Druhé vydání hudebního festivalu Kaplický Randál přichází po loňském úspěšném premiérovém ročníku. Kaplický Randál odstartuje v sobotu 15. listopadu ve sportovní hale STS v Kaplici.

„I díky kladným ohlasům vykrystalizovala během roku soupiska, která je doslova nabita zvučnými jmény české ska-punk-rockové scény a zařazuje tento festival mezi nejvýznamnější podniky daného žánru v Jižních Čechách,“ říká Tomáš Karlík, který festival organizuje spolu s Jindřichem Matějčkem. Oba mají vztah ke Kaplici. Tomáš tam vystudoval střední školu, Jindřich v Kaplici bydlí. Shodli se, že je třeba trochu toto město rozhýbat, a tak se zrodil festival Kaplický Randál.

„Letos mezi osmi potvrzenými formacemi jasně vyčnívá československá punk-rocková legenda Visací zámek, která momentálně patří k nejžádanějším koncertním atrakcím a její kaplické vystoupení bude exkluzivní v tom směru, že během tohoto půlroku jde o její jediný koncert v jižních Čechách,“ říká Tomáš Karlík. Ačkoliv „Visáči“ baví své věrné fanoušky již přes čtvrt století, nic to nemění na neutuchajícím zájmu o tuto partu.

„Těšte se na nejvýznamnější punk-rockovou kapelu v této zemi, těšte se na kapelu, která ovlivnila smýšlení mnoha generací, těšte se na známku punku!“ vyzývá Tomáš Karlík. „Další peckou v nabitém programu Randálu je plzeňská smečka Tleskač. Kapela, která je právem považována za jednu z nejvýznamnějších domácích formací hudebního stylu ska, je známa zběsilými tanečními sety a divokou pódiovou show, díky níž si brzy získala početnou fanouškovskou základnu. Pilsner Ska Orchestra se představí v plné zbroji, což v praxi znamená, že pódium zaplní všech deset členů této živelné party!“

Nová hvězda na scéně, pražská parta The Fialky, patří mezi nejtalentovanější punk-rockové formace u nás a stále více si říká o pozornost široké fanouškovské obce. The Fialky, kapela s velkým potenciálem, je černým koněm letošního Randálu!

Další mladou a slibnou skupinou jsou krumlovští Pub Animals, kteří předvedou strhující show ve stylu reggae-ska. Pub Animals za sebou letos mají četná vystoupení na velkých tuzemských festivalech a své zkušenosti jistě zúročí i v Kaplici.

Barevný nátěr

„Jedním z favoritů bude určitě i budějovická kapela Barevný nátěr, která letos zažívá rok snů. Nejprve se ocitla na kompilaci časopisu Filter a od té doby je doslova k roztrhání. Vtipný alternative rock v jejich podání působí na české scéně jako z jiné planety,“ slibují pořadatelé.

Ze zbývajících tří kapel jsou hned dvě tahákem pro milovníky tvrdší hudby. Jedná se o metalcorové harcovníky Sin-Dick-8 a thrashcorovou partu Bed Sores, kteří potěší fanoušky kapel jako jsou Soulfly či Sepultura. Do celkového výčtu ještě zbývá uvést kaplické zástupce v podobě originálních rockerů The Pooh, kteří svou tvorbou odkazují například na tvorbu legendární Nirvany.

Program letošního ročníku startuje v 16 hodin, kdy hudební maratón odstartuje první kapela, dveře haly se pro veřejnost otevřou o hodinu později.

Návštěvníky čeká zvětšené pódium s kvalitním zvukem a světelným parkem, stejně jako vloni nabízíme možnost přespání v hale po skončení akce a celkově je přichystána celá řada příjemných překvapení,“ ujistil Tomáš Karlík.

Vstupenky jsou k zakoupení pouze na místě. Rezervovat si je možné na tel. čísle 774 577 156.