Tentokrát se o svoje zážitky z cest podělí s jihočeskými posluchači Rudolf Růžička z Brna při besedě Himálaji na kole. Profesionální průvodce outdoorové cestovní agentury podnikl se svými přáteli cestu na kole do nejvyšších hor světa. Tam pořídil i mnoho snímků, jejichž promítání bude nedílnou součástí večera.

„Přítomnosti Rudolfa Růžičky na jihu Čech využijeme a zítra svoji přednášku zopakuje v Dolním Dvořišti. Začátek je naplánován na 17.30 hodin v místní knihovně. Vstup bude 30 korun,“ upřesnil nám dlouholetý organizátor cestovatelských besed na Kaplicku Jaroslav Zeman.

Besedy českých světoběžníků nejsou v Kaplici novinkou. „Už asi tři roky, kromě letních měsíců, pořádáme několikrát ročně besedy s cestovateli, kteří navštívili různé kouty naší planety. Většinou jejich přednášky trvají kolem hodiny a půl. Jelikož jsou téměř všichni fotografové, návštěvníci se vždy dočkají i obrazového promítání buď diapozitivů, nebo v dnešní době častěji digitálních snímků,“ řekla Magdaléna Špičáková z Kulturního a informačního centra Kaplice.