Zatímco končí taneční kurz pro náctileté, v předsálí se houfují dospělí. Tentokrát nikoliv jako doprovod, ale jako osazenstvo dalších tanečních.
„Ať se přihlásí ten, kdo nikdy netančil,“ zahájila kurz pro dospělé lektorka a tanečnice Zuzana Máčová. „Klidně se přihlašte, protože my to stejně poznáme,“ doplnil ji její manžel Jiří. Zájemci o vylepšení svého tanečního umění na tom ale byli bez výjimky lépe a tak se rovnou houfně začalo s oprašování dávných znalostí walzu.

„Zájem je rostoucí,“ konstatoval Jiří Máče. „Letos se přihlásilo 25 párů dospělých.“ Na pěti lekcích se budou probírat především tance, které se dají uplatnit hlavně během plesové sezóny. Kromě zmiňovaného walzu jsou to tango, valčík, quick step, cha-cha, rumba, jive a samba. „Letos přidáme ještě salzu, kterou jsme zatím ještě nikdy neučili a je o ni velký zájem,“ dodal Máče.

Důvody proč se dospělí přihlašují do tanečního kurzu jsou víceméně obdobné. Kromě obligátního vlivu televizních StarDance a podobných pořadů, je to ale i radost z opětovného poznání něčeho více či méně zapomenutého, zpříjemnění sobotního večera, nebo utužení vlastních partnerských či přátelských vztahů.
„Děti už jsou doma samy, hlídání nepotřebují a tak jsme se domluvili s několika kamarády a moc se na kurz těšíme,“ přiblížil důvody za sebe i manželku Lukáš Holec.

Došlo i na zmínku o náročnosti tréninku, Ovšem dlužno dodat, že správné „šmicrovky“ se kupují údajně pouze v Benešově.