli dokument o válečném i poválečném životě na Novohrad

Velešín - V jednom kraji.. Tak se jmenovala akce, kterou ve spolupráci s KIC Velešín zorganizovala Taekwon-do škola Velešín ITF.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení