Veliká spousta aut, policisté, dlouhé zástupy lidí. Páteční situace u letního parketu v Holkově v lecčem mohla připomínat i legendární festival ve Woodstocku. K zaplnění kapacity areálu stačila jediná kapela – Čechomor. „Čekám hodně lidí. Bude to vrchol sezony,“ řekl pár dní před koncertem pořadatel Pavel Černý. A představy se vyplnily, Holkov praskal ve švech.

„Já to čekala, že tu bude narváno. Čechomor je skvělý a dokáže lidi přitáhnout. Je to fajn. Miluji hlavně jejich spolupráci s Lenkou Dusilovou. Dneska jim to hraje fakt dobře,“ řekla fanynka Lenka Pokorná z Českých Budějovic.

Na známé hity dvacet let starého souboru reagovalo hlavně ženské osazenstvo.

„Mně se ani tak nelíbí kapela, jako ty baby kolem. Je jich tady moc. Nevím, kam koukat dřív. Doufám, že dneska jednu ulovím,“ smál se jeden z návštěvníků.

Kromě lidí z regionu či sousedních okresů dorazili i fanoušci z poměrně velké dálky.

„Čechomor máme s manželkou fakt rádi a dneska jsme se nudili, tak jsem se rozhodl, že sem přijedeme. Na Českokrumlovsku zůstaneme celý víkend, protože už jsme tu nebyli spoustu let a Český Krumlov je nádherné město,“ řekl Jiří Šťastný z Jihlavy.

I přes nadšené reakce fanoušků se v publiku ale našli posluchači, kteří byli zklamaní.

„Nikdy jsem tuhle kapelu neslyšel, tak jsem se přijel podívat, abych to konečně napravil. Je to ale nuda. Líbilo se mi, když třeba zapojili dudy, to znělo dobře, ale jakmile spustili ty moravské halekačky, tak se mi ježily chlupy,“ kroutil hlavou Petr Kuchař z Českých Budějovic. „Takové popěvky bych chápal někde na Moravě ve sklípku, ale ne na koncertě se vstupem za tři stovky,“ dodal.