Kolem sedmi stovek návštěvníků přijelo v sobotu do Kaplice kvůli druhému ročníku festivalu Kaplický randál. To byl po prvním ročníku, který zaznamenal kolem čtyř seti posluchačů, velký úspěch. Značným táhlem byla bezpochyby punk–rocková legenda Visací zámek, za kterou do Kaplice neváhali přijet i ortodoxní punkeři.

„Festival dopadl výborně,“ pochvalovali si organizátoři Tomáš Karlík a Jindřich Matějček. „Letos už to bylo více profesionální. Žádný problém nenastal, nikdo nic nerozbil. Přijeli rockeři i punkeři, zkrátka tak, jak jsme chtěli, aby to bylo pro všechny a dobře se bavili všichni,“ řekl Tomáš Karlík a ujistil, že určitě budou uvažovat o Randálu také na příští rok, dá se tedy očekávat, že se na 99 procent uskuteční zase.

„Bylo to celkem dobrý,“ ohodnotil průběh festivalu z pohledu obyvatel a vedení města místostarosta Jiří Havelka. „Docela to šlo. Kolem haly byl sice velký nepořádek, všude se válely kelímky, ale to technické služby uklidily. Hluk byl ve městě podobný jako při jakékoliv jiné podobné akci.“

To při páteční diskotéce v kulturním domě bylo ve městě víc živo. Někteří účastníci se při ní trochu poprali, ale nebylo třeba ani policejního zásahu.