Tedy pokud jste členy Klubu přátel MHF. Od pondělí 10. prosince si je bude moci zakoupit široká veřejnost například s využitím zvýhodněného vstupného spojeného se vstupem do českokrumlovských muzeí.

Festival bude opět spolupracovat se ZUŠ Jaroslava Ježka, v níž studují žáci se zrakovým postižením. V roce 2019 chce podle prezidenta MHF Jaromíra Boháče festival z každé zakoupené vstupenky přispět pětikorunou škole na pořízení not v Braillově písmu.

Návštěvníky letos čeká několik novinek. První uvidí hned na prvním koncertu. „Z moderního zahájení přejdete přes schody k barokní fontáně a dostanete se do jiné atmosféry do barokních slavností,“ láká prezident festivalu. Zahajovací galavečer Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce v Zámecké zahradě vyjde ze skutečných barokních reálií. „Existuje přesná choreografie, kterou tančil Ludvík XIV.. Perličkou je kopie kostýmu Krále Slunce na Barrandově,“ naznačuje Jaromír Boháč.

Největší hvězdou bude vystoupení desetinásobných držitelů ceny Grammy amerického vokálního sextetu Take 6 se Severočeskou filharmonií Teplice. Nově vás čeká umělecký přednes Jana Čenského na Večeru francouzské poezie hudby.

Napřesrok pořadatelé plánují realizovat program, na který letos nezbyly peníze, a to barokní operu-balet v unikátním Barokním divadle. V Pivovarské zahradě vzdá poctu králi popu symfonické vystoupení Michael Jackson Symphony s Dashou, Moondance Orchestra a dirigentem Martinem Kumžákem. Se svým novým albem vystoupí Lenka Filipová. Jihočeská filharmonie zahraje arménskou lidovou hudbu s tamním souborem. Na muzikálovém Broadwayském večeru zazpívají američtí sólisté s českými. Poprvé na festivalu vystoupí německý zahraniční orchestr Thüringen Philharmonie.

K výročí 30 let od Sametové revoluce zajedete do Boletic ke kostelu sv. Mikuláše. Petr Samšuk tam zahraje písně Karla Kryla. Uvnitř vás bude čekat večer duchovní hudby z doby Václava II.

Na zatím plánovaný program je potřeba rozpočet 40 milionů korun. Smluvně naplněná je podle tiskové mluvčí MHF Miroslavy Šťípkové čtvrtina.