V rámci této nové přehlídky filmů budou uvedené některé známé a úspěšné, ale taktéž již „zapomenuté“ celovečerní filmy s válečnou a vojenskou tematikou.

„Sám jsem byl pětadvacet let vojákem z povolání a podílel se na přípravě vojenských jednotek do zahraničí. Jsme také členem Sdružení válečných veteránů České republiky a Československé obce legionářské. A protože při nepravidelných schůzkách zhlédneme také nějaký ten film, napadlo mě dát víc snímků s touto tematikou dohromady,“ říká ředitel festivalu Tibor Horváth s tím, že řadu filmů, které chtěl, se bohužel nepodařilo divákům přinést.

„Musel jsem zohledňovat vysílací práva,“ dodal. Festival zahájí dnes v 13.30 hodin válečný film české filmové tvorby Tobruk režiséra a scénáristy Václava Marhoula, který bude osobně přítomen a v městském kině J+K tento snímek také uvede. Osudy našich vojáků ve 2. světové válce připomene projekce českého válečného velkofilmu Sokolovo, který mohou vidět diváci zítra večer.

Téma novodobých vojenských konfliktů doplní celovečerní, zajímavý a velice dobře hodnocený film Země nikoho odehrávající se v Bosně a Hercegovině.
Promítání filmů doplní stálé i putovní výstavy, ale také představení Divadla Příbram nazvané Jak jsem vyhrál válku a koncert vynikající kapely TAXMENI, která obohatí festival o military country.

Cílem zbrusu nového filmového festivalu je oslovit širší spektrum diváků, jednak bývalé i stávající vojáky, účastníky vojenských operací v zahraničí, jejich blízké zahraniční kolegy, ale také širokou veřejnost, a zejména školní mládež.