Sobotní program zahájila historická scénka S formany u jednoho stolu, kdy se po přepadení formanského vozu převážejícího sůl strhla bitka a posléze se všichni její aktéři přesunuli do krčmy pod hlavním pódiem v městském parku. Tam se návštěvníci krčmy pustili do nefalšovaného hodování, které pokračovalo i po příchodu družiny pána z Pořešína.

Přihlížející návštěvníci se dozvěděli, co tehdy jedl prostý lid a pod čím se prohýbaly stoly vrchnosti a kupodivu se zdálo, že jim ani příliš nevadilo, že se na kuřátka, kachničky či křepelky a hodující účinkující jenom dívají.

„Scénka je dobrá. Dobře na sebe navazuje a působí přirozeným dojmem. Něco bych si také dal, ale moc jim nezávidím, protože stejně moc nejím,“ konstatoval například Miroslav Kohoutek z Kaplice. „Já se vždycky těším na slavnosti nejvíc kvůli šermířům. Líbilo se mi to teď a ještě se na ně přijdu podívat znovu večer,“ pochvaloval si jedenáctiletý Roman Ešpander z Kaplice.

Bohatý kulturní program plný muziky pokračuje i nyní a v pivním stanu v parku potrvá až do jedné hodiny v noci. A kdo zatouží po trochu toho adrenalinu, může si ho užít na trampolínách nebo opravdu pozoruhodných pouťových atrakcích.