Holubovské občanské sdružení HOKUS učinilo další pokus, jak obyvatele vsi probrat z letargie a pobavit je. V sobotu na pravé poledne pro dospěláky připravilo sportovní „sranda mač“ u rybníka nazvaný Odvaž se u vody.

Start ve 12.12 hodin. „Měli jsme ho ale asi dát na 14.14 hodin,“ pronesl jeden z pořadatelů, neboť v té době byly připraveny pouze dva soutěžní páry. Nově vzniklé sdružení HOKUS je aktivní a hýří prima nápady, které vzápětí uskutečňuje, ale návštěvnost jejich akcí pořád není taková, jakou by si členové sdružení představovali.

Soutěž párů operativně změnili na soutěž jednotlivců a legrace začala. Soutěžící čekaly takové důmyslné úkoly jako slalom v koulení obří nafukovací duše doplněné prošíváním obřího knoflíku, slalom na chůdách, závod živých trakařů, zimní boj o vodu s lyžemi na noze a zaslepenými brýlemi na nose či běh po nafukovací vodní lávce na hladině rybníka na plovoucí molo.

Statečně se s lávkou poprala i Pavla Pechová, jež prozradila, kde bere odvahu k účasti na takovém klání. „Vždyť je to jen voda. Kdo umí plavat, nic to pro něho není,“ mávla rukou, že chtěla především jít ostatním příkladem. Zřejmě to zabralo, protože nakonec se do her zapojilo sedmnáct soutěžících. „Mohlo nás být víc, ale legrace to byla náramná,“ uzavřel Jan Struháček.