Novou fasádu na kině, která by měla spolknout 600 až 700 tisíc korun, musela obec odložit kvůli přijatým dotacím na příští rok. „Musím podotknout, že už se dnes o kino nejedná. To je totiž zavřené od roku 1994, protože jsme na něm prodělávali 50 tisíc korun z rozpočtu, což není zrovna malá částka. Kino jsme tedy tenkrát zavřeli a promítačky se prodaly,“ připomněl starosta Libor Lev.

Do prostorů bývalého kina se tedy přestěhovalo divadlo, o které je stále slušný zájem. „Hrajeme tam my jako ochotníci, deváťáci na konci školní docházky také něco zahrají a občas samozřejmě někoho pozveme. Dá se říci, že je to divadelní klub. Představení tu máme tak dvacet až třicet ročně.“

I když lidé na představení chodí, akce se musí dotovat z rozpočtu obce. „Návštěvnost je samozřejmě proměnlivá jako všude jinde. Nejvíce lidí chodí na nás, protože jsme místní. Na cizí divadla přijde tak 50 až 60 návštěvníků, přičemž na Kuklov jich přijde třeba 100. Samozřejmě je určitá skupina lidí, která bude chodit vždycky. Ti žijí kulturním životem, což je určitě dobře,“ zmínil Lev.

Obec zkoušela zvát i hudební skupiny zvučných jmen, od kterých ale brzy opustila. „Jeden čas jsme zkoušeli zvát i velké vyhlášené kapely, ale jelikož chtěly relativně hodně peněz a lidí přišlo málo, tak to byl určitě problém. Myslím si tedy, že je lepší peníze rozdělit mezi deset menších uskupení než do jednoho pojmu. Něco takového pořádat je dneska jednoduše sázka do loterie,“ shrnul Lev.