Keith Haring -bohém, současník J. M. Basquiata a přítel Andy Warhola a Allena Ginsberga, začínal jako neznámý sprejer.
Proslavil se především svými politickými „graffiti“. Šlo o vtipné stylizované postavičky, jimiž nejprve pokrýval volné reklamní panely v newyorském metru. Nehledě na své klasické výtvarné vzdělání Haring maloval všude. Kromě plakátů v metru se jeho kresby objevovaly na stěnách budov, na zaparkovaných autech, nebo také na smetišti, kde svými pestrobarevnými figurkami pomaloval vyhozené věci.
A byly to tyto pestrobarevné figurky nabité optimismem a hravým, až infantilním humorem, jimiž si získal nejenom pozornost cestujících v metru, ale i reklamních agentur a komerčních muzeí a galerií. Jejich zájem mu zajistil skvělé příjmy i doživotní slávu. Kromě graffiti Haring ilustroval dětské knížky, fenoménem se staly jeho potisky na trička.
Vytvořil osobitý styl, kterým reagoval na stále přetrvávající společenské problémy: drogy, AIDS, homosexualitu nebo válku.
Keith Haring zemřel v roce 1990 na AIDS. Bylo mu jedenatřicet let.

Výstavu připravilo Egon Art Schiele centrum ve spolupráci s osobní spolupracovnicí Keitha Haringa Julii Gruen, nyní ředitelkou newyorské Haringovy nadace. Kromě více než šedesátky prací zahrnuje také tři desítky fotografií, které dokumentují projekty i osobní život umělce.
Paralelně s Haringovými graffiti centrum představí také práce pěti mladých umělců žijících a tvořících v New Yorku. K vidění jsou rovněž díla brněnského výtvarníka Petra Kvíčaly.
Výstava potrvá do 28. října 2007, otevřeno je denně od 10 do 18 hodin